Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości technicznych do podłączenia światłowodu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Brak możliwości technicznych do podłączenia światłowodu.

Witajcie forumowicze.
To mój pierwszy post tutaj więc zacznę tak.

Już jakiś ponad rok temu chodziły panie i zbierały u nas (na mojej ulicy) podpisy i chętne osoby do światłowodu. Większość wykazała swoją chęć, tak też już jakieś pół roku temu, na naszej ulicy został pociągnięty światłowód. Widząc skrzynkę od światłowodu, myślę sobie, "o muszę zadzwonić i się dopytać". Powiedziano mi przez telefon, że trzeba czekać aż skrzynka dostanie swój numer i zostanie podłączona. Po upływie kolejnych 3 miesięcy skrzynka uzyskała swój numer. Znowu dzwonię i pytam jak to teraz wygląda, a Pani mówi mi, że dalej nie ma możliwości podłączenia. Po długich dyskusjach postanowiłem się wybrać do salonu fizycznie. Tam także nie za bardzo mi pomogli, ponieważ do dziś nie mam internetu. Proszę Was o pomoc co z robić w tym wypadku.

W załącznikach jak to wygląda.

 

277912244_1428234234264519_1108310424563292294_n.jpg

 

277834303_935660480458320_563837824799783094_n.jpg

 

277842584_723134465529029_7402515451533261262_n.jpg

 

 

_________________

*Temat przeniesiony z działu Internet domowy - moderator Wojciech.

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Brak możliwości technicznych do podłączenia światłowodu.

@BuszMen przede wszystkim musisz, ustalić jaki jest to typ inwestycji. Zacznij od wyszukania według instrukcji https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz... 

Sprawdź czy nie jest to projekt popc  i wtedy nekaj Zespół  CPPC. 

Jeśli to inwestycja wlasna  Orange, to pozostaje pismo listem poleconym do Skierniewic z zapytaniem o termin oddania do użytku inwestycji. Na razie więcej nie zrobisz.

Adres do korespondencji. Orange Polska S.A. ul Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Brak możliwości technicznych do podłączenia światłowodu.

@BuszMen Sprawdź czy w piwnicy budynku jest biała skrzynka z logiem Orange i na klatce schodowej na każdym piętrze lub co drugim. Zrób zdjęcia.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Brak możliwości technicznych do podłączenia światłowodu.

Nie ma, ponieważ Pani mówiła, że naszego budynku nie ujęto w projekcie, a wyrażając chęć całego budynku, Technicy odpowiedzieli, że nie ma możliwości technicznych do podłączenia. Gdzie moim zdaniem jest to głupotą bo nawet do piwnicy to zaledwie metr.

Anonim

Nie dotyczy

Brak możliwości technicznych do podłączenia światłowodu.

Aby adres mógł zostać podpięty musi być uwzględniony w projekcie. Bez tego odleglość od skrzynki nie ma najmniejszego znaczenia. Wyżej @agat13  napisał co należy ustalić i gdzie wtedy uderzyć. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Brak możliwości technicznych do podłączenia światłowodu.

@BuszMen Ważne w jakim projekcie. Wnioskuję, że skoro postawili szafkę tuż przy bloku pominiętym wniosek jest jeden-blok będzie zrobiony w pierwszej kolejności po zamknięciu projektu, gdyż nakłady sił i środków koniecznych do jego podłączenia są najmniejsze. To jest polityka beneficjentów. W skrócie: wykonać przyczółki w jak najszerszym zasięgu w danym terenie ze środków projektu POPC (np), a później uzupełniać przyłączenia pominięte w projekcie, a leżące w miarę w zasięgu. Tak to sobie wykombinowałem 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Brak możliwości technicznych do podłączenia światłowodu.

@BuszMen Zależy w jakim projekcie. Jeśli to było robione z POPC to faktycznie jeszcze poczekacie. Ale jeśli ze środków własnych to nie wiem w czym był problem. Daleko ta skrzynka stoi od twojego bloku?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Brak możliwości technicznych do podłączenia światłowodu.

na zdjęciach jest jak skrzynka stoi i jak daleko od bloku


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Brak możliwości technicznych do podłączenia światłowodu.

Jeśli jest przy ścianie to nie przypominam sobie aby takiego budynku nie podłączyć. Jedyny powód jaki widzę to brak zgody Wspólnoty lub Zarządcy. Chyba że to POPC wówczas powodem mogło być że budynek ma zapewnioną sieć minimim 30 Mb/s.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Brak możliwości technicznych do podłączenia światłowodu.

U mnie maks 20 Mb/s. A zgoda również była, ponieważ 3/4 mieszkań wyraziło swoją chęć a 1 może w przyszłości. A moja mam akurat jest Prezesem wspólnoty, więc jako wspólnota wyraziła zgodę.