Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?

Witam na moim microtiku atl lte 18 kit nie mam wskaźnika w postaci kresek zasięgu Lte Nie wiem jaki parametr za to odpowiada?  Czy odczytując to ze zdj mam 4 kreski zasięgu?

 

PLAY agregacja001.jpg

 

 

 

_________________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?

@Januszbba  do tego jest apka NetMonster. Da przybliżone pomiary w miejscu gdzie jesteś .

Poza tym w każdym routerze w parametrach połączenia muszą być gdzieś ujęte te dane które znajdują się w linku. Kwestia późniejszej interpretacji. To mówi o połączeniu, a nie kreski

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?

Cześć @Januszbba 

SINR oznacza miara jakości sygnału użytkowego w stosunku do zakłóceń szumu.  Im wyższa wartość, tym lepsza jakość sygnału. Przy wartościach SINR poniżej 0 szybkość połączenia będzie bardzo niska, ponieważ oznacza to, że w odbieranym sygnale jest więcej szumu niż w części użytecznej i istnieje również prawdopodobieństwo utraty połączenia LTE.

Bardzo dobrze: więcej niż 21
Dobrze: od 13 do 20
Trzeba coś zmienić: od 0 do 12
Źle: mniej niż 0

Wiecej informacji o parametrach sygnału LTE w tym linku https://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/10/parametry-sygnau-lte.html

Pozdrawiam 🙂

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?

@Pablo5  No tak to ja wiem 🙂  ale Jaki konkretny parametr odpowiada na ilość kresek zasięgu? 🙂  I jak się dowiem ile mam tych kresek? 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?

@agat13  Ale ja już to sprawdzałem 🙂 ale nadal nie wiem jak to się przekłada na ilość kresek zasięgu 🙂 i nie dowiem się ile jest tych kresek czy 1 czy 2 czy 3 czy 4 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?

@Januszbbaczy na Twoim urzadzeniu Microtik znajduja się jakies wskazniki LED? Jeśli tak to  wtedy siłe sygnału można odczytać z tego wskaźnika LED znajdującego się na obudowie urządzenia. 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?

@Pablo5  Nie wiem może gdzieś się to odczytuje w ustawieniach microtika ale ja nie wiem gdzie 🙂 może ktoś z Was ma microtika to będzie wiedział 🙂 na obudowie tego nie ma. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?

@Januszbba  do tego jest apka NetMonster. Da przybliżone pomiary w miejscu gdzie jesteś .

Poza tym w każdym routerze w parametrach połączenia muszą być gdzieś ujęte te dane które znajdują się w linku. Kwestia późniejszej interpretacji. To mówi o połączeniu, a nie kreski


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?

@agat13  A te parametry ze zdjęcia są dobre ? 🙂 a to w routerze mam te paremetry 🙂 ale mi chodziło o co innego. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Ilość kresek zasięgu LTE na routerze Microtik - co mogę odczytać z panelu?

@JanuszbbaRSRP - czyli rzeczywisty (czysty-bez zakłóceń) poziom sygnału i SINR czyli odstęp sygnału od szumu (im większy tym lepszy). Pomiar wskazuje na słaby sygnał