Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do światłowodu w Słońsku


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do światłowodu w Słońsku


@agat13napisał(-a)

@marko25 stan fabryczny bez instalacji...ok. widziałeś skrzynki w piwnicach bloków mieszkalnych po kilkunastu instalacjach??


A to już niechlujność instalatorów. Słupek temu nie jest winien 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do światłowodu w Słońsku


@Pawel813napisał(-a)

20210103_150200.jpg


Jest tak jak Ci wcześniej pisałem. Kanalizacja leci tą drogą przy której jest słupek na zdjęciu. Do twojego domu jest odcinek drogi bez pobocza. O kopaniu więc nie ma mowy. Pozostaje wykorzystanie słupów elektrycznych. Jak się zapewne domyślasz wejście na infrastrukturę obcą wymaga zgody i opłat. Pytanie czy Orange chciałby się tyle bawić i ponosić takie opłaty dla jednego klienta?  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Dostęp do światłowodu w Słońsku

@marder to ja zapytam: jak wyobrażasz Sobie połączenie słupka z najbliższym słupem energetycznym? Jeśli dociagnęli FTTH to i jest kanalizacja dla instalacji..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Dostęp do światłowodu w Słońsku

@marder dlatego nie wierzę w porządek i jakość w takim słupku. To niewykonalne


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do światłowodu w Słońsku


@agat13napisał(-a)

@marder dlatego nie wierzę w porządek i jakość w takim słupku. To niewykonalne


Nie wiem czy wiesz, ale Orange nakłada kary finansowe na podwykonawców jeśli w czasie kontroli zastanie burdel w OPP lub słupku. 

 

Co do podłączenia sprawa dość prosta. Na skrzyżowaniu mamy jeden słup i drugi już blisko domu. W chodniku biegnie kanalizacja. Z tej studni trzeba by wyjść na najbliższy słup a następnie wykonać przewieszkę do klienta. Wymagana rozbiórka częściowa chodnika (pozwolenie z MZD). Znając realia nikt tego się nie podejmie.  

Untitled.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Dostęp do światłowodu w Słońsku

@marder z całym szacunkiem...naoglądalem się z instalacji miedzianych ( teoretycznie prostszych do ogarnięcia) i FTTH ...Kary karami, ale w wielu przypadkach instalacja woła o pomstę do nieba...pomijam OPP zewnętrzną na słupach, choć czasem to wygląda jak w krajach 3-go świata, ale na instalacji w budynkach wielorodzinnych to można doktorat z bałaganu zrobić. Nie twierdzę, że wszędzie i zawsze, ale akurat ja mam takie psie szczęście do takich sytuacji...kręcę się po Warszawie i PT ma szczęście, że to ja nie mogę nakładać kar...

Wracając jednak do tematu instalacji mieszanych..ustalenia, wykonanie i opłaty na rzecz energetyki za dzierżawę słupów. Nierealne. Pomijam rozebranie chodnika...jednak cuda się zdarzają, czego życzę postodawcy 😉

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Dostęp do światłowodu w Słońsku

@marderdla ścisłości to nie ten pierwszy słup od studni, a ten drugi w głębi


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Dostęp do światłowodu w Słońsku

@Pawel812Tak z ciekawości...jak realizowani są siedzi na Puszkina i drugiej równoległej ulicy? Przecież muszą być podłączeni ziemią. Kopali do każdego domu i zakopywali rurkę? Jak to wygląda sąsiedniej ulicy, Prostej (szczególnie w dwóch narożnych domach)? Kable wcale nie muszą iść z najbliższego słupka, a mogą z wygodniejszego...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do światłowodu w Słońsku

@marko25 

Tak wiem tylko przy tamtym słupie nie ma studni żeby wyjść z kablem. Czyli tak naprawdę trzeba by zrobić przewieszkę przez 3 słupy energetyczne. Gdyby to jeszcze były słupy telekomunikacyjne to może przy naprawdę dobrej woli podłączono by człowieka ale tak to sprawa pogrzebana 😔 Nie wiem chyba musiałby firmę tam mieć i zadeklarować że miesięcznie z tysiaka będzie abonamentu płacił to może by rozważyli sprawę 🤔 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Dostęp do światłowodu w Słońsku

@Pawel813, a czy Ty masz w domu usługę miedzianą? Jak jest doprowadzona?