Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości przyłączenia jednej strony ulicy. 10-30m od najbliższych domów z dostępem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 13
  • 0

Brak możliwości przyłączenia jednej strony ulicy. 10-30m od najbliższych domów z dostępem.

Dzień dobry,

mieszkam w Pęgowie, 55-120, ulica Jarzębinowa. 

 

Światłowód jest dosłownie po drugiej stronie "ulicy", a. w niektórych miejscach nawet po naszej stronie ulicy, a sąsiedzi "niebieskich" domów i tak nie są w stanie doprosić się o FTTH!
Cała nasza strona - kilkanaście (a raczej kilkadziesiąt, bo części domów nie ma na tej mapie) domów jest pozbawiona dostępu do sieci światłowodowej, mimo, że każdy wysyłał już po kilka wniosków na stronie Orange, zgłaszaliśmy zapotrzebowanie na UKE itp itd.

 

Zarówno ja jak i inni jesteśmy gotowi nawet zapłacić za przyłączenie lub jego część, ale do dziś nie udało nam się uzyskać jakiekolwiek kontaktu i chęci współpracy z Orange. Czy mogę skontaktować się z kimś kto byłby w stanie spojrzeć na to? Sytuacja jest naprawdę absurdalna, choć wiem, że niestety nieodosobniona.

mareku_0-1672830576806.png

 

5 ODPOW. 5

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Brak możliwości przyłączenia jednej strony ulicy. 10-30m od najbliższych domów z dostępem.

@mareku  napisz w tej sprawie list polecony z dokładnym opisem całej sytuacji i prośbą o dorejonizowanie na adres 

Orange Polska S.A.

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice 

z dopiskiem Dział Inwestycji

Zgłoś również zapotrzebowanie na usługę tu SIDUSIS (internet.gov.pl)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Brak możliwości przyłączenia jednej strony ulicy. 10-30m od najbliższych domów z dostępem.

@mareku Chyba wiem w czym jest "problem". POPC zostało wykonane metodą doziemną. Adresy z zakresu projektu miały więc dofinansowanie w realizacji. Pozostałe adresy nie ujęte w POPC mogą być podłączone na podstawie dorejonizowania. Jednak ze względu na sposób wykonania instalacji (doziemnie jest dużo drożej niż napowietrznie po słupach, wymagane plany, zgody i sam fakt kopania...) dorejonizowanie za większe pieniądze jest po prostu mniej opłacalne, dlatego ciężej je wprowadzić w życie.

Takie wydaje mi się jest stanowisko operatora w tej sprawie. Wiemy to z doświadczenia 🙂

Kiedyś i na tego typu przyłącza przyjdzie czas, ale chyba w drugiej kolejności...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 13
  • 0

Brak możliwości przyłączenia jednej strony ulicy. 10-30m od najbliższych domów z dostępem.

To prawda - światłowód jest w ziemi, nie na słupach.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Brak możliwości przyłączenia jednej strony ulicy. 10-30m od najbliższych domów z dostępem.

@mareku Od dawna śledzimy różne inwestycje osób piszących na forum i z dużym prawdopodobieństwem można określić przyczynę tego typu opóźnień. Niestety aspekt finansowy jest kluczowy w takich przypadkach i decydujący. Zawsze możesz pisać do Skierniewic na adres korespondencyjny Orange z zapytaniem o termin przewidywanej inwestycji i z prośbą o owo "dorejonizowanie" 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Brak możliwości przyłączenia jednej strony ulicy. 10-30m od najbliższych domów z dostępem.


@marekunapisał(-a)

każdy wysyłał już po kilka wniosków na stronie Orange, zgłaszaliśmy zapotrzebowanie na UKE itp itd.

Zgłoś tutaj też - https://internet.gov.pl/ (nie zaszkodzi).