Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

Huawei P9Lite nie można uruchomić usługi ,komunikat "Masz właczoną usługę, która uniemożliwia kozystanie z WiFi Calling.Sprawdż na www.orange.pl/wificalling" . Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

Nie wszystkie usługi sprawdzisz na mój Orange. Zweryfikuj to na BOK http://orange.pl/kontakt

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

To jest info systemowe. Masz uruchomioną aplikację/usługę która koliduje z WifiCalling...

 

Jakie są ograniczenia w korzystaniu z WiFi Calling?

Istnieje kilka przypadków, które niestety wykluczają możliwość korzystania z usługi WiFi Calling. Należą do nich: 
- klienci ofert typu Mix nie mogą korzystać z usługi w całości 
- klienci ofert na kartę nie mogą korzystać z WiFi Calling za granicą 
- klienci poniższych usług dodatkowych, nie mogą korzystać z WiFi Calling: 
- Nowa Orange Strefa 
- Dodatkowa Karta SIM 
- Strefa Stacjonarna 
- Ekstra Strefa Firmowa 
- Orange Ekstra Numer 

 

Z Twojej strony @MarcinO, podałeś mało danych...jaka taryfa, czy jesteś w Polsce...odnośnik do strony kieruje Cię do zapoznania się z funkcjami i warunkami korzystania z WifiCalling...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

- klienci ofert typu Mix nie mogą korzystać z usługi w całości --- nie dotyczy mam abonament
- klienci ofert na kartę nie mogą korzystać z WiFi Calling za granicą --- nie dotyczy nie przebywam za granicą
- klienci poniższych usług dodatkowych, nie mogą korzystać z WiFi Calling: 
- Nowa Orange Strefa ----???
- Dodatkowa Karta SIM ---- mam jedną kartę sim
- Strefa Stacjonarna --- internet stacjonarny w orange
- Ekstra Strefa Firmowa --- nie dotyczy osoba fizyczna
- Orange Ekstra Numer --- brak extra numeru


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

@MarcinO, problemem może być również jakaś kolidująca aplikacja w telefonie, która blokuje tunel VPN. Sprawdź proszę w ustawieniach Ustawienia/Więcej/VPN czy masz ustawioną appkę WifiCalling...Warto też zrestartować telefon...

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

@mabud73 , przy próbie włączenia aplikacji dostaję komunikat wymieniony w pierwszym poście.Natomiast w ustawieniach VPN "Brak sieci VPN " foto w załaczniku.


Screenshot_20171001-132619.png

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

@MarcinO odinstaluj aplikację, zrestartuj telefon i zainstaluj ją ponownie. Aplikacja nie utworzyła tunelu VPN. Wyłącz przed instalacją aplikacje typu WhatsApp i tym podobne...jeśli posiadasz...daj znać czy pomogło. Rozumiem że telefon od Orange, zakupiony niedawno? Czy instalowałeś jakieś komunikatory, przeglądarki gry itp? W skrajnych przypadkach, konieczny jest kontakt z BOK...

 

 

@edit: @MarcinO, czy korzystasz z połączenia wifi czy normalnie po LTE z telefonu? Czasami ustawienia sieci wifi też stwarzają problemy...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

@mabud73 tak dokładnie telefon w Orange na abonament P9 Lite 2016  zakupiony w salonie Orange we wrześniu zeszłego roku. komunikator Messenger ,aplikacje typu IKO Getin Mobile i poza tym nic szczególnego.Dodam tylko że żona ma na swoim Samsung J3 właczoną usługę i działa bez żadnych problemów a ma więcej aplikacji zainstalowanych odemnie .

Ps: Niestety  ponowna instalacja aplikacji nic nie pomogła komunikat jak w wpierwszym poście.

 

 

Ps2: Na Samsungu żony wifi calling działa znakomicie w domowej sieci WiFi.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

U mnie na dwóch P8Lite, jednym P9Lite i Sony XPerii też appka śmiga bez zastrzeżeń. No cóż, ciężko mi stwierdzić na odległość co może być powodem...a masz poinstalowane najnowsze aktualizacje systemowe? Android, EMUI?  

 

@edit: spróbuj odinstalować IKO Getin... i ręcznie dodaj VPN do aplikacji WifiCalling. Z autopsji wiem że aplikacje bankowe potrafią blokować inne aplikacje...w ramach doświadczenia....


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

Dziś przyszła poprawka EMUI do wersji 5.0.1 Andek ver.7.0 .Może postąpię radykalnie zrobię kopię zapasową i przywrócę ustawienia fabryczne może to coś zmieni. Zależy mi na aplikacji ponieważ w mojej miejscowości mam słaby zasięg sieci .


IMG_20171001_....png

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Huawei P9Lite a WiFi Calling problem

Być może jest to problem, bo u żony nie robiłem jeszcze aktualizacji... spróbuję i dam znać... spróbuj jednak najpierw zrobić to co podałem wyżej...

 

@edit: u mnie EMUI 5.0, Android 7.0 i brak aktualizacji...wątpię jednak że to jest problem...