Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości podłączenia światłowodu mimo bycia w zasięgu firmy NEXERA


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu mimo bycia w zasięgu firmy NEXERA

Sprawa jest skomplikowana. Gdy dzwonię do orange i rozmawiam z kimś innym, zawsze słyszę co innego raz mogę światłowód, raz mogę tylko neostrade aż w końcu doszliśmy do tylko i wyłącznie internetu mobilnego.

   Jakiś czas temu chciałem podłączyć światłowód w domu, przez telefon nie było to możliwe. Pojechałem do salonu orange, osoba z którą rozmawiałem (tak przynajmniej powiedziała) wezwała technika na miejsce i po dwóch tygodniach Pan stwierdził, że podłączyć można i podpisał z nami nawet umowę. Po kilku dniach po podpisaniu umowy dostałem wiadomość, że zamówienie nie może być zrealizowane. Do tej pory ten Pan z którym podpisywałem umowę nie odbiera telefonu. Sprawdziłem dostępność w innych firmach i w przynajmniej w czterech na ten moment mogę podłączyć światłowód, ale nie w orange. Teraz dowiedziałem się, że jest możliwy tylko internet mobilny, mimo, że byłem cały ten czas informowany, że możliwa jest do podłączenia neostrada. Jak mogę sobie pomóc w takiej sytuacji? Dzwonienie na infolinie mija się z celem, nikt nie chce mi pomóc.

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak możliwości podłączenia światłowodu mimo bycia w zasięgu firmy NEXERA

@szpadyz0rd podam na swoim przykładzie. U mnie na niewynajętym lokalu też nie można podpisać umowy na internet światłowodowy od Orange, tylko Neostrada. Zadzwoniłem na infolinie i okazało się, że przed numerem mieszkania, trzeba wstawić literkę "U", wtedy można podpisać umowę na światłowód. Zadzwoń na infolinię lub napisz na czacie, może trafisz na kompetentnego konsultanta, który podpowie, czy coś nie było dodawane do adresu Twojej lokalizacji, co mogło by umożliwić podpisanie umowy na internet światłowodowy.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu mimo bycia w zasięgu firmy NEXERA

Pan z którym podpisywałem już umowę na światłowód dopisał do numeru literkę J, ponieważ system nie chciał przyjąć niby bez tej litery. 

Anonim

Nie dotyczy

Brak możliwości podłączenia światłowodu mimo bycia w zasięgu firmy NEXERA

@szpadyz0rd podpisałeś umowę to jak rozumiem poszło zamówienie. Nie udzielili Tobie informacji co było powodem anulowania?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu mimo bycia w zasięgu firmy NEXERA

Dostałem tylko wiadomość że nie może być zrealizowana, nikt do mnie nie dzwonił w tej sprawie, stwierdzili tylko że nie można podłączyć.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu mimo bycia w zasięgu firmy NEXERA

@ketrasaArtur nie do końca rozumiem o co mam się zapytać.

Anonim

Nie dotyczy

Brak możliwości podłączenia światłowodu mimo bycia w zasięgu firmy NEXERA

@szpadyz0rd podpytaj co było powodem anulowania zamówienia. Powinien być taki opis (np brak możliwości technicznych, błędne zamówienie). 

 

Pytanie też dlaczego dodali J do Twojego adresu? Tłumaczenie, że inaczej nie puszcza to dość ogólne stwierdzenie.  Przykładowo klient chce przenieść swoje usługi na adres Kwiatowa 10. Ale taki nie przechodzi. Orange określiła, że na tym adresie jest potencjał na dwa przyłącza (bo to bliźniak) więc przechodzi dopiero po określeniu jako Kwiatowa 10/1.