Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Częsty brak internetu w telefonie pomimo pełnego zasięgu LTE


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Częsty brak internetu w telefonie pomimo pełnego zasięgu LTE

Cześć,

bardzo często w telefonie nie działa mi internet mobilny pomimo pełnego zasięgu LTE.

Strony, aplikacje i nic związanego z internetem nie ładuje się. Problemu nie ma oczywiście po przełączeniu się na wifi. Mam pakiet nielimitowany z ponad 70 GB danych wiec nie można tu mówić o spadku prędkości w związku z przekroczeniem. Miasto duże, telefon samsung s20+.

Co może powodować problem?

Z góry dziękuję za pomysły!

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Częsty brak internetu w telefonie pomimo pełnego zasięgu LTE

@tompior problemem może być przeciążony nadajnik w paśmie LTE.

Może pomóc przełączenie na pasmo 3G, gdzie jest mniejsze obciążenie.

 

Zasięg może być na max-a, ale obecnie jest duże obciążenie, a internet mobilny jeszcze dodatkowo jest wraźliwy na duże obciążenie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Częsty brak internetu w telefonie pomimo pełnego zasięgu LTE

Sprawdzałem kilkukrotnie (bo w ciągu ostatnich 2 tyg. miałem taką sytuację kilkanaście razy) i restart telefonu rozwiązuje problem. Wydaje mi się, że przy przeciążonym nadajniku to by nie naprawiało problemu (chyba, że jest jakiś priorytet dla urządzeń, które się dopiero zalogowały).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Częsty brak internetu w telefonie pomimo pełnego zasięgu LTE

@tompior ponowny restart pewnie pomaga z powodu ponownegon zestawienia połączenia, aż do momentu ponownego zebrania błędów. 

Proponuję zadzwonić na infolinię 510 100 100 i poprosić o sprawdzenie, czy nie pojawiają się błędy podczas transmisji danych.

 

Moźna jeszcze zweryfikować poprawność ustawienia APN w telefonie:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-sms-w-telefonie


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Częsty brak internetu w telefonie pomimo pełnego zasięgu LTE

Dzwoniłem, pisałem, wystawili ticket, przyszła odpowiedź - "brak problemu, proponujemy przełożenie karty SIM do innego urządzenia i sprawdzenie" - tyle, że ja mam eSIM =.=

Temat nierozwiązany, ticket zamknięty.

 

Problem nadal występuje, ale mam chyba nowe odkrycie"

1. wydaje mi się, że mobilny Internet przestaje działać jeżeli chwilowo całkowicie utracę zasięg - byłem dziś w garażu podziemnym, w którym nie ma zasięgu. Po wyjechaniu na powierzchnię telefon oczywiście złapał sygnał sieci, full zasięg, LTE - ale Internet już nie działał do ponownego restartu urządzenia.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Częsty brak internetu w telefonie pomimo pełnego zasięgu LTE

@tompior sprawdzane było ustawienie APN na IPv4 i IPv6?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Częsty brak internetu w telefonie pomimo pełnego zasięgu LTE

A nie korzystasz też z Wifi?

Podejrzewam, że bug jest w sofcie w fonie. Niektóre modele po rozłączeniu internetu nie łączą się automatycznie z internet. Czasem jakaś apka może blokować. Sugerowałbym wykonać test krzyżowy i przełożyć sim do innego telefonu. Jeśli tam problemu nie będzie, to coś w sofcie tego telefonu.