Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Film na temat wyłączenia 3G w Orange


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 731
  • 2771
  • 25

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Tak mnie zastanawia jaka to właściwie korzyść dla odbiorcy końcowego tzn. klienta.
Rozumiem że pasmo 3G (900) przejdzie na 4G ale to jest tylko 5GHz czyli szybkość prawie znikoma. Przypominam że pasmo 800 to 10GHz.
Niby to mowe możliwości dla niektórych którzy mają teraz tylko 3G ale jak widać to także strata w postaci kodów USSD.
Odnoszę wrażenie że to korzystne tylko dla Orange.

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2058
  • 6437
  • 70

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

@Zeusek pasmo 900 jest zasięgowe. I nawet na jednym bloku 5MHz LTE będzie szybsze niż 3g. A jak zadziała agregacja z 800 to będzie trochę lepiej.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19236
  • 55619
  • 755

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

@spiro teoria niby tak podaje, w praktyce, 800 MHz LTE nie dociera tam, gdzie dociera 3G 900 MHz. Przecież to oba pasma zasięgowe.

Mam obawy, czy to pewne będzie, że jak wyłączone zostanie 3G, to pojawi się wto miejsce LTE. Dodatkowo przy słabym 3G rozmowę jeszcze nawiążę, a czy przy słabym LTE wskoczy mi VoLTE, aby nawiązać połączenie?


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 731
  • 2771
  • 25

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Wszystkiego dowiemy się gdy to nastąpi.
Mówisz o agregacji 800+900, tylko czy routery na to pozwolą. Z tego co widzę będzie to B8... na pewno te nowsze routery już to wspierają.
Jestem dosyć sceptyczny jak to będzie w praktyce wyglądało, na początku będzie dosyć zamieszania. Jak dla mnie jest to realnie bez znaczenia, jedynie jako nowinki jestem ciekawy.