Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Franciszków, gm. Wiskitki - rozszerzenie linii


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Franciszków, gm. Wiskitki - rozszerzenie linii

@Eddoner Teraz to widzę inaczej...muszę przemyśleć i dam odpowiedź co i jak. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 30
  • 0

Franciszków, gm. Wiskitki - rozszerzenie linii

Z góry dziękuje za wszystkie pomysły 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Franciszków, gm. Wiskitki - rozszerzenie linii

@Eddoner Pomysł jest prosty. Nawet jest kilka...

Możesz zawnioskować o współfinansowanie inwestycji. O tyle jest to proste, że to inwestycja POPC Orange, więc i ciąg dalszy możliwy w scenariuszu. Niestety musicie z sąsiadami zrobić to razem, a jednocześnie każdy oddzielnie. Grupowe będzie tylko zarejestrowanie i wysłanie  sprawy listem poleconym do Skierniewic. Można to zrobić bez opcji współfinansowania, ale wtedy im więcej chętnych, tym koszty rozkładają się na więcej adresów i jednostkowy wypada niższy...co dobre wróży inwestycji.

Kolejny pomysł to ustawienie słupów w granicy zainteresowanych działek (praktycznie na granicy) co nie wymaga specjalnych pozwoleń i zgoda wszystkich po drodze na użyczenie w/w słupów dla instalacji światłowodu. Zrobicie podbudowę, zmniejszycie koszty operatora...Sam teren nie jest trudny, bo nie ma jeszcze oficjalnej infrastruktury komunikacyjnej, więc kopanie czy wkopywanie słupów nawet w skraju drogi jest proste...

Ja zrobiłem inaczej. W drodze, której jestem współwłaścicielem mam ułożoną rurę HDPE do najbliższego punktu styku z siecią operatora lokalnego, co z niczym w pasie drogowym nie koliduje...

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 30
  • 0

Franciszków, gm. Wiskitki - rozszerzenie linii

Rozumiem, dziękuję. Czyli pozostaje mi naciskanie sąsiadów abyśmy razem podpisali petycję + każdy z nas wysłał osobno - większa górka to może ktoś zauważy 😉

Rozmawialiśmy już kiedyś właśnie o położeniu rury i muszę przywrócić temat.

Podsumowując, generalnie wszystko w rękach naszej mobilizacji i dobrych chęci kogoś w Skierniewicach.

Jeszcze raz dziękuję i oczywiście jeśli pojawiłyby się jakieś nowe pomysły to jestem otwarty wszystkiego spróbować 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Franciszków, gm. Wiskitki - rozszerzenie linii

Jeśli ulice są przewidziane w projekcie POPC to pozostaje wam spokojnie czekać. Żadne współfinansowanie nie wchodzi w grę bo to są pieniądze z Unii. Jeśli Orange zmienił plany i ta miejscowość nie będzie robiona to nic więcej nie zdziałacie. Może kiedyś pojawi się inny projekt lub Orange wykona tam przyłącza z własnych środków. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 30
  • 0

Franciszków, gm. Wiskitki - rozszerzenie linii

Niestety musimy próbować, żeby chociaż dostać odpowiedź - planujemy do tego i tego / nie planujemy. Na ten moment moje stara nie przyniosły nawet tak prostej odpowiedzi...