Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@grrigor  na moim przykładzie... w miasteczku w którym mieszkam zbudowano sieć w ramach POPC, ale nie Orange tylko Inea. Około miesiąca po odbiorach pojawiły się oferty Ineii i UPC, pokątnie dowiedziałem się że T-Mobile ma ciekawą ofertę, ale tylko dla abonentów. Orange się nie odzywało ani nie pokazywało na mieście, a mi zabrakło cierpliwości i podpisałem umowę na Internet z innymi... na dwa lata, jakiś miesiąc później zaczęli do mnie wydzwaniać, że mogę wziąć światłowód. Nawet wolałbym mieć umowę z Orange, ale nazwę to mocno - zaspali, nie pokazali zainteresowania tym rynkiem. Więc o cierpliwości piszę nie po to żeby się wymądrzać, tylko po to żeby Cię namówić na wstrzymanie z decyzjami, rozeznanie kto wejdzie do Was, z jakimi ofertami i dopiero potem podejmowanie decyzji - podpisywanie umowy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@Misiek62  - ale jak to działa? Jak Orange buduje nitkę światłowodową, bo podpisało umowę z deweloperem, to wpuszcza też innych operatorów, czy trzyma łącze tylko dla siebie? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@grrigor Jak w ramach POPC, to wpuszcza. To zależy od umów międzyoperatorskich, bo przecież muszą być punkty styku infrastruktury. Jak ze środków własnych-nie musi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@agat13 - z tego co pytałem Orange to światłowód idzie w 100% po infrastrukturze Orange / starym TP. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@grrigor  przepraszam, ale Twój przekaz jest niespójny. 

POPC realizowany jest na rzecz tzw. beneficjentów, ale mają obowiązek wpuszczać na tę sieć innych operatorów. Pytanie zawsze jest takie czy inni operatorzy będą chcieli w danej miejscowości oferować swoje usługi. Dlatego opisałem jak sprawa wyglądała u mnie.  Kwestią techniczną są punkty styku o których pisze @agat13  - czyli miejsc gdzie łączą się sieci zarządzane przez poszczególnych operatorów. 

 

Update. Chyba, że to co budują u Was to nie jest POPC, tu są różne zachowania firm - operatorów telekomunikacyjnych. Ludzie twierdzą, że właściciel sieci nie musi wpuszczać innych. Ja powołując się na zapisy ustawy Prawo telekomunikacyjne, twierdzę że możliwa jest zmiana dostawcy Internetu, ale od strony praktycznej nie testowałem ani nie znam nikogo kto by przeszedł tę procedurę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@grrigor chodzi o wpuszczanie w kanalizację/infrastrukturę słupową itp czy ogólnie do sieci za pomocą węzłów w których są punkty styku i świadczenie własnych usług na zasobach Orange przez innych operatorów?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@agat13 - załóżmy, że na tym terenie działa tylko Orange i na wiosce jest tylko ich kanalizacja i infrastuktura. 

Orange musi zezwolić na wejście w swoją kanalizację innym, czy to ich tylko dobra wola?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

@grrigor O widzisz, konkretne pytanie. Tu rządzą prawa rynku. Mogą, ale nie muszą. To zależy znów od umów międzyoperatorskich...Skoro kanalizacja jest Orange, to musi istnieć umowa pomiędzy właścicielem kanalizacji i dzierżawcą tejże...

Anonim

Nie dotyczy

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?

U mnie światłowód kładła Nexera. W maju już wszystko na gotowo niby wisiało na ślubie. Ale Orange dostało zielone światło w listopadzie. 

 

Tu jest ich własna inwestycja. BOK powinien mieć planowany termin oddania. Chodź jak życie pokazuje ,, coś" się dzieje i sprawy potrafią się przeciągnąć. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Czy istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy dana nieruchomość będzie podłączona w danym województwie?


@grrigornapisał(-a)

@agat13 - załóżmy, że na tym terenie działa tylko Orange i na wiosce jest tylko ich kanalizacja i infrastuktura. 

Orange musi zezwolić na wejście w swoją kanalizację innym, czy to ich tylko dobra wola?

 


Nie ma takiego obowiązku. Wejść w ich kanalizację można tylko po podpisaniu stosownej umowy na dzierżawę.