Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego anteny z agregacja pasma są skierowane na tereny mało zaludnione?

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dlaczego anteny z agregacja pasma są skierowane na tereny mało zaludnione?

Przeglądałem mapę zasięgu i agregacji pasma Orange. Dziwi mnie tylko sprawa, czemu anteny są tak nakierowane, że agregacja pasma (nawet 4 pasma) jest na polu, gdzie mało osób mieszka lub wcale, a teren miasta ledwo łapią dwa pasma, gdzie zaludnienie jest duże.

Kolorem czerwonym zaznaczyłem miejsca, gdzie praktycznie jest pole, zielonym największe zaludnienie w okolicy.

miasto_zasięg.jpgmiasto_zasięg2.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Dlaczego anteny z agregacja pasma są skierowane na tereny mało zaludnione?

A to nie jest kwestia zabudowań? Pasma wyższe są bardziej podatne na tłumienie, a w stronę wsi są tylko pola.

Zwrócił ktoś uwagę, że kolory na legendzie i mapie wydają się różne? A może to ja mam dziwny monitor, albo coś mi dolega.

Mogliby je bardziej rozróżnić.

 

_______________

* Scalono dwa posty w jeden – moderator Kinga

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Dlaczego anteny z agregacja pasma są skierowane na tereny mało zaludnione?

Bo to jest Orange i jest zazwyczaj mało logiki.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dlaczego anteny z agregacja pasma są skierowane na tereny mało zaludnione?

@1pietrek1 mało logiczne, to widać. Szkoda, że tak zasoby są marnowane, ale teraz idą żniwa, to w ciągniku, czy kombajnie będzie można na smartfonie oglądać TV internetowo z agregacją pasma. Roślinom raczej agregacja pasma się nie przyda 🤣


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Dlaczego anteny z agregacja pasma są skierowane na tereny mało zaludnione?

Zgadza  się 🙂 U mnie też agregacja w las i hałdy zamiast w kierunku zabudowań. Podam  inny przykład: Orange kładzie światłowód do dosłownie 3-5 domów w las ze środków własnych a dla osiedla gdzie jest domów wielorodzinnych ponad 30 oddalonych 300 m od centrali nie chcą doprowadzić.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego anteny z agregacja pasma są skierowane na tereny mało zaludnione?

Ludzie protestują. Często wspólnoty mieszkaniowe nie chcą agregacji LTE na swoich budynkach. Choć nie wiem jak było w tym wypadku. Jednak mapa sugeruje, że tam gdzie jest agregacja - było prościej.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dlaczego anteny z agregacja pasma są skierowane na tereny mało zaludnione?

Jak w centrum był stawiany nadajnik zielony, to ludzie okropnie protestowali. Cała przepychanka trwała z rok czasu, później coś w przepisach się zmieniło i ostatecznie protesty mieszkańców nie miały wpływu na postawienie nadajnika. Cała zabawa od planów do uruchomienia nadajnika trwała ponad 3 lata. Ostatecznie obecnie nikomu nie przeszkadza i żadnych protestów nie słychać, nawet jak dwa lata temu swój nadajnik uruchamiał Orange i fiolet.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Dlaczego anteny z agregacja pasma są skierowane na tereny mało zaludnione?

A to nie jest kwestia zabudowań? Pasma wyższe są bardziej podatne na tłumienie, a w stronę wsi są tylko pola.

Zwrócił ktoś uwagę, że kolory na legendzie i mapie wydają się różne? A może to ja mam dziwny monitor, albo coś mi dolega.

Mogliby je bardziej rozróżnić.

 

_______________

* Scalono dwa posty w jeden – moderator Kinga