Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

CZAS OD POZWOLENIA DO AKTYWACJI STACJI BTS


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

CZAS OD POZWOLENIA DO AKTYWACJI STACJI BTS

Witam. Widząc nowe pozwolenie na maszcie oddalonym ode mnie o kilka km zdecydowałem się na aktywację usługi LTE do biura 500GB. Obecnie łączę się z nadajnikiem oddalonym o około 15km. Moje pytanie brzmi ile może potrwać postawienie na danym maszcie nadajnika od otrzymania pozwolenia? Wygląda na to, że pozwolenie zostało wydane w grudniu 2016. Nr pozwolenia 

MNET/15/41786/3/16

 

W BTSearch widniejenastępujące info (załącznik). Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.


Zrzut ekranu 2017-01-23 o 20.24.28.png
12 ODPOW. 12

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

CZAS OD POZWOLENIA DO AKTYWACJI STACJI BTS

hoho... @Diwad, czas jest od kilku tygodni, nawet do kilku miesięcy a w niektórych przypadkach liczy się to w latach...myślę że w tym przypadku, jeśli nikt nie będzie protestował, może to potrwać od kilku tygodni, do roku...


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

CZAS OD POZWOLENIA DO AKTYWACJI STACJI BTS

Heh, no to nieźle. Zaglądają tutaj w ogóle osoby z Orange, które mogą zweryfikować dane? W wykazie nie ma info o pozwoleniu Plusa a nadajnik jest. Podobno Orange dość szybko się rozwija. Mam nadzieję, że będzie tak w tym przypadku:) Na tym terenie jedynym sensownym rozwiązaniem jest LTE. Nadajki LTE ma tylko Plus (bez wykazu), więc klientów na pewo nie byłoby mało. Jeśli ktoś z Orange to czyta proszę o jakieś info.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

CZAS OD POZWOLENIA DO AKTYWACJI STACJI BTS

Dane inwestycyjne są danymi ciężko dostępnymi...czytaj niezobowiązującymi, więc trudno się do nich odnieść. Z moich wiadomości działa to w ten sposób, że pracownicy Orange wiedzą o usłydze dopiero wtedy, gdy trwają testy końcowe. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

CZAS OD POZWOLENIA DO AKTYWACJI STACJI BTS

A jaki masz/router modem?
Czy ono wspiera wszystkie częstotliwości i kategorie LTE? Może nadajnik działa po LTE, ale Twoje urządzenie czegoś nie łapie?

Nie wiem czy Orange publicznie przekazuje informacje, na pewno na czacie lub po połączeniu z doradcą infolinii technicznej można sprawdzić plany uruchomienia stacji bazowych w Twojej lokalizacji.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

CZAS OD POZWOLENIA DO AKTYWACJI STACJI BTS

Używam D-linka DWR-966, więc jeden z lepszych jeśli chodzi o częstotliwości. Antena zewnętrzna też dobrej jakości (wszystkie pasma).  

 

Może Orange Ekspert mógłby mieć więcej informacji niż konsultant na czacie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

CZAS OD POZWOLENIA DO AKTYWACJI STACJI BTS

Urządzenie jest kategorii 6, więc ok.
A jaka antena? podeślesz model?

Nie wydaje mi się, że coś by ktoś wiedział więcej. Na dziale technicznym BOK każdy ma te same info.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

CZAS OD POZWOLENIA DO AKTYWACJI STACJI BTS

Taka http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5733646742

Na forach sporo osób twierdzi że jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ale z mojego doświadczenia ten model zbiera lepiej niż starszy(jednopasmowy) model który miałem wcześniej, a który wszyscy polecali.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

CZAS OD POZWOLENIA DO AKTYWACJI STACJI BTS

Nie wiem na ile opis na allegro jest dobry, ale antena ma wsparcie tylko w LTE dla 1800MHz.
Aby mieć najlepszy zasięg powinno być też wsparcia dla najniższej częstotliwości 800MHz (im niższa częstotliwość, tym dalej dociera zasięg od nadajnika - oczywiście zakładając idealnie płaki teren).

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

CZAS OD POZWOLENIA DO AKTYWACJI STACJI BTS

Hmmm faktycznie najlepiej działa z 1800 i wydaje mi się że opis był trochę inny. Testowałem też na airboxie LTE+ i on łapie jedynie 3g więc zapewne łącze się z nadajnikiem Dąbek który ma tylko 1800mhz.