Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?

Czy na tym słupie co jest za granicą mojej działki musi być zamontowana taka skrzynka co ma kabel wokół niej żebym miał światłowód w domu? zdj przykładowe

adss-slup.jpg

____________

Wątek wyodrębniono z tematu Zgoda na światłowód w domu przepisy - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?

Co i jak to instalator zadecyduje, sugerowanie jemu czegoś nic nie zmieni, nie co i jak tam masz rozmieszczone i jak główna sieć biegnie, nie poradzę i pewnie nikt 😎

Tak na marginesie, operatorzy lokalni korzystają z latarni czy słupów energetycznych też, ale doliczają wtedy opłatę miesięczną, mi tam 6,80 doliczają, ale osiedle spore i klientów sporo, przy jednostkowej opłacie będzie drożej 😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?

@Januszbba  byłoby najlepiej, bo to jest skrzynka dystrybucyjna OPP. Od niej ciągną instalacje, wiecim bliżej domu, tym lepiej ( czasem taniej)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?

@agat13  Aha napisałem na pw do Ciebie

Anonim

Nie dotyczy

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?


@Januszbbanapisał(-a)

Czy na tym słupie co jest za granicą mojej działki musi być zamontowana taka skrzynka co ma kabel wokół niej żebym miał światłowód w domu? zdj przykładowe

adss-slup.jpg

 


Niekoniecznie, chyba że portów brak i trzeba z innego miejsca ciągnąć kabel, tak wycinków dając informacje, to szczegółowej informacji nie uzyskasz, zresztą instalatorzy decydują co i jak, chyba że klient ogarnięty i przygotuje u siebie podłączenie 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?

@Anonim  planuje w najbliższym czasie umuwić się z instalatorami co do montażu światłowodu a słup jest zaraz za granicą mojej działki i słup już jest po stronie sąsiada a tu mogą być problemy itd i chodzi o to czy jak zamontują mi taką skrzynke  na tym słupie jeśli będą to montować z terenu mojej działki to kable pujdą od razu bezpośrednio do mojego domu?  i wtedy uniknie się prowadzania kabla z tego słupa co jest na działce sąsiada do 2 słupa przy głównej drodze bo tak kabel przechodził by przez jego działkę i wole tego uniknąć bo pewnie tu chodzi o zgodę niestety sąsiada.

Anonim

Nie dotyczy

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?

Co i jak to instalator zadecyduje, sugerowanie jemu czegoś nic nie zmieni, nie co i jak tam masz rozmieszczone i jak główna sieć biegnie, nie poradzę i pewnie nikt 😎

Tak na marginesie, operatorzy lokalni korzystają z latarni czy słupów energetycznych też, ale doliczają wtedy opłatę miesięczną, mi tam 6,80 doliczają, ale osiedle spore i klientów sporo, przy jednostkowej opłacie będzie drożej 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?

@Anonim  instalator może zrozumie że chciałbym uniknąć proszenia sąsiada o zgodę na montaż 🙂 i temu pytam o tą skrzynkę 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?

@Januszbba  skrzynki to dają na głównej sieci, nie na każdym słupie, ale mogę się mylić, sieci nie budowałem 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?

Rozumiem 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Czy konieczna jest skrzynka na słupie, by został doprowadzony światłowód do domu?

@Januszbba Nie montuje się na każdym słupie splitterów i MSN-ek. Wybiera się kilka punktów i z tych miejsc prowadzi kable abonenckie. Przeważnie wybiera się taki słup żeby można było z niego uchwycić jak najwiecej domów. Musiałbyś rozrysować jak biegną słupy ile ich jest i gdzie stoją domy.