Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak publicznego APN


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Brak publicznego APN

Witajcie. Od trzech lat korzystam z internetu biurowego LTE z publicznym APN na routerze Huawei B535. 05.04.2022 o pierwszej w nocy rozłączyło mi internet, w BOA nikt nic nie wiedział, znalazłem w menu routera "połącz" i internet działa. Jednakże od tamtej pory nie mam dostępu z WAN do LAN. Dopatrzyłem się że przełączyło mnie z APN "vpn", na "internetipv6". Domyślnym APN gdy uruchamiałem usługę był APN "internet", po aktywacji publicznego APN ustawiłem "vpn" i działało. Obecnie internet działa tylko na "internetipv6", natomiast przełączenie na "vpn", lub na "internet" powoduje że modem widzi sieć ale nie ma połączenia ("przerwane połaczenie z internetem"), a skonfigurowanie "vpn.orange.pl" daje komunikat "nieprawidłowy profil". W BOA twierdzą że wszystko ok.

 

IMG_20220511_195945__01.jpg

IMG_20220511_200355__01.jpg

IMG_20220511_195120__01.jpg

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Brak publicznego APN

@automaciek ustaw wiec w APN zamiast "internetipv6" na sam "internet" przestaw również w vpn na "internet", bez ipv6. połącz ponownie i sprawdź działanie internetu. W routerze tez masz możliwość domyślnego ustawienia, czy ma się łączyć po APN, czy po VPN. Wtedy po rozłączeniu lub zaniku zasilania ponownie połączenie powinno nastąpić po ustawieniach domyślnych.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Brak publicznego APN

Też nie działa.

 

IMG_20220511_200158.jpg

IMG_20220511_200211.jpg

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Brak publicznego APN

@automaciek sprawdź ustawienia VPN według danych podane na stronie:

https://www.orange.pl/view/vpn


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21534
  • 173

Brak publicznego APN

@automaciek 

Co masz na myśli pisząc "publiczny VPN"?

Usługa pod nazwą "Orange VPN"* jest w dwóch wariantach, ale żaden się tak nie nazywa. Jeśli potrzebujesz rutynowo wchodzić z WAN do LAN bez zabaw z dynamicznym DNS, to pewnie potrzebujesz "VPN Static", ale skoro już tego używasz od jakiegoś czasu, to najlepiej wiesz co wykupiłeś (ale tego nie napisałeś).

Tak czy owak, przy wersji "VPN Static" w polu "APN" trzeba wpisać "vpn.static.pl".

 

*Nie mylić z połączeniami VPN (Virtual Private Network), to coś zupełnie innego.

Anonim

Nie dotyczy

Brak publicznego APN

@automaciek  tak się zastanawiam, o co właściwie chodzi w temacie?

Publiczny jak już to IP możesz mieć 🤔

Jedynie Orange VPN z statycznym IP, daje dostęp zdalny do urządzenia (modem/ router) i sieci LAN.

https://www.orange.pl/view/vpn


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Brak publicznego APN

Usługa VPN ze zmiennym IP również daje dostęp z WAN do LAN. W załączniku mam screena z nazwą aktywnej usługi. Od ponad 3 lat było ok na ustawionym profilu APN. Bez mojego grzebania zniknęło, a domyślny profil pojawił sie "internetipv6" i inne profile nie dają połączenia z internetem (logowanie do sieci - o k, sms'y przechodzą. W momencie gdy mi zniknął Net 5 kwietnia też sms'y szły a netu nie było.

 

Screenshot_20220514-174224.jpg

 

@ketrasaArtur próbowałem, i tak jak napisałem - brak połączenia.

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik, zakryto dane prywatne oraz scalono posty – moderator Kinga

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21534
  • 173

Brak publicznego APN

@automaciek 

Skoro masz VPN bez statycznego IP to w polu APN powinno być wpisane vpn, tak jak masz na obrazku który zamieściłeś. Jeśli jednak operator wymusza u ciebie adresację IPv6 to być może trzeba wpisać vpnipv6, jak zdaje się sugerować twój obrazek (jeśli można/trzeba to przełączyć też w apce).

 

PS. Jasne, że bez statycznego IP też się da. Tyle że nie napisałeś którą masz, stąd moje spekulacje.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Brak publicznego APN

Vpnipv6 - nieprawidłowy profil.

Anonim

Nie dotyczy

Brak publicznego APN


@automacieknapisał(-a)

Vpnipv6 - nieprawidłowy profil.


Ma być vpnipv6, bez dużych liter, jak ci ten profil nie działa, to to zgłoś na czat, tak poza tematem, dla biznesu jest osobna infolinia, skorzystaj.