Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja światłowodu w bliźniaku


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 66
  • 0

Instalacja światłowodu w bliźniaku

Otrzymałem informację od technika, który montował światłowód u sąsiada, że jest 4 miejsca w splicie nieopodal, ale on nie może nic zrobić, tylko w kwaterze głównej muszą dodać mój adres do tych 'możliwych' do założenia najpierw.

Składam zgłoszenie w formularzu mniej więcej co 1-2 tygodnie od kilku miesięcy poprzez: "wyślij nam zgłoszenie, że chcesz światłowód u siebie".

Co mogę jeszcze zrobić?

Pozdrawiam, ŁK.

 

 

 

_____________________

*Temat przeniosłem z działu "Zakup nowej oferty" - moderator Wojciech.

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Instalacja światłowodu w bliźniaku

@kovalus 

W zależności z jakiego projektu zostało zrealizowane przyłącze możesz napisać do Skierniewic na adres korespondencji Orange o tzw dorejonizowanie adresu. 

Orange Polska S.A.

Ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice z dopiskiem "Inwestycje"

Prawdopodobnie adres został ujęty jako budynek jednorodzinny i dlatego w bazie danych nie ma rozróżnienia na 2 lokale, a przez to nie można założyć usługi na Twoją część bliźniaka.

Czy adres jest inny (rozdział na mieszkanie nr 1 i2)? Jest to określone administracyjnie?

Warto to jasno określić w piśmie, podpierając się urzędowym nadaniem numerów w budynku.

Opisz o rezerwach na najbliższym punkcie dostępu (OPP) z którego będziesz przyłączony i zapewnij o wszelkiej pomocy i zgodach na wykonanie przyłącza.

Podaj adres, może nam się uda coś podpowiedzieć do kogo dokładnie adresować, bo różni są wykonawcy sieci...

 

 

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 66
  • 0

Instalacja światłowodu w bliźniaku

Dziękuję, napiszę. Co do adresu, to nie chcę pisać na forum, chętnie porozmawiam na ten temat telefonicznie, albo mailowo na priv.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Instalacja światłowodu w bliźniaku

@kovalus Zapytasz na priv, odpowiem na priv 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Instalacja światłowodu w bliźniaku

@kovalus zgłoś się do salonu Orange to na miejscu się dowiesz czy twój adres jest w bazie czy nie. Jeśli masz np nr domu 2 a sąsiad 4 to raczej nie piwinno być problemu skoro jemu założyli. 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 432
  • 3695
  • 19

Instalacja światłowodu w bliźniaku

Jeśli to bliźniak a był potencjał na 1 podłączenie to tak jak pisali zgłaszać o dorejonizowanie. Chodź czasem to niestety nie jest takie proste jak wygląda . Nawet na forum widać po wpisach.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 66
  • 0

Instalacja światłowodu w bliźniaku

Dziękuję za zaangażowanie w odpowiedź na moje pytanie.

Update: doszedłem do momentu, że na stronie internetowej Orange pojawił się mój adres, nawet zamówiłem instalację usługi 600/100, ale już 3-tydzień cisza, podczas zamówienia Pan nie był w stanie określić terminu instalacji. Czy coś mogę więcej zrobić?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5461
  • 184

Instalacja światłowodu w bliźniaku

Masz numer zamówienia ?

Kontaktowałeś się z Orange co w tej sprawie ?

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Instalacja światłowodu w bliźniaku

@kovalus jak masz numer zamówienia to zadzwoń i zapytaj co się dzieje. Po 3 tygodniach to już dawno powinien być wyznaczony termin instalacji. Jeśli są jakiś problemy to też będą wpisane w zamówieniu. Konsultant powinien Ci je podać.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 66
  • 0

Instalacja światłowodu w bliźniaku

Konsultant powiedział mniej więcej tak: proszę czekać, technik do pana powinien zadzwonić, więcej nic nie mogę zrobić, bo nie mogę wybrać terminu instalacji w systemie.