Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego Orange zablokowało wolnemedia.net?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Dlaczego Orange zablokowało wolnemedia.net?

Jako klient jestem głęboko zaniepokojony cenzurą. Czy aby na pewno jest to zgodne z prawem?

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dlaczego Orange zablokowało wolnemedia.net?

@xpx1 podejrzewam, że domena jest blokowana przez CyberTarczę. Jeżeli uważasz, że strona nie powinna być blokowana, trzeba zgłosić na stronie:

https://cert.orange.pl/cybertarcza

 

P. S.

Mam dostęp do internetu nie tylko od Orange. Sprawdziłem na fiolecie i tam ta strona też jest blokowana. Skoro nie tylko Orange blokuje, coś więc musi być nie halo z tą stroną.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

Dlaczego Orange zablokowało wolnemedia.net?

Bardzo dobrze, że zablokowano tę stronę.

 

_______

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Dlaczego Orange zablokowało wolnemedia.net?

@juzew_ , 👍🙂

 

Kilka dużych dostawców zablokowało stronę, więc wszystko jasne. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Dlaczego Orange zablokowało wolnemedia.net?

Miliony much nie mogą się mylić?

Nie do końca jest dla mnie jasne @Ron czemu wnioskujesz, że z tego że wszyscy coś zablokowali wynika, że ta blokada jest uzasadniona.

Strony faktycznie blokowane są przez CyberTarczę. Ale właściwie dlaczego? Cybertarcza, zgodnie z tym co tu na AMA eksperci deklarowali, nie ma na celu cenzurowania sieci a jedynie ochronę klientów. Blokuje strony wyłudzające dane i pieniądze, generalnie blokuje działanie narzędzi przestępcom.

W jaki sposób ta akurat strona miałaby do przestępstwa służyć?

Może ktoś to klarownie wyjaśnić? @Rosiu ?

Jeśli zgodzimy się na kompletnie arbitralne decydowanie przez osoby trzecie, o tym co nam wolno oglądać w sieci a czego nie, to będzie to początek sytuacji identycznej jaka istnieje w internecie chińskim czy rosyjskim. Pełna kontrola Państwa nad tym co obywatele mają myśleć. Żeby czasem nie przyszło im do głowy myśleć samodzielnie.

PS. Stronę obejrzałem, znam jej zawartość i na 100% bym jej nie czytał gdyby nie ten wątek.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Dlaczego Orange zablokowało wolnemedia.net?


@ketrasaArturnapisał(-a)

...

 

Mam dostęp do internetu nie tylko od Orange. Sprawdziłem na fiolecie i tam ta strona też jest blokowana. Skoro nie tylko Orange blokuje, coś więc musi być nie halo z tą stroną.


Poza bardzo określoną narracją nic z tą stroną nie jest, niestety, "nie tak". Jej blokowanie to przejaw cenzury prewencyjnej. Jeśli blokada została nałożona legalnie, to byłoby dobrze gdybyśmy byli o tym poinformowani.

Blokada polega wyłącznie na manipulacji DNS, więc jest trywialna do obejścia, wystarczy wpisać 8.8.8.8 jako adres serwera DNS w konfiguracji sieci na komputerze i można oglądać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Dlaczego Orange zablokowało wolnemedia.net?

Ta strona, jak i wiele innych, to rosyjska propaganda. Została zablokowana przez ABW u wszystkich operatorów.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Dlaczego Orange zablokowało wolnemedia.net?


@ŁysaKaszankaINCnapisał(-a)

Ta strona, jak i wiele innych, to rosyjska propaganda. Została zablokowana przez ABW u wszystkich operatorów.


Na jakiej podstawie stawiasz takie tezy? Domyślasz się że to ABW za tym stoi (za tą manipulacją DNS, to przecież nie jest zdjęcie strony z sieci - co może i powinno mieć miejsce po prawomocnym wyroku sądu), czy jest jakieś oficjalne stanowisko w tej sprawie?

Co do tego czy jakaś strona jest czyjąś propagandą czy nie to dyskutował nie będę, bo temat w oczywisty sposób przekracza ramy tego forum. Jednak z pewnością ten akurat portal to nie jest portal prezentujący oficjalną linię rosyjskiej propagandy. Są tam opublikowane także materiały jednoznacznie krytyczne wobec władz rosyjskich. Wobec tego bardzo trudno byłoby tezę którą stawiasz obronić. I tu pytanie do Ciebie: to jest Twoje przekonanie, czy gdzieś znajdę oficjalne stanowisko w tej sprawie?

 

Najważniejsze pytanie jednak jest zasadniczo inne: czy już jesteśmy w rzeczywistości o której pisał Orwell?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Dlaczego Orange zablokowało wolnemedia.net?

a.png


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Dlaczego Orange zablokowało wolnemedia.net?

@jaryn 

Adres strony z której to skopiowałeś też jest tajny?