Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do światłowodu w Słońsku


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Dostęp do światłowodu w Słońsku

@marder Dawno doszedłem do wniosku, że w takiej pechowej lokalizacji się dom znajduje, że nikomu się nie chce/nie opłaca tu nic robić i nie mam co liczyć, że jakikolwiek operator mnie komercyjnie z własnej woli podłączy 😕

Dlatego pozostaje POPC czy Fundusz Szerokopasmowy, ale i to nie wchodzi w grę, jak już wyżej pisałem, przez nonsensowne regulacje unijnych/rządowych biurokratów. Jest już infrastruktura światłowodowa dookoła, to mnie uwzględnią nawet, bez żadnej analizy czy operatorowi opłaca się mnie podłączyć z własnych środków.

Pisałem już do UKE, CPPC itd. jak sytuacja wygląda, ale oni mają to gdzieś, odpisują ciągle gotowe formułki kopiuj+wklej typu nie mają możliwości ingerowania w plany i decyzje biznesowe OPL i wyłącznie w ich gestii leży podłączenie mi światłowodu.

Paradoks, bo przecież takie są założenia tego programu, żeby zapewniać światłowód tam gdzie jest to komercyjnie nieopłacalne. Ale oczywiście jak to zwykle bywa, nic co państwowe nie działa dobrze  😑

 

@agat13 Z tego co pamiętam to rozbierali trochę chodnik i przeciągali kable przez te studzienki. 

 

@pirenej Niestety nawet i neostrady do 80 mb/s (którą każdy tutaj też ma, oprócz nowych domów, które mają podprowadzony światłowód rzecz jasna) nie mam, mimo że dom był budowany z 17 lat temu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Dostęp do światłowodu w Słońsku

@Pawel813Polecam jednak zbadanie dokładnie jak realizują inwestycję. Każdy budynek to osobny obiekt, który musi mieć wybudowane przyłącze kończące się w słupku. Kanalizacja to element stały u nie można sobie na wysokości budynku robić odejść do mijanego budynku wykopując w chodniku dziurę i wcinając się w rurę kanalizacji. Poza tym naruszenie podmurówki czy fundamentu obiektu...Warto prześledzić jedną taką instalacje u sąsiadów. Polecam naprawdę te budynki po drugiej stronie ulicy (na drugim jej końcu)

Może któryś ma podejście od Twojej ulicy i po elewacji jakoś da radę przeciągnąć kabel...Musisz powęszyć,...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Dostęp do światłowodu w Słońsku

A gdyby tak dogadać się jakoś z gminą i zrobić remont mojej ulicy i wtedy może normalnie dałoby się mi doprowadzić światłowód. Co o tym sądzicie? Byłoby to teoretycznie możliwe (pomijając kwestię tego czy gmina by się w ogóle na takie coś zgodziła)?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Dostęp do światłowodu w Słońsku

@Pawel813 zawsze jak zaangażuje się jednostki samorządowe, to jest dużo większa szansa na wykonanie odpowiedniej infrastruktury i podciągnięcia światłowodu. Jeżeli dokładasz remont ulicy, to trzeba uwzględnić czas na wykonanie planów i czy gmina wogóle widzi konieczność remontu. Warto jednak spróbować.