Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

Piszę to aby zapytać czy macie jakieś pomysły jak dowiedzieć się kiedy zostanie uruchomiona usługa światłowodu w części wioski która mnie interesuje? Tzn jedna część mimo założonych światłowodów na słupach nie może zostać podłączona do sieci. Zamówiłem usługę światłowodu u jednego z operatorów, zlecenie zostało przyjęte, umówiony termin instalacji i niestety po kilku dniach od zamówienia był kontakt od operatora że na tę chwilę nie będzie możliwe podłączenie usługi i nie wiadomo też kiedy będzie możliwe. Sieć została wybudowana przez INEA. Podpytałem lokalnego operatora i niestety potwiedzili mi że obecnie nie mogą podłączyć budynku i mogą zapisać mnie na listę oczekujących. Zapytałem INEA na czacie ale odpowiedź szablonowa że na tę chwilę nie świadczą usługi pod wskazanym adresem. Dodam że nie dotyczy to jednego adresu a całego szeregu domów (ale jest to znacznie mniejsza część w porównaniu do pozostałego obszaru wioski). Co ciekawe INEA jak i inni opertorzy informowali o możliwości zamówienia światłowodu. Więc czy to może być jakaś nieplanowana wada w sieci? Zastanawiam się skąd mogę zaczerpnąć wiedzy chociażby kiedy sieć będzie gotowa do użycia (obecnie internet mobilny w moim przypadku jest w okresie wypowiedzenia - miało być światełko ;))

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53068
  • 610

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek  jeśli to popc I to Inei, to spraw tylko po stronie Inei. Niestety tak stanowi układ  projektu, a jedynym wyjściem jest pismo do Orange o dorejonizowanie  siecią napowietrzna i przekazanie Twojego wniosku Inei. Z drugiej strony na stronie Inei  bym zlozyl wniosek j zapotrzebowanie na ftth. 

Na dwa fronty może coś zdziałasz...

Powodzenia 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

54 ODPOW. 54

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53068
  • 610

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek  jeśli to popc I to Inei, to spraw tylko po stronie Inei. Niestety tak stanowi układ  projektu, a jedynym wyjściem jest pismo do Orange o dorejonizowanie  siecią napowietrzna i przekazanie Twojego wniosku Inei. Z drugiej strony na stronie Inei  bym zlozyl wniosek j zapotrzebowanie na ftth. 

Na dwa fronty może coś zdziałasz...

Powodzenia 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

Mam podejrzenia co może robić problem - dla mojej części wioski dostawiany jest nowy transformator. Sieć światłowodowa jest na słupach energetycznych. Być może to koliduje z pracami elektrycznymi. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53068
  • 610

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek Myślę,  ze nie... popc  jest planowane  z wyprzedzeniem i takie roboty trudno, aby się zgrały 

Wymiana jednego elementu tylko wtedy może przeszkodzić,  kiedy  będą  likwidowane  słupy pod ftth, gdy inalacja sieci energetycznej z napowietrznej będzie zamieniana na podziemną 

Wtedy nie będzie gdzie podwiesić, a kopanie jest kosztowne i czasochłonne 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

Przyszedł SMS z potwierdzeniem zaplanowanej instalacji więc wygląda na to że jeszcze w tym tygodniu wszystko ruszy. 🙂

Godziny instalacji 02:00 😅 - 19:00 (oczywiście wiadomo że system ustawia te godziny).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53068
  • 610

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek Ja bym tam od 02:00 już czekał na montera 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek spokojnie czekać. Jak wybudowali to nie po to zeby wróble miały gdzie siedzieć. Są harmonogramy prac, trzeba zrobić dokumentację powykonawczą, wykonać pomiary tłumienia, musi nastąpić odbiór techniczny i dopiero wówczas można zgłosić gotowość sprzedażową. Panie to nie piekarnia że na rano bułki już będą.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

Żeby było śmiesznie to ta 2 godzina zwróciła uwagę jakiegoś z konsultantów i zadzwonili z informacją że na tę chwilę jednak nie ma możliwości podłączenia i trzeba pingować Ineę jako właściciela infrastruktury. Akurat nie ja byłem rozmówcą więc nie miałem okazji bezpośrednio porozmawiać. Żadna informacja o anulowanej instalacji nie została przesłana SMSem czy emailem. Myślę że jest to brak komunikacji między działem sprzedaży a częścią techniczną lub mają dostęp do różnych informacji. Zobaczymy co się okaże. 😉 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek jeśli Inea to buduje i piszą Ci że obecnie nie ma możliwości przyłączenia to niby jak miałby podłączyć Cię Orange? A wiesz jak to mówią. Jak dobrze obiecasz to i robić nie musisz 😄 Więc Ci obiecują że tak już umawiamy instalację że lada dzień, że pan monter już sie zbliża...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@marder nie wskazałem że chodzi o podłączanie Orange. 🙂 Ale oczywiście mam świadomość że najwięcej zależy od właściciela infrastruktury.