Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet LTE dla domu i problemy z NAT

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Internet LTE dla domu i problemy z NAT

Tak jak w temacie, mam problem z zablokowanym NAT, co powoduje problemy z wyszukaniem meczów multiplayer na Xbox One i PlayStation 4. Posiadam router ZTE MF283+, bawiłem się już w przekierowanie portów, ale zbyt wiele to nie daje. Czytałem o możliwości ustawienia statycznego IP, ale nie wiem nawet, czy taka usługa jest dostępna w moim abonamencie. Można by było zastosować obejście z wyborem adresu ipv6, ale przy wypełnieniu wszystkich ustawień w profilach połączeń i wybraniu samego IPv6 jako typu PDP, nie mam połączenia z siecią (nie otworzę żadnej strony), choć model ma połączenie z internetem. Standardowe ustawienia są dla IPv4, więc nawet nie wiem, czy IPv6 jest obsługiwane przez operatora. Można to jakoś ogarnąć? Muszę dzwonić na infolinię? Dzięki za wszystkie ewentualne rady.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet LTE dla domu i problemy z NAT

Statyczny IP nie jest dostępny. Potrzebujesz punktu dostępowego vpn by rozwiązać problemy z natem. Spróbować można na płatnej infolinii Orange Expert *900 z komórki Orange (ok 2zł/min), ale nie w każdej taryfie można to włączyć.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet LTE dla domu i problemy z NAT

Statyczny IP nie jest dostępny. Potrzebujesz punktu dostępowego vpn by rozwiązać problemy z natem. Spróbować można na płatnej infolinii Orange Expert *900 z komórki Orange (ok 2zł/min), ale nie w każdej taryfie można to włączyć.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Internet LTE dla domu i problemy z NAT

Próbowałem się dodzwonić, niby pracują cały tydzień do 22:00, ale czekałem 9 minut i nikt nie raczył odebrać 🙂 Pieniążki oczywiście ładnie naliczyło w tym czasie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet LTE dla domu i problemy z NAT

Z tym bywa różnie.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Internet LTE dla domu i problemy z NAT

Dzisiaj się udało, porozmawiałem z ekspertem Orange, aktywował mi darmowy VPN (testowy xD) i teraz czekam jedynie na jego aktywację, która powinna nastąpić w przeciągu godziny.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet LTE dla domu i problemy z NAT

Zmieniłeś już konfigurację połączenia w routerze?