Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 118
  • 1

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?

Mam pytanie odwrotne niż większość użytkowników.

Przeprowadziłem się niedawno, a więc interesuje mnie tutaj wszystko w tym również... od kiedy w mojej lokalizacji możliwe jest korzystanie ze światłowodu? Pytanie jest odwrotne w stosunkudo tego, które zadaje większość osób, bo oczywiście łącze w tej chwili już mam. Po prostu ciekawi mnie kiedy podłączono moją okolicę.

Dla porządku dodam, że przeszukiwanie Google'a nie pozwoliło mi trafić na takie info, więc chętnie zapytam na forum.

Można gdzieś to sprawdzić? Lubię takie ciekawostki. Podobnie jest w przypadku 5g, bo w tej części Bydgoszczy jeszcze go nie mam, czy wiadomo może, kiedy będzie dostępne 5g od Orange?

Bydgoszcz, ul. Wolna, numery nieparzyste 1, 3.

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?

@pyrlandczyk  cześć bydgoszczaku, a w zasadzie fordoniaku 😁😉, z tego co się orientuję to pomiędzy Wyzwolenia a Pelplińską jest BTS Orange na którym to działa 3G, 4G i proteza 5G więc powinieneś być w zasięgu. Co do daty uruchomienia światełka w Twojej okolicy to nie wiem, ale na Wyzwolenia kładli w latach 2019-2020 więc i może u Ciebie w podobnym czasie. Mała podpowiedź, idź do piwnicy lub na klatkę schodową tam gdzie znajduje się skrzynka rozdzielcza światłowodowa OPP i na tabliczce powinna być data wykonania przyłącza. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9659
  • 82

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?

Hej @pyrlandczyk 

Na ten moment nie widzę żeby było 5G. Widzę że w Bydgoszczy jest internet mobilny 4G i 4G+. Podsyłam linka do strony gdzie znalazłem ta informacje Mapa zasięgu Orange Mobile 3G / 4G / 5G  w Bydgoszcz, Poland https://www.nperf.com/pl/map/PL/3102014.Bydgoszcz/59743.Orange-Mobile/signal/

Na stronie BTSearch nie ma 5G tylko są dostępne sieci 4G  i 4G+ LTE Orange w Bydgoszczy przesyłam linka http://beta.btsearch.pl/bts/?network=26003&region=2&standard=LTE&query=Bydgoszcz

W Bydgoszczy Orange Polska ma pozwolenia wielu nadajnikach  na 5g2100 zerknij na tą strone https://bts.socware.pl/ wybierz operatora Orange Polska i technologie 5g2100 i zbliz mapę na Bydgoszcz i będziesz miał punkty pomarańczowe nadajniki ale póki co  nie działają.

@pyrlandczykco do światłowodu to masz dostęp na ulicy Wolnej jest światłowód od Orange Polska powyżej 100mb/s. Na stronie UKE nie ma informacji kiedy podłączono  twoja okolicę 🙂

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?

@pyrlandczyk  cześć bydgoszczaku, a w zasadzie fordoniaku 😁😉, z tego co się orientuję to pomiędzy Wyzwolenia a Pelplińską jest BTS Orange na którym to działa 3G, 4G i proteza 5G więc powinieneś być w zasięgu. Co do daty uruchomienia światełka w Twojej okolicy to nie wiem, ale na Wyzwolenia kładli w latach 2019-2020 więc i może u Ciebie w podobnym czasie. Mała podpowiedź, idź do piwnicy lub na klatkę schodową tam gdzie znajduje się skrzynka rozdzielcza światłowodowa OPP i na tabliczce powinna być data wykonania przyłącza. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9659
  • 82

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?

@pyrlandczykWedług mapy zasięgu Orange jak wpiszesz adres  Bydgoszcz, ulica wolna 1 i kolejne nieparzyste numery, wybierasz technologie 5G to jestes w  zasięgu  5G https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... to tak jak pisze @slav72 powinieneś być w zasięgu 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 118
  • 1

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?


