Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange France zaoferuje dostęp satelitarny z Eutelsat Konnect


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Orange France zaoferuje dostęp satelitarny z Eutelsat Konnect

Kto tam wpadł na to, żeby inwestować w satelitę geostacjonarną? Przecież już za momencik już za chwileczkę z niskiej starlinki zaoferują pokrycie północy, nie mogli iść w usługę hurtową spacex? Jak zamierzają z nimi konkurować w kwestii opóźnienia, ale i przepływności, bo podobno będzie 1Gbps (pewnie drogo).

Chyba że Elon chce cały detal na całym świecie dla siebie, ale jakoś wątpię, żeby sami to ogarnęli. Musieliby mieć wszędzie jakieś filie, instalatorów (wystarczy wystawić antenę pod wolne niebo, ale zawsze jest ktoś, kto nie potrafi), więc obstawiam, że musi być jakiś dostęp hurtowy. Przecież sami nie byliby w stanie wysycić całego rynku, to tak jak z łączami FTTH  że 50% nawet orange nie ma, i hurtuje t-mobile.

https://www.telko.in/orange-wykupil-lacza-satelitarne-od-eutelsat

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange France zaoferuje dostęp satelitarny z Eutelsat Konnect

Rozwiązanie fajne, jednak drogie i z dużymi pingami. Grać na tym na pewno nie będzie się dało. Miałem okazję ustawiać i testować internet satelitarny. Taki dostęp do Internetu jest niezłym rozwiązaniem, szczególnie w miejscach, gdzie brak jest linii stałych jak i utrudniony dostęp do Internetu mobilnego. Ping jednak był na poziomie 100 - 150 ms. Idealne rozwiązanie do przesyłania plików i przeglądania stron internetowych.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange France zaoferuje dostęp satelitarny z Eutelsat Konnect

Jakby to było w Polsce to pewno kupę forsy by kosztowało. Wystarczy zobaczyć jakie ceny ma tooway. Niestety nawet łącze satelitarne jest podatne na zewnętrzne czynniki i nie jestem jego zwolennikiem.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange France zaoferuje dostęp satelitarny z Eutelsat Konnect

@pablus jak byś miał do wyboru nic, albo internet satelitarny, to przy rozsądnej cenie pewnie byś na niego się na niego zdecydował. Nie jest on taki straszny, ale warunki pogodowe niestety mają wpływ. Ten który ja testowałem, miał możliwość również odbierania programów z pozycji 13 stopni, więc wystarczyło tylko dekoder podłączyć. Poza tym Eutelsat jest francuski, więc dla nich koszty takiego internetu nie będą jakieś mocno wysokie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange France zaoferuje dostęp satelitarny z Eutelsat Konnect

Nie wiem po co wątek u nas na forum. TPSA dawno pozbyła się usług satelitarnych. Część przejął EmiTel część inne firmy. Na dziś przez przepisy antymonopolowe - prędko nie wróci do pomysłu w Polsce - chyba że najpierw rozdzieli hurt od detalu.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange France zaoferuje dostęp satelitarny z Eutelsat Konnect

Ale do niedawna była chyba tv satelitarna w porozumieniu z nc+ . Znam ludzi, którzy mają satelitę właśnie z orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange France zaoferuje dostęp satelitarny z Eutelsat Konnect

I nadal będzie. Ale to nie Orange świadczy usługę. Orange w Polsce nawet nie złożył wniosku o koncesję na nadawanie satelitarne.