Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Doprowadzenie światłowodu na posesję


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Doprowadzenie światłowodu na posesję

Orange na swoich mapach twierdzi że mam dostępność ich swiatłowodu. I faktycznie na słupie tuż obok działki takowe światlowody są poprowadzone słupami energetycznymi. 

 

I teraz pytanie jak taki światłowód doprowadzić do domu - nie chcę tego robić napowietrznie ze względów estetycznych. Ale dawno temu została 'przyszłościowo' wkopana w ziemię rura hdpe  która kończy się w rogu ogrodzenia posesji, ok 2m od słupa. (Zdjęcie).

 

Słup jest energetyczny więc zejście po słupie to zapewne droga przez mękę i konieczność uzyskania zgody - a więc czy poprowadzenie światłowodu 'po skosie' ze słupa w dół do ogrodzenia i później rurą hdpe to jest realne i sensowne rozwiązanie?

 

Ogolnie ciśnienia wielkiego nie mam bo po LTE wyrabiam kolo 70-80 Mbit dlatego nie chce mi się wojować jeśli akcja będzie trudna.

 


IMG_20240606_173555.jpg

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13466
  • 55063
  • 654

Doprowadzenie światłowodu na posesję

@Cefaloid Albo rura HDPE na słupie i zakopana do Twojej posesji (co wiąże się z kopaniem w pasie drogowym), albo podwieszka do domu bezpośrednio za słupa. Innej możliwości nie ma (oczywiście teoretycznie).

Praktycznie możesz do wiaty/ogrodzenia zamocować od wewnątrz długą sztycę (rura podobną do tej od znaków drogowych) i podwiesić ze słupa do sztycy. Później w środku tej sztycy wyprowadzić do miejsca gdzie masz zakopaną HDPE i tam zrobić przejście pod ziemię. to instalacja mieszana, na którą niekoniecznie się mogą zgodzić technicy-kwestia ich przekonania do takiej drogi przyłącza.

Oczywiście wszędzie warto dać piloty w rurce i hak na sztycy do zamocowania podwieszki 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2615
  • 9447
  • 46

Doprowadzenie światłowodu na posesję

@Cefaloid jak przyjedzie monter to mu powiedz o tej rurze i zapytaj czy można zejść słupem i to wykorzystać. Zadeklaruj że dokopiesz 2 metry jeśli będzie potrzeba. Może pójdzie Ci na rękę. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 21
  • 1

Doprowadzenie światłowodu na posesję

Niestety próbowałem również podłączyć się podziemnie, bo całą infrastrukturę w domu mam przygotowaną tak, żeby podłączać się od dołu; jak w projekcie jest podłączenie napowietrzne, to jest podłączenie napowietrzne i tyle, a robiłem podchody z kilkoma różnymi ekipami - nie udało się.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 34
  • 0

Doprowadzenie światłowodu na posesję

Miałeś pecha trafić na ekipy którym się nie chce. Pozostaje sztyca z rogu posesji podłączona do hdp 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2615
  • 9447
  • 46

Doprowadzenie światłowodu na posesję

@zajacp11 ale wątek założył @Cefaloid i odnosimy się do jego problemu. Musisz założyć swój własny wątek albo opisać problem bliżej bo każdy przypadek jest inny.