Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

Witam, dziś zauważyłem że na mojej ulicy pojawiła się ekipa która kładzie infrastrukture pod nową sieć światłowodową.

Mieszkam tu od niecałego roku i nigdy wcześniej nie natrafiłem na ten projekt. 😞 

Mój dom a właściwie trzy szeregi są znajdują się na początku ulicy pod numerem jeden. Dokładny adres to Jutrzenki 1B Gdańsk. Niestety nie są objęte w projekcie z tego co widzę na mapie. 

Czy istnieje jakaś szansa aby światłowod został podłączone pod nasze domy. Obecnie korzystam z LTE i jestem w stanie dużo zrobić żeby światłowód został podłączony.

Ponadto zastanawiam się dlaczego budynki zostały pominięte w przetargu czy to dlatego że zostały oddane do użytku w zeszłym roku a jeden wciąż jest w budowie? 


Screenshot_20201106-224856_Chrome.jpg
20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

@Jarqu w trakcie realizacji projektu trudno będzie dołączyć. Czasami zdarzają się wyjątki. Skontaktuj się z firmą realizującą projekt POPC.

Adresy uwzględnione w POPC oraz wykonawców znajdziesz na stronie UKE:

https://mapbook.uke.gov.pl/

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

Ta strona może być również pomocną:

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

Z tego co widzę realizacja jest przez Orange, czy może chodzi o podwykonawcę?


Screenshot_20201106-224902_Chrome.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

@Jarqu to będzie trudne do wykonania. Pytaj w salonie Orange, sąsiadów, może mają kontakt do opiekuna projektu. Podobno czasami są roznoszone ulotki, gdzie w podane namiary na osobę kontaktową w sprawie projektu. Jak się uda, to pracowników pracujących przy projekcie. Najlepiej na miejscu dopytać, a może się da coś zdziałać w tym temacie. Na infolinię nie dzwoń, bo i tak nie pomogą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

@Jarqu Tak jak kolega mówił, Warto próbować - pisać maile do Orange lub CPPC, dzwonić na infolinię do przedstawicieli handlowych, wysłać list do Orange, porozmawiać z technikami, lub próbować w salonie - To być może podepną cię w ramach dorejonizowania


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

Jutro postaram podjechać do głównego salonu Orange w Gdańsku ale wątpię żeby coś wiedzieli, Gdańsk to spore miasto i ciężko żeby ktoś tam śledził wszystkie inwestycje w mieście ale próbować trzeba. Lokalnie na mojej dzielnicy salonu Orange nie ma.
Co do kontaktu mailowego czy telefonicznego czy jest ktoś w stanie podać mi adresy czy telefon pod który warto się kontaktować. 

Infolinia orange oczywiście  nic nie wie a co więcej nie dość że nie pomaga to utrudnia. Kontaktowałem sie wcześniej z infolinią i nawet nie wspomnieli ze na moim terenie będzie jakiś projekt cppc a powinni o tym mówić.  

 

Znalazłem takie dane kontaktowe:

 

Centrum Projektów Polska Cyfrowa

infolinia: +48223152200
czynna w godzinach: 8.00-16.00

telefon: +48223152200
faks: +48223152202
e-mail: cppc@cppc.gov.pl

oraz

bialaplama@cppc.gov.pl, orangeswiatlowod@orange.com, zespol.popc@cpp.gov.pl

 

Firma która buduje infrastrukturę to sądząc po aucie którym się poruszają to czajkopol ale nie ma z kim tam porozmawiać bo wszyscy rozmawiają po ukraińsku, do firmy się nie dodzwoniłem spróbuje jutro.  


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC


@Jarqunapisał(-a)

Ponadto zastanawiam się dlaczego budynki zostały pominięte w przetargu czy to dlatego że zostały oddane do użytku w zeszłym roku a jeden wciąż jest w budowie? 




Tak. Plany były robione na podstawie danych z przed kilku lat. Spróbuj skontaktować się z kierownikiem firmy podwykonawczej. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

Złożyłem wniosek w salonie Orange o dorejonizowanie czy to coś da? Mam nadzieję że tak cóż wiecej pozostaje.

 

Niestety do formy podwykonawczej się nie dodzwoniłem wygląda jakby nie istniała... Więc pewnie auta przejęła inna firma obecnie i jeździ z ich szyldami.

 

Wszelkie inne instytucje milczą...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

Najlepiej podejść do pracowników i zagadać. Jeśli to nie Ukraińcy to powinni dać Ci namiary na firmę lub szefa. Wniosek w Salonie to jest oficjalna droga niestety najmniej skuteczna.