Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

Hej, potrzebuje namiar do osoby z fiberhost realizującej przyłącza na tym terenie. Chodzi o to że termin instalacji ftth z Orange mam na 12.04. usługa będzie działała na sieci fiberhost, czekam aktualnie na kontakt z fiberhostu żeby 'pociagnelo instalacje' z tym że w zasadzie ten krok możemy pominąć bo instalacja jest już zrobiona od 2 lat, kilka dni temu zrezygnowałam z UPC do zwrotu mam tam ont. Usługi w budynku już działały. Jedyne czego potrzebuje od nich to żeby dali sygnał do Orange że instalacja jest i mogą puszczać techników ewentualnie żebym sobie mogła od nich odebrać skądś ont jeśli jest niezbędne to ogarnę wpięcie sama. W zasadzie tylko fiberhost blokuje instalacje bo nie kontaktowali się ze mną, tak by się dowiedzieli że wszystko już kiedyś podłączali;-)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

@marynajlb  może w grę wchodzi info o uwolnieniu zasobów i przekazanie informacji nowemu operatorowi o wolnej instalacji pod nową usługę. FH wykonał i administruje. Może w rejonie nie świadczył do tej pory usług sieciowych, a dla Orange i to dziewiczy teren? Może akurat punktu styku nie mają...bo tylko dla UPC na tym terenie świadczyli? 

Możliwości wiele... skoro masz już zaklepane w Orange, to tam sie dowiaduje. Trafisz na ogarniętego konsultanta, będzie wiedział gdzie wysłać monit 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

@marynajlb to nie takie proste. Sieć masz z UPC i nie wiadomo czy Fiberhost z niej może skorzystać i czy ma punkt styku z UPC. Skoro nie wpadli na ten pomysł, może być różnie. Ciekawostka. Orange nie widzi sieci. UPC jako dostępnej? Z tego co wiem, to obie firmy współpracują w kwestii sieci...

Tu raczej nie znajdziesz kontaktu do FH, bo z nimi jest kontakt TYLKO przez stronę  www i zapytanie mailowe przez formularz.https://fiberhost.com/dla-mieszkancow

Jakbyś zweryfikował Swój adres  na mapie zasięgu Orange....


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 436
  • 3726
  • 19

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

Wątpię żebyś na forum Orange znalazła taki namiar. Ba nawet kontaktując się z Orange nie dostaniesz namiaru na ich techników. 

 

Szanse, że ktoś będzie miał taki namiar są raczej matematyczne. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

Dokładnie miałam usługi z UPC do 27.03 i w żadnym z systemów OPL pod moim adresem ani przez moment nie były widoczne zasięgi UPC 🙂 Tak jak mówię cała instalacja była już przez fiberhost robiona 2 lata temu, system tego nie widzi stąd dwuetapowa instalacja nowych usług. Kontakt przez formularz z Fiberhost nie budzi dużych nadziei na pominięcie tego pierwszego etapu instalacji.. 😕

 

Dodam, że umowę z Orange mam już podpisaną, usługi z UPC odłączone. Zmieniam tylko operatora mimo to pierwszy etap realizacji wg systemu należy do Fiberhost..

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 436
  • 3726
  • 19

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

Jeżeli to nowa instalacja zawsze przebiega ona dwuetapowo.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

Czyli w zasadzie do końca życia przy zmianie operatora końcowego będą do mnie jechały dwie ekipy?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

Hej @marynajlb 

Spróbuj się skontaktować z firmą Fiberhost poprzez formularz kontaktowy dla mieszkańców ,,Bądżmy w kontakcie", który masz w linku https://fiberhost.com/dla-mieszkancow 

Jest on na samym końcu.

Może coś to pomoże 🙂

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

@marynajlb  nie. Tylko gdy pierwszy raz zainstaluje sieć operator który jest zarządcą sieci lokalnej. Później wystarczy tylko zgłoszenie do wybranego operatora usługi, a on się dogadać z lokalsem, czyli FH


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

Ok, tak jak pisałam Fiberhost instalacje w domu zrobił 2 lata temu, w pokoju skrzyneczka na ścianie z kablem światło + ont podpisane Fiberhost. Nie pozostaje więc na ten moment nic więcej, niż czekać na czyjś ruch


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Fiberhost ekipa lubelskie powiat lubartowski

@marynajlb  czy po tym właśnie był podłączony internet UPC? Czy to oddzielna nieużywana instalacja? Gdzie ona się kończy? Jak jest wykonana poza domem?