Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dyskusja o zakopanym światłowodzie na mojej ziemi bez mojej zgody


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Światłowód przez działkę prywatną

Raz piszesz o ok 60 m, potem 75, teraz o tym że planowane grodzenie mogłoby biec nad kablem, zdecyduj się ile to powierzchni. Napisać możesz ile chcesz, w pozwie musisz określić wartość roszczenia, od tego uiscisz opłatę... Prawnik, za opłatą będzie Cię reprezentować... Orange też wydeleguje swojego i przed sądem będziecie sobie udowadniać na ile kabel utrudnia Ci korzystanie z działki. Powodzenia.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Światłowód przez działkę prywatną

Działka ma dokładnie 73m długości, przewód idzie na długości ok 60m pod kątem, tak że na początku działki odsunięty jest od krawędzi ok 2m a przy końcu ok 10cm i skręca w drogę. Rzeczą logiczną jest, że nie będę robił ogrodzenia w taki sposób, aby wychodziły mi jakieś schody, albo aby szło pod skosem do drogi. Co do roszczenia to zdecydowanie bliżej jest mi do tego, aby łaskawie orange zabrała co ich z terenu MOJEJ posesji, a udowadniać to sobie mogą na ziemi której własnością są oni. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Światłowód przez działkę prywatną

@damiansz0512  nie chcę wdawać się w tak szczegółowe rozważania i wyliczenia ile rzekomo tracisz powierzchni. Zasady postępowania cywilnego są proste. Jeśli oczekujesz od kogoś rekompensaty, zapłaty czy innych świadczeń to Ty musisz określić ich wartość, udowodnić że pozwany jest Ci to winien a sąd tylko oceni argumenty stron i wyda wyrok. 

Uzupełnienie. Skoro więc piszesz że konsultowałeś z prawnikiem i od początku zakładasz że pozwiesz Orange, to nie będzie inaczej niż napisałem wcześniej. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Światłowód przez działkę prywatną

Dlatego jak już powiedziałem wcześniej, zdecydowanie jest mi bliżej do tego, aby zabrali ten światłowód i położyli go w działce gminnej.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód przez działkę prywatną

@damiansz0512 W tej sytuacji Orange ma twardy orzech do zgryzienia. Przesunięcie teraz kabli może być bardzo kłopotliwe, ale jest możliwe do zrobienia. Możesz też spróbować dogadać się z nimi w postaci jednorazowego odszkodowania albo na zasadzie służebności przesyłu gdzie będą Ci płacić cyklicznie jakieś kwoty. Na brak odpowiedzi musisz zareagować pismem że czekasz jeszcze 3 miesiące na zajęcie stanowiska przez operatora a później kierujesz sprawę do sądu.  


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Światłowód przez działkę prywatną

Jak ok 8 miesięcy temu rozmawiałem z wykonawcą to twierdził, że jest tam położona tylko mikrorurka bez światłowodu, jednak infrastruktura została oddana i naniesiona już na nowe mapy geodezyjne, wiec nie wiem jak sytuacja wygląda naprawdę, jednak z faktycznym niedokończeniem inwestycji może świadczyć niepodłączanie nowych domostw do internetu... Cały czas zastanawia mnie, że od prawie roku Orange nie próbuje nawiązać kontaktu...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Światłowód przez działkę prywatną

@damiansz0512 z czystej ciekawości zapytam, czy ta inwestycja jest w ramach POPC czy biznesowa rozbudowa własnej sieci Orange, masz taką wiedzę?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Światłowód przez działkę prywatną

Inwestycja jest w ramach POPC.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Światłowód przez działkę prywatną

Czyli jest szansa sprawdzenia czy te adresy, które mogą być podłączone do sieci linią biegnącą przez Twoją działkę, nadal są w puli inwestycji.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Światłowód przez działkę prywatną

O a to ciekawe. W jaki sposób można to sprawdzić?