@slav72napisał(-a)

@pyrlandczyk  cześć bydgoszczaku, a w zasadzie fordoniaku 😁😉, z tego co się orientuję to pomiędzy Wyzwolenia a Pelplińską jest BTS Orange na którym to działa 3G, 4G i proteza 5G więc powinieneś być w zasięgu. Co do daty uruchomienia światełka w Twojej okolicy to nie wiem, ale na Wyzwolenia kładli w latach 2019-2020 więc i może u Ciebie w podobnym czasie. Mała podpowiedź, idź do piwnicy lub na klatkę schodową tam gdzie znajduje się skrzynka rozdzielcza światłowodowa OPP i na tabliczce powinna być data wykonania przyłącza. 


 

Fakt, przeprowadziłem się z Poznania i zapominam, że jest Bydgoszcz właściwa i Fordon. 

😁

Nie mam dostępu do klatki tej akurat, gdzie jest przyłącze, bo to nie moja klatka.

Ale spróbuję się tego jakoś dowiedzieć, jak ktoś będzie wchodził i wyhaczyć jakieś oko, bo sam nie odczytam.

p.s można oznaczyć jako rozwiązanie więcej niż 1 post?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 118
  • 1

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?


@Pablo5napisał(-a)

@pyrlandczykWedług mapy zasięgu Orange jak wpiszesz adres  Bydgoszcz, ulica wolna 1 i kolejne nieparzyste numery, wybierasz technologie 5G to jestes w  zasięgu  5G https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... to tak jak pisze @slav72 powinieneś być w zasięgu 🙂



@Pablo5napisał(-a)

@pyrlandczykWedług mapy zasięgu Orange jak wpiszesz adres  Bydgoszcz, ulica wolna 1 i kolejne nieparzyste numery, wybierasz technologie 5G to jestes w  zasięgu  5G https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... to tak jak pisze @slav72 powinieneś być w zasięgu 🙂


Mam taki numer na kartę z 5g w NJU, to marka Orange, ale mój telefon pokazuje jedynie naprzemiennie LTE lub LTE+. Albo nie jest aktywne 5G, albo jest częściowo i jeszcze się nie łapię. Trzeba czekać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?

@pyrlandczyk  inwestycje w tamtym rejonie były wykonywane mniej więcej w okresie 2016 roku. To  są bloki, więc załapały się na inwestycje własną, bo śladu po POPC nie ma

5G masz z BTS oddalonego o 500m od Ciebie na południowy zachód. Na skraju osiedla. Jesteś, w zasięgu w związku z tą odległością, chyba, że przeszkadzają wysokie budynki.

Sprawdź na apce NetMonster. Tam masz wyszczególniony i adres i mniej więcej odległość do nadajnika


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?

@pyrlandczyk 

Znalazłem takie coś 

Wolna 1 - od końcówki 2015

Wolna 3 - środek 2017

 

Na większą skalę Orange właśnie druga połowa 2015 zaczął świadczyć ftth m.in

Bydgoszcz Gdańsk Częstochowa Elbląg itd


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 118
  • 1

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?


@agat13napisał(-a)

@pyrlandczyk  inwestycje w tamtym rejonie były wykonywane mniej więcej w okresie 2016 roku. To  są bloki, więc załapały się na inwestycje własną, bo śladu po POPC nie ma

5G masz z BTS oddalonego o 500m od Ciebie na południowy zachód. Na skraju osiedla. Jesteś, w zasięgu w związku z tą odległością, chyba, że przeszkadzają wysokie budynki.

Sprawdź na apce NetMonster. Tam masz wyszczególniony i adres i mniej więcej odległość do nadajnika


 

To inwestycja własna, bo zdaje się że światłowód pro 2.0 nie może być udostępniony na POPC, gdy działają też inni operatorzy, jeżeli to dobrze zrozumiałem. Mi udostępniono pro 2.0, a zatem napewno inwestycja własna.

Niestety zasięgu 5G nie mam, a zatem być może jest jakaś przeszkoda. Wyjdę sobie w teren z telefonem, ustawię na sztywno 5g i zobaczymy, czy złapie bliżej zachodniej strony.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Bydgoszcz, od kiedy dostępny jest światłowód pod moim adresem?

@pyrlandczyk Według informacji maszt ma aktywne 5G, więc zerknij na telefonie czy masz włączone i maszeruj 🙂