Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

W UPC da się normalnie porozmawiać? Śmiech na sali. Zadzwoń na infolinię i podaj dowolny adres z miejscowości gdzie nie ma UPC. Co odpowiedzą?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@MatixerPL: to zapytaj UPC czemu nie ma usług w Olsztynie? Taką samą odpowiedź serwuje Orange. Tylko w UPC każdym taka odpowiedź wystarczy, w Orange już nie 🤪

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Chodziło mi na firme, u nas w firmie normalnie dało się dogadać, ja się coraz bardziej zastanawiam czy jak u mnie POPC dokończą to, to czy na firme w upc nie wybrać neta, lub od lokalsa


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

I tu tkwi cały problem dużych firm - ciężko się z nimi skontaktować w takich sytuacjach i jak kol wiek dogadać. Żeby zdziałać cokolwiek w tak dużej firmie trzeba się udać do osób z większej ligi co jest raczej mało możliwe (no chyba, że to twój znajomy). Pozwólcie, że podam przykład. Walaczę o światłowód na mojej wsi, skontaktowałem się telefonicznie z orange - nic się nie dowiedziałem bo konsultańci nie mają dostępu do takich informacji. Po telefonie do orange skontaktowałem się z lokalnym operatorem i już wszystko wiedziałem. Dlatego zawsze warto w takich sytuacjach kontaktować się z mniejszymi firmami bo z nimi zawsze jest się łatwiej dogadać i więcej dowiedzieć.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

"W UPC da się normalnie porozmawiać? Śmiech na sali. Zadzwoń na infolinię i podaj dowolny adres z miejscowości gdzie nie ma UPC." - zgadzam się UPC ma o wile mniejszy zasięg niż orange. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

ale skoro budują POPC to czemu jeden adres(przyjmijmy że nazywa się 1) przez który i tak będą przechodziło swiatło przez moją działke (do adresu 1A) nie może mieć swiatła, przecież inwestycja własna nie będzie droga w takim przypadku


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

@Macrolo bo właśnie wszyscy hejtujacy tpsa w latach 90 chcieli rozdzielenia tpsa na detal i hurt - więc ludzie mają co chcieli 😋🤷 teraz Orange samo chce sprzedać część hurtu. Tak trzeba się kierować a nie na detal.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie


@MatixerPLnapisał(-a)

ale skoro budują POPC to czemu jeden adres(przyjmijmy że nazywa się 1) przez który i tak będą przechodziło swiatło przez moją działke (do adresu 1A) nie może mieć swiatła, przecież inwestycja własna nie będzie droga w takim przypadku


Tu na 99% burdel jest w systemach geodezyjnych. Pretensje do gminy i powiatu. Poza tym sporo ludzi celowo robi bałagan by płacić mniejszy podatek od nieruchomości.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Ja bym na miejscu orange Outsourcingował osoby decyzyjne, po co im tyle płacić, przecież zewnętrzna firma zrobi to taniej i lepiej 😛


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Dostępność światłowodu na całym osiedlu - tylko nie u mnie

Tak! Tak! Tak! Nie mam pojęcia dlaczego tak jest i raczej nie chodzi tu o pieniądze bo i tak ten światłowód przechodzi przez twoją działkę, ale dużo osób ma taki problem czy tutuaj na tym forum, bądź w moim mieście. Byłem świadkiem sytuacji gdzie sąsiedzi (podobna sytuacja do twojej) "złożyli się" na światłowód, już opowiadam... Jest główna ulica (asfaltowa) obok niej jest chodnik i słupy i domy. Po słupach biegnie normalnie światłowód i domu w zasięgu tych słupów są podłączane.  Natomiast od ulicy głównej był odskok w lewo (droga żwirowa) i tam załóżmy za domem 1 była dalsza część domów gdzie nie było słupów do zawieszenia światłowodu. Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem ale po prostu za jednym domem ciągnął się szlak innych domów (1 następnie 1a pogtem 1b i tak dalej). Sąsiedzi postanowili złożyć się na słupy (wyszło to ich krocie słupy były cienki, metalowe i idelne do powieszenia światłowodu) Złożyli podanie do orange i dwa miesiące póżniej monterzy założyli na ich słupach światłowód. Może historia trochę inna ale wiem że dużo ludzi jest w takiej sytuacji że przebiega przez nich światłowód a nie mogą się pod niego podłączyć.