Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Pamiętaj, że musi też być odległość od prądowych linii. Ja miałem na domu wysiężnik z prądem i kabel z światłowodem musiał lecieć w odpowiedniej odległości od tamtych linek niżej. Jest tu mój temat koledzy o tym wspominali . Może w tym jest problem? A zdj chodziło mi raczej zeby od dołu było widać na jakiej wysokości ten światłowód.Bo robienie zdj w góre nie daje zbytnio perspektywy. Nie jestem specem jeśli chodzi o światłowód ale co mi przyszło do głowy to napisze. A nóż może coś z tego wyjdzie pożytku

Anonim

Nie dotyczy

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Jak tam ma kabel przez drzewo biec, to trzeba by je ściąć, bo inaczej nici z podłączenia 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Emill1 

@Anonim 

Każdy post jest ważny a nóż może akurat będzie to ten rozwiązujący problem 🙂

Drzewa nie trzeba ścinać bo kierunek kabla światłowodowego jest przeciwny-czerwona linia.

W kółku zaznaczone te uchwyty do słupa wcześniej -post i zdjęcie powyżej.

Wszystkie widoczne przewody to przewody wysokiego napięcia.

20220319_161409.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Fajnie że drzewo nie przeszkadza 😃


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii najlepiej narysuj schemat gdzie co się znajduje i jakie są odległości. Pamiętaj że przez drogę kabel musi lecieć dość wysoko żeby nie zerwał go jakiś kombajn albo dźwig.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

no właśnie jakąś tam przeszkodę techniczną musisz mieć skoro nie podłączyli tyle czasu grunt to odkryć co przeszkadza i to wyeliminować o ile się da. Więc im więcej szczegółów kolegom dasz tym większa szansa, że dostrzegą w czym problem i jakoś to się rozwiąże.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@marder 

Odpowiednia wysokość jest bo jak wcześniej pisałem i jak widać na zdjęciach biegną tam teraz przewody wysokiego napięcia-to z całą pewnością nie jest problem.

Dorzucam maluteńki rysunek 🙂

@Emill1 

W mojej ocenie nie ma żadnej technicznej przeszkody a dlaczego nie podłączyli? Nie wiem,ale przecież to nie jedyny przypadek.Ba,dwie wioski dalej cała wioska jest w takim stanie jaki tutaj opisuje-żaden dom/mieszkanie nie jest podłączony.I jak to wytłumaczyć?

Myślę,że zrobili to co drogie z dofinansowania a podłączenie zostawili na później 🙂

Screenshot_20220613-161007_Paint.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiii Odpowiednią wysokość dla Lini prądowych i owszem jest ale czy odpowiednią dla światłowodu? On wisi znacznie niżej więc pytanie czy światłowód zbyt nisko nie wisi żeby mógł byc przeciągnięty na drugą stronę.No właśnie w twojej ocenie nie ma żadnej przeszkody technicznej żeby cie podłączyć. Nie mniej ani ja ani ty nie robisz zapewne w światłowodach i raczej tego nie możesz powiedzieć że faktycznienie ma problemu technicznego. Tu na forum są osoby co robią w światłowodach i albo chociaż na tym się trochę więcej znają. Więc nie lekceważ ich wiedzy i im więcej szczegółów podasz tym są większe szanse na rozwiązanie. Więc oczekując pomocy w rozwiązaniu sytuacji nie stawalbym okoniem na twoim miejscu. Nie wykluczam też że najpierw zrobili co ważniejsze a potem to dokończą to też jest możliwe. Nie mniej warto wykluczyć najpierw czy nie ma faktycznie jakiegoś problemu którego można rozwiązać.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie


@Tomiiinapisał(-a)

20220319_161402.jpg

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Na tym zdjęciu widzę jakiś pozostawiony zapas kabla zaczepiony o kątowniki. Może to do ciebie jest?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie


@Tomiiinapisał(-a)

@Emill1 

Technicznie wszystko jest spełnione,wysokość słupa odpowiednia-lecą tam kable elektryczne.

Doprecyzuję by nie teorytezować 🙂

 

  • Słup stoi na przeciw mojego domu/mieszkania (5 mieszkań jest pod tym numerem) po drugiej stronie ulicy
  • Zgoda na pociągnięcie kabli w piwnicy była bo chodzili i pytali,ale już nigdy potem się nie pojawili 

Jeśli 5 mieszkań to znaczy że nie jesteś jedynym właścicielem budynku. W przypadku tzw małej wspólnoty wymagana jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. Posiadasz taką zgodę? Nie rozumiem też o jakiej piwnicy mówisz? Kabel ze słupa musi być zamocowany na elewacji budynku i to dość wysoko z uwagi na to co pisałem wcześniej.