Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gniazdo swiatlowodowe podtynkowe


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Gniazdo swiatlowodowe podtynkowe

Witam

 

Światłowód poprowadzony u mnie do skrzyneczki w piwnicy, następnie przewod wewnetrzny do salonu Gniazdo światłowodowe TELCOLINE 2F i pytanie czy mogę wymienić to salonowe natynkwe gniazdo na podtynkowe np 

Gniazdo światłowodowe/optyczne pojedyncze SC/APC Biały - DGS1.01/11 Simon 54

Kod producenta: DGS1.01/11

 

https://www.falesia.eu/sklep/p1152,gniazdo-swiatlowodowe-telcoline-2f-2-gniazda-dla-kabli-wewnetrzny...

 

https://onelectro.pl/gniazdo-swiatlowodowe-optyczne-pojedyncze-sc-apc-srebrny-mat-dgs1-01-43-simon-5...

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Gniazdo swiatlowodowe podtynkowe

@Sladdi Tak. Według mnie to każde gniazdo światłowodowe tego typu to po prostu obudowa z możliwością wpięcia wtyczki optycznej  kończącej linie światłowodową. Widać to na fotce nr2

To obudowa do która łączy z jednej strony patchcord z kompletu FB łączący je z modemem i z drugiej, wtyk kończący instalację z zewnątrz.

To po prostu przelotka adaptacyjna dla obudów zarówno natynkowych jak i podtynkowych, ale o ile natynkowe mają odpowiednie miejsce i prowadnice do nadmiaru światłowodu, o tyle w podtynkowym trzeba uważać, bo miejsca w puszce mniej i łatwo uszkodzić ten ostatni fragment instalacji już bez osłony i ewentualny spraw techniczny ( jeśli zajdzie konieczność zrobienia takiego)

Gniazda podtynkowe wymagają głębokich puszek i ostrożności ułożenia w nich kabla 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2617
  • 9457
  • 47

Gniazdo swiatlowodowe podtynkowe

Tylko kto mu światłowód wyspawa w gniazdku? Montera wezwać to nie są tanie rzeczy panie Ferdku 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Gniazdo swiatlowodowe podtynkowe

@marder Słuszna uwaga, bo samo gniazdo roboty nie zrobi...Oczywiście to może być ważne przy instalacji, ale podtynkowo przeciągając kabel w rurce trzeba mieć zagwarantowane wyspawanie końcówki w puszce (wspominałem o delikatnym spawie i zwracałem uwagę na to, że to będzie trudne...). Odpowiedź "da się" była oczywiście na pytanie "czy da się?", ale kluczowe jest tu to "ale..."


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23050
  • 197

Gniazdo swiatlowodowe podtynkowe

@Sladdi 

Nie, nie możesz sam wymienić gniazda światłowodowego. Gniazdo wraz ze światłowodem jest częścią sieci operatora i nie wolno ci w niej nic zmieniać. Technicznie łączenie kabli światłowodowych wymaga dostępu do ekstremalnie drogiego sprzętu specjalistycznego i umiejętności jego obsługi. Skoro pytasz, to znaczy że nie masz ani jednego ani drugiego. Stąd negatywna odpowiedź na Twoje pytanie.