Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@ketrasaArturi ok, nie dyskutuje z tym. Każdy ma inne potrzeby a tu wielu patrzy tylko przez swój pryzmat.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@marko25wielokrotnie było to poruszane. Wystarczy poszukać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

@sebaswiderski 

Nie potrafisz odpowiadać wielu osobom w jednej wiadomości?


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@mariuszsalbrakuje ilości komentarzy?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

OK, nie wiedziałem. Myślałem, że nie umiesz zawołać kilku osób w jednej wiadomości. Jak brakuje to OK. Do czego ci ich brakuje?


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Dostępność światłowodu

@mariuszsalumiem, a ta odpowiedź miała być w innym wątku :).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

Ty tak na serio? Bo jeżeli inni w Orange też tak, to wiele tłumaczy w kwestii co najmniej dziwnej strategii podłączania.

Rozumiem, że firma nadal żyje przeświadczeniem, że dając 5 zł niższa cenę lub jakies 2 kanały tv więcej sklonicie rzesze ludzi do przesiadki z innych operatorów, z których już od dłuższego czasu korzystają i są zadowoleni? Powodzenia....

To są właśnie dziwne wizję korporacyjne, o których nie raz się rozmawia przy bardziej towarzyskich spotkaniach. Korporacja ma swoją wizję i chce zaklinać rzeczywistość. Cóż... 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Dostępność światłowodu

Ja w Orange bym miał taniej jakbym wziął pakiet Love niż u obecnego operatora, ale jakoś nie spieszy mi się zmieniać na gorsze. Coraz to więcej tematów na społeczności na różne kwestie, a w szczególności na routing.

 

Ostatnio zakupiłem sobie COD'a MW, oczywiście znajomy co ma Orange ma NAT Moderated, czyli powtórka z rozrywki,j ja u swojego mam NAT Open. Żadnych problemów.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Dostępność światłowodu

@-brtk-  To chyba przez ten NAT wywala mi graczy z mojej gry. Ostatnio uczę znajomego z PL grać w Warcrafta 3, tworzę grę, on wbija i gramy, ale często narzeka na lagi, albo nagle go z mojej gry bez powodu wyrzuca. Wszystko z netem ok a rozłącza go z mojej gierki. Trochę kiepsko. Zobacze czy sytuacja się będzie powtarzać z T-Mobile.

 

Ciekawe czy w T-Mobile jest NAT open czy ograniczony ;>


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Dostępność światłowodu


@mariuszsalnapisał(-a)

@sebaswiderskiOczywiście, że rośnie i będzie rosła. Problem jest jak już wspominałem w liczbach. Sam prezes mówi że po 88% sieci biegają jedynie pająki i to jest ich problemem na dziś. Dynamika nie rośnie tak jak sobie to założyli. Ostatni kwartał to przyrost o 40 tyś klientów, czyli o 1%!!! w zasięgu. Jeśli w tym tempie będą sprzedawać to 50% pokrycia sieci osiągną za 10 lat! A taki okres w nowoczesnych technologiach to wieczność. Współczuję handlowcom i pracownikom salonów najbliższych czasów. Ciśnienie na sprzedanie tego musi być ogromne.


Myślę, że trochę to źle interpretujesz. Jak jest pociągnięty kabel światłowodowy do bloku, gdzie jest 100 mieszkań to oznacza, że zasięg sieci zwiększył się o 100 mieszkań ale przecież nikt do czasu faktycznego zamówienia usługi nie prowadzi indywidualnych kabli światłowodowych do każdego mieszkania. 
50% pokrycia to chyba nie ma żaden operator na świecie poza miejscami, gdzie jest tylko jeden dostawca. Moim zdaniem pokrycie 30% to już byłby ogromny sukces dla każdego operatora. 
Odnośnie wykorzystania obecnych kabli światłowodowych to gdzieś czytałem, że ich żywotność jest szacowana na 40-50 lat w co jestem w stanie uwierzyć skoro na zwykłej miedzi ludzie korzystają z Neostrady od 15 lat, a wcześniej jeszcze mieli na tych liniach telefony stacjonarne. U mnie z tego samego kabla koncentrycznego Multimedii korzystałem około 13-14 lat (pierwsza prędkość to 64 kb/s) zanim przeszedłem na światłowód od Orange.