Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Film na temat wyłączenia 3G w Orange


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18536
  • 53092
  • 718

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

@IreneuszCD dokładnie tak było, dobrze pamiętasz. Dodam jeszcze, że pierwsze 10 sekund było bezpłatne, więc dużo osób prowadziło rozmowy 10-ciosekundiwe. Bez przerwy było słychać w akademikach dzwonienie telefonów 😁😎


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 53

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Tak grzebiąc w pamięci, to dopiero Idea zrobiła przełom, tak w przepustowości sieci (startowała z pasmem 1800MHz tylko), jak i kwestii taryfikacji połączeń, Plus i Era musieli zejść z cen i 30 sekundowe rozliczanie połączeń wreszcie było, Potem POP się pokazał i usługi na kartę stały się znośne cenowo i popularne, nawet zestawy startowe z telefonem były w salonach i ceny były tego znośne, mi ten okres GSM bardzo się podobał, zasięg GSM był coraz lepszy i potem jeszcze telefony za 1zł były, mega fajne czasy.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1489
  • 6444
  • 43

Film na temat wyłączenia 3G w Orange


@ketrasaArturnapisał(-a)

@IreneuszCD dokładnie tak było, dobrze pamiętasz. Dodam jeszcze, że pierwsze 10 sekund było bezpłatne, więc dużo osób prowadziło rozmowy 10-ciosekundiwe. Bez przerwy było słychać w akademikach dzwonienie telefonów 😁😎


Te rozmowy (nie wiem nawet czy nie 5 sekundowe) wynikały nie z oferty marketingowej ale z przyczyn technicznych (o ile pamiętam to powodem była wydajność komputerów). 

Dorzucę jeszcze jedno wspomnienie takie off top -SMSy bez spacji. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

To fakt wydajność komputerów była jaka była. SMS w jednym ciągu to było to sam sms był drogi. 

Kilku rzeczy nie przeskoczy. 2G weszło w 1991 roku na rynek (oczywiście nie polski) bo u nas od 1996 roku ale technologii (GSM/GPRS) oraz związanej z tym pojemności. 

Ja mam na co dzień a dokładniej miałem czyli moja mama miała telefon 2G wyłącznie. Obecnie jakość połączenia lepiej nie wspominać. 2 puszki i sznurek. Straciła ostatnio cierpliwość więc oddałem jej swój telefon i ma VoLTE. Z MMSami to od dłuższego czasu problemy. Nie jestem przekonany że po wyłączeniu 3G poprawi się na 2G. Pasmo nie z gumy a certyfikacja telefonów do VoLTE to temat drażliwy w dodatku brakuje dużo modeli, i nie ma prostych telefonów. KaiOS nie znam więc nie wiem czy można wyłączyć transmisję danych, po za tym nie wiem czy działa ja na swoje możliwości responsywnie. Na szczęście nie było problemów i ma telefon z Android 9 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 53

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

@kvasir mam stare Nokię i jakość połączeń jest bardzo dobra, to kwestia elektroniki w telefonie i teraz to ok jest po VoLTE, te tanie telefony mają kiepską sekcję audio i co tu dużo gadać, trzeba wydać dziś 1k zł by było ok, ale to zrozumiałe, smartfony mają po 2 aparaty i sporo zbędnych bajerow, to na czymś producent musi przyoszczędzić, tanie klawiszowe dziś to większość tandeta i nawet z VoLTE jakość połączeń słaba, więc nie będzie różnicy. 

Najlepiej jakby i 2G wyłączyli, wtedy z musi wsparcie VoLTE by było dla telefonów co mają tą funkcję 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

@IreneuszCD Nie chodzi o to brakuje telefonów z dobrymi parametrami ale prostymi w obsłudze. Szczególnie dla seniorów. O takich telefonach pisałem. Same połączenia VoLTE i MMS wystarczyły by. Znam osoby dla których smartfon to telefon nie do przeskoczenia. Wyłączenie 2G ale praktycznie każdy telefon z VoLTE dopuścić. W Orange nadal na liście nie ma firmy ASUS


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 53

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

@kvasir być może gdy będą wyłączać 3G, to lista wspieranych telefonów z VoLTE się powiększy 😉

Ja tam mam 2 telefony z VoLTE w Orange i 5G, więc jestem przygotowany 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

@IreneuszCD Ja jestem od 2018 przygotowany. Nie każdy jest. Ja z powodu wsparcia pozbyłem się Motoroli. Moja lubiała ten telefon ale wsparcia brak. Dlatego kupiłem 2 samsungi bo to bezpieczny wybór. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 53

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

@kvasir co ty nie powiesz 😉

A ja mam 2 Motorole i planuję zakupić Motorola RAZR 40/ lub Ultra 😉

Wsparcie to dla mnie nie problem, byle telefon działał jak trzeba.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 476
  • 1627
  • 3

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Pokaż szczegóły

@kvasirnapisał(-a)

@IreneuszCD Ja jestem od 2018 przygotowany. Nie każdy jest. Ja z powodu wsparcia pozbyłem się Motoroli. Moja lubiała ten telefon ale wsparcia brak. Dlatego kupiłem 2 samsungi bo to bezpieczny wybór. 


Zawsze lepszym wyborem jest zmiana operatora.