Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 37
  • 0

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

Cześć forumowicze,

 

Od kilku tygodni uderzam gdzie tylko mogę aby rozwiązać problem absurdalny. Zacznę może jednak od początku. Około 3 lata temu na osiedlu na którym aktualnie się buduję powstała sieć światłowodowa od Orange (nie POPC). W owym czasie chodzili przedstawiciele firmy (o czym dowiedziałem się w lokalnym salonie po 3 latach!!!) i zbierali podpisy o chęci podłączenia. Wtedy na działce nie było żadnego domu. Tutaj zaczyna się absurd. Przedstawiciele Orange nie poinformowali nas o tym, że trzeba wyrazić chęć podłączenia aby ew. w przyszłości się podłączyć, ale w sprawie studzienki (ta znajduje się na mojej działce) w której biegnie światłowód już potrafili się skontaktować i odnaleźć odpowiednią osobę. Ok miesiąc temu został złożony wniosek o dorejonizowanie i został on odrzucony z powodu zbyt dużej odległości od punktu dostępowego (który znajduję się ok 10m od mojego domu za sąsiadem). Sprawę zgłaszałem w innym salonie, ale oni też nic nie mogli pomóc. Sprawa jest bardzo nieprzyjemna, a najgorsze, że wynikła ona z braku informacji od przedstawicieli którzy się z nami nie skontaktowali.

Piszę tutaj o radę, czy mam napisać jakieś pismo? Zażalenie? Bardzo zależy mi na dostępie do szybkiego internetu, szczególnie że biegnie on tuż obok domu i jeszcze w studzience na mojej działce.

 

Adres: ul. Św. Stanisława Kostki 06-413 Ciechanów

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

 

 

________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy", oraz doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

@pawel011 To zrób zdjęcia tak aby było widać tą studnię i elewację domu. Dodatkowo może być prosty szkic. Opisz wszystko i prześlij na adres który podał kolega wyżej. Temat jest stosunkowo prosty w realizacji jeśli oczywiście OPP jest obok sąsiada. Trzeba tylko aby ktoś się nad tym pochylił i wydał dyspozycję.  

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

@pawel011Na Twojej ulicy jest zasięg FTTH. Beneficjentem jest Orange. Wysyłałeś listownie prośbę o dorejonizowanie z dokładnym opisem i nawet fotkami na adres do korespondencji ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice ?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 37
  • 0

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

@agat13 Było zgłaszane przez system, przez osobę która pracuje w Orange. Ja podałem tylko niezbędne dane. Nie wysyłałem nic listownie, ani żadnych zdjęć.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

@pawel011Droga dłuższa, ale oficjalna i powinieneś dostać odpowiedź. Poza tym to jest kanał wpływu do operatora wniosków i dokumentów, oraz reklamacji...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 37
  • 0

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

Dziękuję za pomoc, napiszę taki list i dokładnie opiszę sytuację. Mam nadzieję że sytuacja zostanie rozwiązana pomyślnie. Jak dostanę odpowiedź to podzielę się na forum.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

@pawel011 A od studni do domu ile masz metrów?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 37
  • 0

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

@marder Ok 5 metrów


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

@pawel011 To zrób zdjęcia tak aby było widać tą studnię i elewację domu. Dodatkowo może być prosty szkic. Opisz wszystko i prześlij na adres który podał kolega wyżej. Temat jest stosunkowo prosty w realizacji jeśli oczywiście OPP jest obok sąsiada. Trzeba tylko aby ktoś się nad tym pochylił i wydał dyspozycję.  


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 37
  • 0

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

@marder Dziękuję za kolejną radę. Będę w tej sprawie działał. Czy coś konkretnie dopisać? Mogę też dołączyć mapę z geoportalu (tam jest wrysowany światłowód i studzienka).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ciechanów - Brak dorejonizowania mimo punktu tuż obok domu

@pawel011 Tak. Mapa z geoportalu będzie lepsza niż odręczny szkic.