Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy mając telefon w orange mogę korzystać z nadajnika play?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Czy mając telefon w orange mogę korzystać z nadajnika play?

Ruszyła budowa nadajnika Play 200 metrów od mojego domu. Czy posiadając telefon w Orange (lub jakiejkolwiek innej sieci) automatycznie prędkość Internetu mobilnego wzrośnie oraz jakoś rozmów będzie lepsza? Czy będę się musiał przenieść do Play, aby korzystać z lepszej jakości? Nadajniki innych operatorów znajdują się w odległości około 6/7 km od mojego domu, przez co często nie da się komfortowo rozmawiać przez telefon,

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13131
  • 53955
  • 634

Czy mając telefon w orange mogę korzystać z nadajnika play?

@bartek29  nie za chętnie...Przykładem współpracy między operatorami jest np Orange i T-Mobile. Wiele masztów jest wspólnych. Jak maszt będzie aktywny,  sprawdź w podanym linku jego status i zobacz czy ma jednego operatora... Możesz zerknąć na stronę UKE jakie pozwolenia dwydani dla tego adresu masztu 

https://bip.uke.gov.pl/pozwolenia-radiowe/wykaz-pozwolen-radiowych-tresci/stacje-gsm-umts-lte-oraz-c...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13131
  • 53955
  • 634

Czy mając telefon w orange mogę korzystać z nadajnika play?

@bartek29  nie, nie możesz...musisz mieć usługę od operatora masztu.

Zobacz może Play dzieli z kimś ten maszt?

http://beta.btsearch.pl/

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Czy mając telefon w orange mogę korzystać z nadajnika play?

Aktualnie nie wyświetla się jeszcze ten nadajnik.

Pytanie czy play z łatwością wchodzi w współpracę oferując innym operatorom swój maszt?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13131
  • 53955
  • 634

Czy mając telefon w orange mogę korzystać z nadajnika play?

@bartek29  nie za chętnie...Przykładem współpracy między operatorami jest np Orange i T-Mobile. Wiele masztów jest wspólnych. Jak maszt będzie aktywny,  sprawdź w podanym linku jego status i zobacz czy ma jednego operatora... Możesz zerknąć na stronę UKE jakie pozwolenia dwydani dla tego adresu masztu 

https://bip.uke.gov.pl/pozwolenia-radiowe/wykaz-pozwolen-radiowych-tresci/stacje-gsm-umts-lte-oraz-c...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2538
  • 9083
  • 45

Czy mając telefon w orange mogę korzystać z nadajnika play?

@bartek29 pozostaje Ci przejście do Play. Ja oni budują swój maszt to raczej nie ma co liczyć że go komuś udostępnią.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18553
  • 53135
  • 720

Czy mając telefon w orange mogę korzystać z nadajnika play?

@bartek29 jeszcze do czasu uruchomienia nadajnika wiele może się zmienić. Być może i zasięg Orange będzie poprawiony.

Operatorzy między sobą nie świadczą roamingu wewnętrznego. Wyjątkiem jest fiolet, ale to niedługo też się zmieni.

Jeżeli chcesz mieć zasięg operatora, którego nadajnik masz najbliżej, to musisz usługi przenieść do tego operatora.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32426
  • 36704
  • 1369

Czy mając telefon w orange mogę korzystać z nadajnika play?

Częściowo nie zgodzę się z przedmówcami. Play często jak buduje maszt na peryferyjnych terenach bardzo szybko dogaduje się z innymi operatorami, bo użyczając maszt innym sieciom - zmniejsza koszty jego obsługi/konserwacji.

Ale zwykle do poślizg od 6 do 18 miesięcy.

Proponuję w urzędzie gminy lub starostwie powiatowym sprawdzić tablicę ogłoszeń czy nie dotyczy się jakieś postępowanie w tej sprawie.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2538
  • 9083
  • 45

Czy mając telefon w orange mogę korzystać z nadajnika play?

To jest loteria czy się dogada czy nie. Dogaduje to się najczęściej właściciel komina czy wieżowca z operatorami. W interesie każdego operatora jest mieć monopol na usługi w danym rejonie a nie dzielić się swoją infrastrukturą. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32426
  • 36704
  • 1369

Czy mając telefon w orange mogę korzystać z nadajnika play?

W momencie kiedy większość operatorów ma oddzielne spólki do zarządzenia masztami - to już tak nie działa. Niestety muszą być oddzielne pozwolenia, nie tyle radiowe, na różne sieci.