Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gołubie i Szymbark w gminie Stężyca w Pomorskim. Kto kładzie światłowód? Czy to Orange?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Gołubie i Szymbark w gminie Stężyca w Pomorskim. Kto kładzie światłowód? Czy to Orange?

Witam, w gminie Stężyca, Pomorskie (miejścowości Gołubie i Szymbark) od dwóch tygodni jest kładziony światłowód. Próbowałem się dowiedzić jaka firma się tym zajmuję ale nigdzie nie potrafie uzyskać informacji i na internecie też nie mogę nic znaleźć. Wiem, że Orange w ramach programu FERC ma zbudować sieć ale dopiero niedawno podpisali umowę na dofinansowanie i trudno mi uwierzyć, że tak szybko zaczęli kłaść ten światłowód. Czy istnieje możliwość gdzie mogę zdobyć tą informację ?

 

 

 

 

__________________

*Post wydzieliłem z tematu "Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?" - moderator Wojciech.

8 ODPOW. 8

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9946
  • 85

Gołubie i Szymbark w gminie Stężyca w Pomorskim. Kto kładzie światłowód? Czy to Orange?

Cześć @MTMK 

Czy sprawdzałeś takie informacje na stronie SIDUSIS w tym linku https://internet.gov.pl/map/?center=2006577.2361501656%3B7210408.252657103&zoom=13.425089677047001 po wpisaniu Twojego adresu Gołubie, gmina Stężyca, powiat kartuski, województwo pomorskie, 83-316, Polska i klikając w kółko pod danym numerem domu masz informacje ale teraz trzeba być zalogowanym aby sprawdzić poszczególne informacje np pod danym numerem pisze, że Adres jest w zasięgu sieci.

Zaloguj się, aby zobaczyć szczegółowe dane.

Sprawdź  w powyższym linku może dzieki zalogowaniu się uda Ci się  uzyskać informacje na ten temat

Pozdrawiam 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Gołubie i Szymbark w gminie Stężyca w Pomorskim. Kto kładzie światłowód? Czy to Orange?

Sprawdzałem na tej stronie i jedyna informacja to: "Adres został wyznaczony do inwestycji finansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy lub w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy." Może nie uaktualnili jeszcze strony. Dziękuję za odpowiedź.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Gołubie i Szymbark w gminie Stężyca w Pomorskim. Kto kładzie światłowód? Czy to Orange?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9946
  • 85

Gołubie i Szymbark w gminie Stężyca w Pomorskim. Kto kładzie światłowód? Czy to Orange?

@MTMK  znalazłem plik na stronie Orange że w tych miejscowościach może być to inwestycja Orange  Światłowód. W tym pliku masz jakie miejscowości są objętem projektem POPC2 Orange Światłowód- Gdański i Trójmiejski Orange Światłowód. Na stronie 111 miejscowość Szymbark też jest objeta projektem Orange Światłowód

POMORSKIE kartuski Stężyca 2205062 SZYMBARK 0174190 SZKOLNA 21970 1 18,099514 54,21604 0 2 oraz miejscowość Gołubie w tym pliku na stronie 145 jest ujęta ta miejscowość POMORSKIE kartuski Stężyca 2205062 GOŁUBIE 0173746 SAMBORA II 19459 17 18,033625 54,213515 3 2

Także na stronie gminy widzę że jest też informacja o tym https://www.gminastezyca.pl/pl/465/0/komunikaty.html w temacie pomorska Unia Światłowodowa

Dla potwierdzenia załączam plik w wersji PDF-ie

Zerknij do tego pliku

Myślę że udało mi pomóc

Pozdrawiam 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Gołubie i Szymbark w gminie Stężyca w Pomorskim. Kto kładzie światłowód? Czy to Orange?

Dzięki POPC2, miał być pociągnięty światłowód do szkół. Myślałem, że już zostały podłączone bo już trochę czasu minęło, natomiast sprawdziłem na stronie internet.gov.pl i okazuje się, że dopiero we wrześniu tego roku ma być skończone, także pewnie to są te kable z projektu POPC2 co teraz kładą. Aż strach pomyśleć kiedy mieszkańcy będą mogli dopiero skorzystać ze światłowodu dzięki programowi FERC.

Dzięki wielkie za odpowiedzi i pomoc. 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2525
  • 9050
  • 45

Gołubie i Szymbark w gminie Stężyca w Pomorskim. Kto kładzie światłowód? Czy to Orange?

@MTMK najprościej podejść do ekipy przy drodze i spytać dla kogo pracują. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Gołubie i Szymbark w gminie Stężyca w Pomorskim. Kto kładzie światłowód? Czy to Orange?

@MTMK Skoro już zaczęli realizację rozbudowy sieci w rejonie z POPC i to z terminem wrześniowym, to raczej obcy operator na zasadzie konkurencyjności nie będzie się w tym rejonie budował.

Ja bym się w ogóle cieszył, że budują, a z jakiego projektu, to rzecz mało istotna. najważniejsze, abyś był pewien, że Twój adres jest ujęty, bo w innym przypadku ciężko będzie to zmienić jak już się zabiorą do wykonywania przyłączy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 503
  • 3

Gołubie i Szymbark w gminie Stężyca w Pomorskim. Kto kładzie światłowód? Czy to Orange?

Najgorsze jest to, że w zasadzie do końca nie wiadomo, czy dany adres zostanie podłączony, nawet jeżeli światełko puszczają dosłownie koło posesji. Np. w moim przypadku ekipa FH zakończyła prace kilka metrów przed moim domem.  Na szczęście udało się to jakoś załatwić, ale niesmak pozostał.