Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do internetu światłowodowego


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG Nexery tam w okolicy śladów nie widzę..Za to faktycznie 73 ma FTTH, ale tam więcej firm jest. Twój budynek jest wolnostojący. Kanalizacji nigdzie nie widziałem na googlach. Może w tym problem, że Inwestycje nie znalazły rozsądnego podejścia pod budynek. Może popyt był za mały. Zorientuj się w sytuacji u sąsiadów. Złóżcie grupowy wniosek o dorejonizowanie budynku na adres do korespondencji w Skierniewicach i w Salonie wniosek o współfinansowanie inwestycji (też grupowo). Im więcej chętnych, tym lepiej. Tym szybciej zapadną decyzje. Więcej tu nie podpowiem...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG Sprawdziłem na mapach. Studnie macie tuż przy budynku łącznie z rurą do budynku. Podłączenie jest banalnie proste. A żeby było śmieszniej budynek 73 właśnie jest zasilony od tej studni bo tak przebiega kanalizacja. Czyli pominięto Was prawdopodobnie nie było zgody właścicieli albo Zarządca się nie popisał. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG  jak już wspominałem w moim poprzednim poście, a dokładniej w podlinkowanym wątku, Wilczak-Jary (mój adres i @Ciocia21 ) i Okole (Twój adres) rzeczywiście były robione niedawno przez Nexerę z tym że owa firma skupiała się na podłączeniach budynków ADM (z tego powodu mogli mieć w planach działkę nr 69 gdyż kilka lat temu stała tam kamienica ADM - przykład podobny jak u mnie z nr 12 😁), Zrzeszenia, firmach pomijając raczej budynki mieszkalne prywatne. Co do światłowodu to raczej na pewno Krause i Nawigacje go mają i podejrzewam że Alba też, tak jak koledzy doradzam kontakt z Orange Skierniewice i spróbować "dusić" Nexerę (to nic nie kosztuje, a próbować należy wszystkimi dostępnymi metodami).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Dostęp do internetu światłowodowego

Aaa to jeszcze lepiej... jak z naszej studzienki 73 jest ... robiłem obchód lokalny 😅 to miedzy krause/nawigację a naszą bramą wjazdową znalazłem mała studzienkę "orange" I myślałem że stamtąd idzie do nich ... a przed naszą kamienicą jest duża studzienka "tp". Tzn na pomoc sąsiadów raczej nie mam co liczyć - każdy ma swój i żyją na tych mobilnych ... wiecie jak bybyl już światłowod to może i bym ich zachęcił ale tak to srednio każdy ma swoje umowy. 

Dobra a może Alba? My jesteśmy budynek ciut głębiej w działkę ale jedną ścianą sąsiaduje z apteka Albą i jedną ścianą z działką Grunwaldzka 69, to co polecacie robic? Jest jakaś inna opcja/szansa?  

 

No zarzadca raczej słabo działa a jest możliwość aby teraz mnie podłączyć?

________________
* Wpis poddany edycji + scalono posty– moderator Kinga


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21545
  • 173

Dostęp do internetu światłowodowego


@BartasBDGnapisał(-a)

No zarzadca raczej słabo działa a jest możliwość aby teraz mnie podłączyć? 

 


Jeśli nie dogadasz się z zarządcą kamienicy to nie będziesz miał światłowodu. Tego warunku się nie obejdzie i nie zmieni.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Dostęp do internetu światłowodowego


  1. @j131napisał(-a)

    @BartasBDGnapisał(-a)

    No zarzadca raczej słabo działa a jest możliwość aby teraz mnie podłączyć? 

     


    Jeśli nie dogadasz się z zarządcą kamienicy to nie będziesz miał światłowodu. Tego warunku się nie obejdzie i nie zmieni.


Okej rozumiem dobra rozmawialiśmy telefonicznie z Panią zarzadcą, reprezentującą wspólnotę powiedzieliśmy że zgłosiliśmy zapotrzebowanie na swiatlowod - większość mieszkańców ma mobilny z tego co powiedziala i dopiero wytłumaczyliśmy że internet światłowodowy jest tańszy, szybszy i stabilniejszy to chyba zrozumiała że to na lepsze zmiana ale możliwe że jak tutaj zbierali zapotrzebowanie na internet to jeszcze był jeden właściciel i to go moglo nie być i po prostu zostaliśmy bez światłowodu. Okej to jeśli Pani zarzadca jest poinformowana o tym że my byśmy chcieli i ewentualnie oni też na tym skorzystają co robić dalej? Jak postępować?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG  pismo do Skierniewic  ze zbiorowym zapotrzebowaniem na usługi I zgodą administratora na udostępnienie posesji dla inwestycji 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Dostęp do internetu światłowodowego

@agat13 @Czy jeśli jednym z lokalów jest apteka- firma to jeśli ich namówię to przyśpieszy sprawę lub polepszy? Z tego co wiem mają w aptece z orange ale ten szaleńczy 10mb i chodzi im tragicznie


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG  na pewno nie zaszkodzi. Czasem lokale użytkowe mają preferencje jako klienci biznesowi 

Budynki mieszane są  kłopotliwe, bo status jest  zarówno indywidualny jak i biznesowy. Takim z samymi lokalami użytkowymi lepiej, bo naprawdę inwestycję dla firm idą  szybciej 

Zwerbuje i aptekę  na wymianę neo z mied,i na ftth. Niech osobno napiszą  pismo do Skierniewic, dublowane


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Dostęp do internetu światłowodowego

@agat13 okej co to za pismo lub jak ma wyglądać? Jakiś wzór lub coś jako podpórka co napisać? Jeszcze tylko dopowiem bo piszesz o zgodzie administratora na udostępnienie posesji - tylko nie do końca rozumiem ponieważ to jest kamienica ale każdy ma odrębną własność + jakieś ułamki części wspólnych. W głównym budynku z tego co mi wiadomo mieszkają 2 rodziny + apteka, budynkiem pierwszym "doklejonym" do kamienicy jesteśmy my połączeni ścianą z apteką i później coraz dalej od ulicy jeszcze 2 lokale mieszkalne.

 

@marder a wiesz kiedy moglo to być "podłączane"? Bo z tego co popytałem dzisiaj. Parę lat wstecz był jeden właściciel, który to posprzedawał i może nawet go tutaj nie było jak były zbierane osoby chętne na przyłącze. Okej tak jest taka wieksza przed wejściem do kamienicy studzienka i to pewnie w niej idzie. 

Teraz pytanie jak duży jest to koszt dla orange jeśli nie trzeba kopać itd tylko położyć i podłączyć skoro nawet że studzienki do nas jest rura jak mówisz? I jakie są szanse że orange będzie chciało to zrobić?