Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku.. (Gdańsk, ul. Niwki)


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku.. (Gdańsk, ul. Niwki)

Witam.

Sprawa wygląda tak, że na mojej ulicy, oraz na sąsiedniej rozpoczęto kładzenie światłowodów (zabudowa wielorodzinna -kamienice), kamienica w której mieszkam znajduje się na rogu tych ulic i światłowód będzie z musi szedł bezpośrednio przy niej, jednak jak się dowiedziałem, nie jest planowane przyłączenie akurat tej kamienicy, bo nie. Zarządca(wspólnota), ma to generalnie gdzieś i w skrócie dostałem informację, że mam się tym sam zająć a jak uda się coś załatwić, to oni łaskawie się pod tym podpiszą. Niestety pomimo maili i telefonów cały czas odbijam się od ściany i ludzi co nic nie mogą i nie dostałem żadnej sensownej odpowiedzi, a szczerze choć mam całkiem dobrze wyregulowaną sieć LTE - w dodatku podpisaną kilka lat temu z innym operatorem w ofercie typu bez limitu za 35zł/miesiąc, ale 100-200MB w czasach gdy internet zastępuje telewizję, wypożyczalnie, pracę i jeszcze np człowiek chciałby sobie pograć online(mam wykupiony osobny abonament w Orange, tylko do grania online, żeby się nie wkurzać a i tak nie jest kolorowo), to człowieka naprawdę szlag trafia i dla dobrego łącza jest w stanie zrobić wiele. Czy możecie podrzucić jakiś mail, nr telefonu, do kogoś bardziej kompetentnego (Gdańsk), może jest tu ktoś kto miał podobną sytuację lub jakiś pracownik Orange, który może zweryfikować to wszystko. Mowa o ulicach: niwki, oraz modra w Gdańsku, a moja kamienica to Niwki 2.

 

 

 

______________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

14 ODPOW. 14

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@blacky157 

Na forum jest cały dział pełen podobnych postów.

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/bd-p/Siec-i-dostepnosc-us...

Poczytaj odpowiedzi w tamtych tematach. Generalnie z tego, że gdzieś blisko przebiega lub będzie przebiegał światłowód jeszcze dla Ciebie nic nie wynika. Dowiedz się ewentualnie czyj to światłowód, kto i komu będzie na nim świadczył usługi i wtedy próbuj kontaktu. Wołaniem "na puszczy" raczej wiele nie osiągniesz.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@j131 
Nie widziałem go wcześniej, szczerze mówiąc to w ogóle nie mogę znaleźć spisu działów, google podsunęło mi w tym dziale podobny temat, w którym nie znalazłem odpowiedzi, dlatego założyłem nowy, ale do meritum.

Przejrzałem to co mi podesłałeś i sprawa wygląda tak w dokumencie POPC są te kamienice, o których mówiłem, a mojej nie ma. Podobnie jak mówili mi ludzie z Orange z którymi rozmawiałem. Orange jest beneficjentem. Dokument: https://orange.binaries.pl/binaries/o/map/ak/html/hybris/inne/POPC/pdf/Wykaz_planowanych%20_POPC2_Gd...

 

Jednak przeglądając dalej trafiłem na mapkę zgodnie która twierdzi że moja kamienica jest ujęta w dokumencie : POPC.01.01.00-22-0014/17 (dokładnie w tym samym, co cała reszta już rozkopanych kamienic) i inwestycja jest w trakcie realizacji. W takiej sytuacji z kim powinienem się kontaktowąć ? Z CPPC ? Trochę martwi to, że te zawarte w dokumentach są już rozkopane, a te nie zawarte nie ruszone. Czy powinienem po prostu czekać ?

 

blacky157_0-1641659159144.png

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@blacky157 

Jeśli to inwestycja z POPC i beneficjentem jest Orange to oczywiście Orange powinien być adresatem Twoich pytań i petycji, to się zgadza. Niekoniecznie coś takie próby kontaku dają, ale bezczynnie też nie ma co czekać.

Jeśliby się okazało że Twoja kamienica nie jest ostatecznie ujęta, to następne hasło w podobnych przypadkach (tzn. kiedy chcesz żeby adres był w projekcie POPC a go nie ma do) to "dorejonizowanie", pod tym hasłem powinieneś znaleźć na NO więcej podobnych tematów.

Warto upewnić się czy na pewno na linii właściciel - inwestor coś niedobrego się nie zadziało: brak zgody właściciela posesji to może być powód pominięcia nieruchomości w projekcie. Generalnie zachęcam do lokalnej pracy detektywistycznej, tutaj możesz liczyć na wsparcie moralnie i dobre rady, ale nikt nie ma mocy sprawczej (więc na interwencję operatora po przeczytaniu Twojego postu na NO raczej bym nie liczył).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@j131 

Właścicielem posesji są mieszkańcy, a z zarządcą już się kontaktowałem, zresztą jedna z kamienic która zostanie przyłączona podlega pod tego samego zarządcę. Wygląda na to, że mój adres został dopisany do projektu POPC, ale nie został ujęty w planie inwestycyjnym Orange. Napisałem email z opisem sytuacji zapytaniem do CPPC jak to wygląda, czy oni mogą sobie na coś takiego pozwolić. Od poniedziałku będę z kolei męczył dalej orange i zarządcę. Jak chcą to mogę sam złapać za szpadel i im tę dziurę wykopać..

.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@blacky157  zarządca powinien mieć kontakt do negocjatora lub projektanta jeśli uzgadniał już projekty na inne kamienice. U ciebie nie widzę takich skomplikowanych prac bo studnia przed budynkiem najprawdopodobniej połączona jest kanalizacją ze skrzynką (chyba to jest telekomunikacyjna?) przy bocznej ścianie budynku. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@blacky157 Porozmawiaj z Zarządcą żeby Twoją kamienicę także ujął w wykazie przekazanym do Orange. A jak nie chce się tym zająć czy nie ma czasu to za co bierze pieniądze od Wspólnoty? Tak czy siak Zarządca posiada namiary na człowieka z Orange z którym można tą kwestię poruszyć. Nie dzwoń na infolinię i nie pisz na czaty bo tam ci nie pomogą. Jedyna skuteczna droga prowadzi przez Zarządcę. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@blacky157  to jest całe POPC. Rządzi się  swoimi prawami.  Irracjonalnie...

Złóż zapotrzebowanie na usługi z danego adresu w jak największej ilości na stronie Orange i UKE. Napisz pismo do Orange, do Skierniewic z prośbą o rozszerzenie inwestycji zapewniając odpowiednie zgody i współpracę administracji czy wspólnoty . Zapytaj o współfinansowanie i budowę poza  projektem popc.  Zawsze warto zapytać...


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@blacky157 Z tego co pamiętam są adresy mejlowe popc, na które możesz napisać. Dopytaj dlaczego jest taka sytuacja. Na pewno nikt celowo nie pominął. Zawsze jest jakiś powód.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@sebaswiderski

Są i pisałem, niestety póki co głucho, przed chwilą udało mi się dobić na sekretariat MC i tam wysłałem kolejnego maila - może z lepszym skutkiem. Tymczasem inwestycja u mnie ma się dobrze i dzisiaj zaczęli już ciągnąć światłowód. Podejrzewam że jeszcze parę dni - spawanie, przyłączenie skrzynek i panowie odjadą razem z nadziejami na światło... Od negocjatora z Orange na ten rejon dostaliśmy tylko odpowiedź pod tytułem - "Mój dział zajmuje się tematami , które dostajemy z góry."