Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii To nic nie zrobisz. Trzeba czekać. Może trzeba magistralę wybudować do tych wiosek z kilka kilometrów i prace stanęły.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Być może w innych wioskach tak,ale w mojej wszystko jest gotowe,ponieważ dla innych adresów można zamówić usługę orange.

 

Nie zdziwię się jak projekt zostanie porzucony,ale zgadza się-trzeba czekać 🙂

 

Oczywiście jeśli coś się zmieni to dam znać.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

To dość dziwna sytuacja jeśli cześć ulicy już hula a część nie pomimo że infrastruktura wg Ciebie jest już wybudowana. Żeby się później nie okazało że ktoś nie wklepał w bazie Orange wszystkich adresów i tak już zostało. Koniecznie dotrzyj do firmy podwykonawczej. Wtedy będzie jasne o co chodzi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

W bazie uke,popc oraz orange adres widnieje.

Niestety w okolicy dużo jest takich niedokończonych instalacji właśnie z tego projektu.

Znalazłem firmę która wykonywała węzły (z mapki uke) i zapytanie już poszło.

Wrzucam zrzut z mapki żeby niecon rozjaśnić sprawę-na czerwono zaznaczona została skrzynka (optyczna skrzynka dystrybucyjna) a na przeciw znajduje się dom.

31 domów podłączonych

14 niepodłączonych

Screenshot_20220323-081405_Kiwi Browser.jpg

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Dość dziwne. Generalnie oddaje się całą ulicę i wtedy świadczy się tam usługi. Jeśli wszystkie adresy nie zostały wykonane to takie coś nie powinno być zgłoszone do odbioru a tym bardziej do świadczenia usług. A sprawdziłeś osobiście czy Ci ludzie z pomarańczowymi kropkami mają już internet światłowodowy w domu czy cała ta mapka to zwykła pomyłka? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Pomarańczowe kropki to projekt " w realizacji" ,czyli między innymi mój adres.

Czerwona kropka to słup ze skrzynką i obok mój adres.

Niebieskie kropki to wykonana istalacja z usługą.

Fizynie internet w niebieskich kropkach już jest-kolega ma oraz widziałem,że przy innych adresach kable są już wprowadzone do mieszkań/domów.Oczywiście każdej niebieskiej kropki nie sprawdziłem,ale myślę,że będzie tam usługa.

Salon orange również widzi dostępność usługi internet światłowód pod niebieskimi adresami-byłem by sprawdzić.

Niestety podwykonawcy nadal nie znalazłem lub zwyczajnie nikt się do tego nie przyznaje 🙂

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii A skąd ta mapa? Orange na niebiesko oznacza internet miedziany a na pomarańczowo światłowodowy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Na tym forum pierwszy raz ją zobaczyłem,ale jest to mapa z projektami (popc).

W tym momencie akurat coś nie działa.

https://capap.gugik.gov.pl


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53261
  • 618

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii Dla kogoś, kto śledzi realizację projektu POPC nie ma w tej sytuacji nic dziwnego. Aspekt porządkowy i czysto finansowy. Podłączyć podłączą. Ważne kiedy? Wtedy jak będziesz chodził za sprawą i naciskał...Mając fundusze na rozbudowę wykonuje się czasem najdroższe inwestycje (bo za pół ceny-dofinansowanie), a te nie wymagające później (po zakończeniu projektu) nakładów inwestycyjnych własnych, zostawia się na później. Na tzw "dorejonizowanie". Ot, cała tajemnica 🙂 Tak to z zewnątrz wygląda (czy tak jest, oceńcie sami)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@agat13 

Tak zapewne jest.

Porobili skrzynki z przewodami i zwyczajnie porzucili owe wioski.

 

Teraz widzę,że niektóre wioski są całe w realizacji,ale co z tego jak miasto obok podłączyli każdy domek a jak wiadomo by otrzymać dofinansowanie muszą podłączyć 85% danego obszaru.

 

Jeszcze kilka lat i będzie zrobione 🙂