Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Część ulicy ma dostęp do światłowodu a część nie | gdzie złożyć wniosek i jak


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Część ulicy ma dostęp do światłowodu a część nie | gdzie złożyć wniosek i jak

Witam! Mieszkam w mieście ok.15 tys. mieszkańców, przy jednej z większych ulic ale nie w centrum. Na długości całej ulicy na płotach (ja juz wprowadziłem do domu) wiszą kable od światłowodu. Kilka lat temu budowano sieć światłowodu przy okazji remontu drogi i studzienek. Kable wychodzą z ziemi, a nie ze słupów. Od ponad roku staram się uzyskać informacje odnośnie uruchomienia sieci lub możliwości złożenia wniosku. Właścicielem jest INEA (podobno). Podczas wielokrotnych telefonów do INEI dowiadywałem się zawsze czegoś innego np. że to orange jest właścicielem albo że mam zapisać się na newsletter fiberhost. Przy telefonach do orange, podobnie- info że to inea jest właścicielem i że mogę się zapisać na fiberhost. Informacji zasiegałem nawet w urzędzie gminy jednak bez skutków. Radiówka ani inne bezprzewodowe łącza u mnie nie działają ze względu na drzewa na działce. Najdziwniejsze jest to że sąsiad 20m obok ma światłowód (działka jest podzielona na 3 części A,B,C). Nie mam pojęcia gdzie zasięgać informacji, telefony nic nie dają, do fiberhost nie ma kontaktu tel. na maile nie odpowiadają, podobnie jak inea. Byłem nawet w głównej siedzibie w Wysogotowie, to też nic nie dało. 

Proszę o pomoc, czy da się jakoś złożyć wniosek? Może do UKE??

pozdr

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Część ulicy ma dostęp do światłowodu a część nie | gdzie złożyć wniosek i jak

Do cppc

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Część ulicy ma dostęp do światłowodu a część nie | gdzie złożyć wniosek i jak

Niesamowite że trzeba się tyle natrudzić... 😕 Pytanie czy jest możliwe żeby chociaż dostawać w takich przypadkach jakąkolwiek informację bez odbijania piłeczki. Podobnych wątków jest mnóstwo i coraz więcej - popyt jest duży na usługi światłowodowe. 

Co do informacji od gminy to najlepiej wysłać elektroniczne pismo ogólne przez ePUAP z pytaniem i podpisać profilem zaufanym lub certyfikatem elektronicznym. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Część ulicy ma dostęp do światłowodu a część nie | gdzie złożyć wniosek i jak

Nikt nie wyda parę mld zł na porządną inwentaryzację gruntów. To duży opór społeczny - choć może się zmieni, gdy będą planować podatek katastralny.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Część ulicy ma dostęp do światłowodu a część nie | gdzie złożyć wniosek i jak

Tu mogą odegrać ważną rolę lokalni ISP którzy znają rynek lokalny i im się opłaca. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Część ulicy ma dostęp do światłowodu a część nie | gdzie złożyć wniosek i jak

Po prostu napisać maila z opisem sytuacji i prośbą o dalsze instrukcje?

 

Heh, problem w tym że lokalna firma też nie ma kompletnie żadnych informacji. W grudniu 2021 mówili że w marcu 2022 będzie, potem że w sierpniu, a jest znowu grudzień i światłowodu ani informacji nie ma

 

__________

* Scalenie wpisów - moderator Bartłomiej