Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet LTE Domowy - Zasięg pełny, prędkość niska


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Internet LTE Domowy - Zasięg pełny, prędkość niska

Test przy tej stronie Ookla:

http://www.speedtest.net/my-result/5816139348

 

Mam ustawione Automatycznie a jak nacisnę na ręczne to mam do wybóru Orange,Play,Plus itp a mam zaznaczone Orange więc z powrotem zaznaczam Automatycznie. Czyli spróbować wybrać reczne i dać "zarejestruj" przy tym Orange ?

 

A z BOK się kontaktowałem, otrzymałem wiadomość "

W rejonie lokalizacji planowana jest budowa
nowej stacji LTE1800 w pierwszej połowie 2017 roku. Zwiększy to pojemność sieci w tej lokalizacji i powinno
poprawić dostępność i jakość usług. Przepraszamy za utrudnienia. Pozdrawiamy, Orange

 no ale raczej nie wszyscy teraz w okolicy pracują na max 10mbs chyba...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet LTE Domowy - Zasięg pełny, prędkość niska

Okej to widzę, że jest problem z pojemnością. Za dużo osób w Twojej okolicy korzysta z LTE.
Na dziś nic nie zrobić.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Internet LTE Domowy - Zasięg pełny, prędkość niska

Problem jest nie od dziś a od zeszłej środy, prędkość 15mbs to rekord 🙂

Okej czyli rozumiem że z LTE korzysta w okolicy za dużo użytkowników dlatego te prędkości są tak niskie ?

Z WDCMA prawie nikt już nie korzysta dlatego prędkości są wyższe ? Dobrze rozumiem ?

 

I jeszcze jedno, czy jak bym zamontował na dachu kamienicy antene to czy prędkość by mogła wzrosnąć ? Czy działa ona tylko do polepszenia sygnału (liczby kresek) który mam "niby" na full ? Pozdrawiam.

Anonim

Nie dotyczy

Internet LTE Domowy - Zasięg pełny, prędkość niska

Dobrze to rozumiesz 🙂 Jeśli masz full zasięg to antena raczej nic nie pomoże.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Internet LTE Domowy - Zasięg pełny, prędkość niska

A te ustawianie sieci ręczne ? Jak kolega wyżej pisał 🙂 ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet LTE Domowy - Zasięg pełny, prędkość niska

No właśnie.
Ew. jeszcze co mógłbym zasugerować.
To przełożenie karty sim do innego urządzenia z LTE (ale warto sprawdzić jego kategorię LTE) czy będzie poprawa.

Odpowiedź jednak z BOK sugeruje przepełnienie sieci. To nie jest tak że to będzie stałe. Raz może być tak że więcej osób będzie na 3G (WCDMA), a raz na LTE, a raz tu i tu.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet LTE Domowy - Zasięg pełny, prędkość niska

Ręczne ustawienie nic nie dadzą. Chwilowa poprawa może być, ale to raczej skutek różnic w zapełnieniu pojemności nadajnika.
Anonim

Nie dotyczy

Internet LTE Domowy - Zasięg pełny, prędkość niska

Myślę że może to być tylko kosmetyczny zabieg, ale........mi swojego czasu pomogł.......chociaż nie robiłem wtedy speedtestu. Myślę że zasugeruj się tym co pisze @Piotrekk85.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Internet LTE Domowy - Zasięg pełny, prędkość niska

U mnie jest podobnie od zeszłego piątku(18.11.16), zawsze po przekroczeniu limitu prędkość była ograniczana do 10mbs, a od piątku mam 1mbs. W domu mamy też router od Orange, na którym wszystko działa prawidłowo, tylko nie wiem czy tam też jest LTE czy inny. Jutro zadzwonie do BOK i zobaczymy co mi powiedzą.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet LTE Domowy - Zasięg pełny, prędkość niska

Pewnie masz lejek za nadmierne korzystanie ...