Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Chciałbym podłączyć budynek ze środków własnych


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54690
  • 644

Chciałbym podłączyć budynek ze środków własnych

@sdclek  tu nie zapotrzebowanie się liczy czy popyt, ale to, czy się adres zakwalifikował do projektu popc. 

Jeśli nie, to dalej przyłącze jest nigdzie nie ujęte jako wykonane. 

Inna kwestia, skoro było wcześniej zapotrzebowanie, czemu pominęli? 

Może budynku nie ma w bazie Orange? 

Może jest zbyt nowy i nie ma do tej pory usług? Jest więcej aspektów sprawy...

Jedno wiem, łatwo nie będzie 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 254
  • 958
  • 5

Chciałbym podłączyć budynek ze środków własnych

Generalnie  w Twojej okolicy dostawcami hurtowymi jest Orange i Netia. Pod każdym adresem się pokrywają obaj operatorzy. Czyżby działali w jakimś porozumieniu?

Prawdopodobnie z jakiegoś powodu inwestycja została zawieszona.  Termin  3 lat jest raczej teoretyczny i będzie krótszy. Szczerze wątpię, aby wykonawca robił przyłącza za łapówkę. Takie rzeczy robi się zgodnie z planem i wszystko musi się zgadzać z systemem. Kiedyś miałem co nieco wspólnego z system Orange od strony API. Samowolka jest wręcz niedopuszczalna i niemożliwa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54690
  • 644

Chciałbym podłączyć budynek ze środków własnych

@atlas_cudow  samowolka nie jest dopuszczalna, ale występuje w przyrodzie. Pieniądze poszły, robota wykonana, brak ewidencji, niezgodność z projektem, a więc brak możliwości wykorzystania...kto bogatemu zabroni zbędny kabel ułożyć?

Szkoda tylko, że kosztem nieświadomych klientów 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Chciałbym podłączyć budynek ze środków własnych

Było zgłoszone zapotrzebowanie, byłem ujęty w którejś tam turze. Dostaliśmy na mojej ulicy papiery - zgody na przyłączenie, kopanie w działce drogowej itd. Przez moment był problem bo właściciele jednego z domów nie odesłali papierów, na ostatnią chwilę (kiedy już prowadzili prace) zostało to ogarnięte z pomocą projektanta tych przyłączy. Kable zostały podprowadzone działką drogową do domów, które zgłosiły zapotrzebowanie w tamtej turze. Od tamtego czasu cisza. Projektant z którym rozmawiałem pisał mi coś, że powinien zostać zrobiony po wszystkim odbiór techniczny i dopiero wtedy sprawa pójdzie dalej, a to czasem trwa abstrakcyjnie długo. Sąsiadka miała jakiegoś newsa o tym, że nie widniejemy w Orange ponieważ zapotrzebowanie zgłaszaliśmy z innych adresów, a wykonanie zostało zrobione na inny adres - w międzyczasie nadano po prostu nazwę ulicy. Mam dziwną obawę, że pieniądze z projektu poszły, ktoś zaprojektował, ktoś wykopał, kabel leży, a oficjalnie dostępności usług nie ma i nie będzie…


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Chciałbym podłączyć budynek ze środków własnych

Powiedz mi proszę gdzie i jak naciskać, żeby ten termin był krótszy niż 3 lata skoro fizycznie kabel mam przy granicy działki 🤷🏻‍♂️


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 254
  • 958
  • 5

Chciałbym podłączyć budynek ze środków własnych

Naciskanie nic nie da. Czekać cierpliwie i tyle. Sam kiedyś byłem w podobnej sytuacji i ostatecznie się doczekałem;) Wydaje mi się, że cała wasza ulica nie została ujęta w głównym planie i dlatego nie widnieje na internet.gov . Zapewne została zrobiona w jakiejś formie dorejonizowania. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 295
  • 4

Chciałbym podłączyć budynek ze środków własnych

Ministerstwo Cyfryzacji