Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak usług mimo dobrego zasięgu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Brak usług mimo dobrego zasięgu

Witam!

 

Mój problem pojawił się w momencie przeniesienia numeru do Orange, dokładnie mówiąc dwóch numerów. Wcześniej działały one w sieci Plus, zasięg był słaby, ale jak już był to wszystko działało jak trzeba.

Teraz, kiedy mam Orange sytuacja wygląda tak, że zasięg na obu telefonach jest dobry/bardzo dobry, jednak mimo to pokazuje mi "brak usługi" i nie mogę wykonywać połączeń ani wysyłać wiadomości. Również inni nie mogą się dodzwonić do mnie. Stan taki trwa od początku naszej umowy z Orange, czyli od listopada 2016(drugi numer był przenoszony na początku stycznia). Najbliższy nadajnik Orange znajduje się około 5km w linii prostej od mojego domu. Mój adres to Ciążeń, 62-404.

Mam nadzieję, że ktoś mi wyjaśni, o co tutaj chodzi, bo ta sytuacja jest bardzo frustrująca. Płacę dwa abonamenty a nie mogę wykonywać połączeń...

Uprzedzając pytania:

- resetowanie telefonów nie pomaga

- czasem po n-tej próbie połączenia udaje się zadzwonić, ale rozmówca przeważnie mnie nie słyszy

- zdarzają się godziny, że wszystko działa, ale to dosłownie kilka godzin w tygodniu...

9 ODPOW. 9

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak usług mimo dobrego zasięgu

Witam

Na LTE czy na 3G tak się dzieje?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Brak usług mimo dobrego zasięgu

LTE nawet u mnie nie łapie. 2G/3G, cokolwiek. 

Mam zasięg, wybieram rozmówcę, komunikat "brak zasięgu sieci", albo po chwili zasięg znika i kończy połączenie. 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak usług mimo dobrego zasięgu

Przed zmianą operatora sprawdzałeś może jak wyglądało to u np znajomych, którzy mają usługę w Orange?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Brak usług mimo dobrego zasięgu

Niestety nie bardzo 😕 Do tej pory wszyscy domownicy mieli w Plusie. Aktualnie ciężko mi cokolwiek testować, bo w domu jestem tylko w weekendy(studiuję) i to jeszcze krótko(pracuję weekendowo). Brat ma w T-mobile i u niego zdaje się wszystko działać, choć też rzadko się z nim widzę, bo mieszka już gdzieś indziej. Co ciekawe strona btsearch podaje, że najbliższy nadajnik Orange dzieli właśnie z T-mobile. W innym wątku wyczytałem, że to może być przyczyną, ale nie wiem jakim cudem. Plus też dzieli swój nadajnik(ten najbliżej mnie) z Aero2.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak usług mimo dobrego zasięgu

Operatorzy współdzielą teraz bts-y. Co do problemu z zasięgiem spróbuj wymusić na telefonie sztywne 3G później 4G. Na automatycznym wyszukiwaniu często aparaty "głupieją". Warto byłoby dogadać się z kimś kto ma w Orange usługę i porównać. Jeśli będzie nadal to samo, musiałbyś zasięgnąć informacji na temat ewentualnej rozbudowy nadajnika i jeśli taka w najbliższym czasie nie będzie przewidywana, konieczna będzie inwestycja w postaci repeatera do wzmocnienia sygnału w domu...

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Brak usług mimo dobrego zasięgu

Nie wiem jak wymusić typ sygnału, mam tylko opcję preferowany typ sieci... Drugi telefon (rodziców) w ogóle nie ma takiej opcji. Niedługo może przyjedzie siostra, która też ma w Orange to sprawdzę jak to u niej wygląda. Co do rozbudowy nadajnika to bardzo marne szanse. Dla pojedynczego użytkownika nawet palcem nie kiwną.
Jeśli chodzi o repeater/wzmacniacz to nie wykluczam, ale też nie potwierdzam, że mogę mieć taki aktualnie (if you know what i mean :). Działa tylko w standardzie GSM 900Mhz, kiedy mieliśmy w plusie wszystko było mniej więcej ok, w centrum domu pełny zasięg i dało się dzwonić normalnie. Po przejściu do Orange też pełny zasięg ale brak usługi... Albo po chwili mój telefon się gubi i traci kompletnie zasięg.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak usług mimo dobrego zasięgu

Jeżeli urządzenie z androidem, wchodzisz kolejno "Ustawienia/ Sieci zwykłe i bezprzewodowe/ Sieć komórkowa/ Preferowany tryb sieci..." Na początek oznacz sobie samo 3G. Poprzez ustawienie automatycznego trybu telefon bardzo dużo traci. Wymuszenie na nim niższego trybu poprawia i stabilizuje często jakość połączeń, niż bywa to w automatycznym, gdzie aparat "błądzi" pomiędzy różnymi zakresami.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Brak usług mimo dobrego zasięgu

5km to dużo jeśli oczekiwanie dobrego zasięgu.
To co mogę zasugerować to kontakt z BOK w celu sprawdzenia czy nie ma planów budowy nowej stacji gdzieś bliżej.
Wg mapki na bts search http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=&center=52.199739%2C17.68576... widzę, że jesteś w pobliżu parku krajobrazowego. Więc mimo, że masz niedaleko nadajniki, być może ich azymuty nie są skierowane w Twoją stronę (bo większość nadaje sygnał w trzech kierunkach, a nie w dowolną stronę).

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak usług mimo dobrego zasięgu

Za każdym razem, gdy akceptujesz "rozwiązanie", ktoś może szybko je znaleźć. Na tym opiera się sens istnienia społeczności Nasz Orange. W związku z tym, proszę, wybierz spośród powyższych odpowiedzi jedną, która jest dla Ciebie satysfakcjonująca. 

 

Pozdrawiam

Maciej