Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Dostępność światłowodu

Niestety nie jestem abonentem orange i nie mogę na chacie nic napisać. Czy ktoś tu może mi pomóc?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37144
  • 1374

Dostępność światłowodu

Na czacie do sprzedaży może pisać każdy.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Dostępność światłowodu

Do chatu muszę podać numer neostrady albo numer telefonu stacjonarnego. Co prawda posiadam telefon stacjonarny netii na linii orange ale po jego wpisaniu dostaje komunikat że numer jest błędny.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu

Po prostu go nie podawaj i też Cię połączy. Ja dokładnie tak zrobiłem.

 

Problem w tym, że w moim przypadku twierdzili, że niewiele wiedzą, że żadnych info nie ma. A jak drążyłem temat, to że mam na infolinię dzwonić, bo oni niby mają inne (!!!) informacje i wiedzą więcej. Tam też twierdzili, że nic nie wiadomo. Światłowód mam od pół roku w studzience przed domem... Cyrk 😕


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Dostępność światłowodu

Ja już przestałem się łudzić na Orange choć mieszkam blisko Wawy. W moim mieście jest już światło nawet bardzo blisko mnie jednakże tempo w jakim oni to robią to jest kpina. Od rozpoczęcia prac minął już rok i nic. Bawią się w jakieś bloki gdzie tam już od dawna króluje UPC, Netia i ogólnie telewizje kablowe, skrupulatnie omijając każdy dom jednorodzinny. Zgłaszałem w 300 miejscach, było obiecywane itd. Niestety to nic nie daje. Tymczasem lokalna firma w moim mieście układa kable już na wsiach i to takich konkretnych wsiach wokół bo miasto w 1 rok ogarnęła hahaha. Orange tylko traci klientów. Ja w momencie końca umowy także zrezygnuję z ich wspaniałego 10mega za cenę 2x tyle co światłowód i przejdę do lokalnej konkurencji. Tak trzymać Orange dobrze Wam idzie prawie tak dobrze jak TPSA kiedyś 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37144
  • 1374

Dostępność światłowodu

Nie da się okablować całej Polski z dnia na dzień.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Dostępność światłowodu

Wspaniały tekst z książki dla akwizytorów. Jakoś tej małej, jeszcze nie tak bogatej lokalnej firmie udało się okablować w rok Orange, które dysponuje o wiele większymi środkami i możliwościami nie dało rady. Ja powiem Ci dlaczego. Dlatego, że wolą mi dać cenę 2x wyższą za 10mega niż dać światło i zmniejszyć moje koszty, a swój zysk. Także takie głodne kawałki, że czegoś się nie da zachowaj dla siebie 🙂
Model biznesowy Orange jest taki jak TPSA kiedyś jak nas nie zmuszą to nie będziemy nic robić. Żeby kary Orange nie dostało to dalej by nic nie robili taka prawda jest.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37144
  • 1374

Dostępność światłowodu

A czemu małej firmie się udało? Bo albo dostała dofinansowanie albo robi na kredyt i ma gorsze warunki spłaty niż duża firma. A czemu ta super lokalna firma nie działa w całej Polsce?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 37
  • 0

Dostępność światłowodu


@Piotrekk85napisał(-a)
Nie da się okablować całej Polski z dnia na dzień.

Rzecz w tym, że ja nie wymagam absolutnie okablowania wszystkiego z dnia na dzień. Chciałbym za to po pół roku, mieć wreszcie chociaż nadzieję, że zaraz będę miał dostępną usługę, do której wszelkie kable, światłwody itp. od pół roku JUŻ dawno LEŻĄ w m.in. MOJEJ studzience przed domem, z której mam w tej chwili żałosne łącze Max20 z Netii na łączach TPSA/Orange pociągnięte. Naprawdę nikt mi nic bliżej już nie podciągnie. Zostało tylko samo przyłączenie domu do istniejącej sieci.

 

Ja generalnie pracuję w branży IT, z sieciami też mam do czynienia i naprawdę nie wiem, co może zajmować aż pół roku, żeby to wszystko podłączyć.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37144
  • 1374

Dostępność światłowodu

Okej. Ale weź poprawkę na zasięg działalności. Orange działa i inwestuje na terenie całej Polski. Nikt w Polsce by w ciągu jednego roku doprowadzić światłowód wszędzie jak mimo roku 2018 jest sporo miejsc bez ADSLa. Orange ma plan do 2020 mieć w zasięgu 5mln gospodarstw domowych. To będzie dopiero 1/3.