Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości przyłączenia do Orange Światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Brak możliwości przyłączenia do Orange Światłowód

Dzień Dobry,

Jestem klientem Orange (raczej powinienem napisać byłem) od …. samego początku, czyli od momentu przejęcia Telekomunikacji Polskiej przez Orange. Wcześniej byłem klientem TP. Korzystałem z Neostrady odkąd została wprowadzona, a od 11.2019 z interesu światłowodowego. No i owocna współpraca  zakończyła się w momencie, gdy postanowiłem się przeprowadzić. Kupując działkę w 2017r pod nowy dom sprawdzałem wszystkie media i wówczas miałem możliwość podłączenia Neostrady. Niestety od 2020 roku zostałem wykluczony przez Orange z możliwości podłączenia do Internetu „stacjonarnego”.  Moja posesja mieści się bezpośrednio przy drodze, w której jest światłowód. Sąsiad z domu mieszającego się za moim, został w tym roku podłączony z ulicy równoległej do naszej, a światłowód (ponad 100m) został pociągnięty po tyczkach wzdłuż ogrodzenia. Dziś sprawdzałem na stronie Orange, że posesje sąsiadujące z moją, mają techniczną możliwość podłączenia światłowodu i właśnie w tej chwili zostałem jedynym wykluczonym mieszkańcem tej ulicy bez technicznej możliwości podłączenia światłowodu. Oczywiście składałem deklaracje chęci podłączenia (ostatnim razem za potwierdzeniem dostarczenia, żeby ponownie nie zaginęła). Zamawiałem wielokrotnie rozmowy z doradcami technicznymi w celu wyjaśnienia problemu i niestety dzwonili do mnie pracownicy działu handlowego z kolejnymi ofertami na internet mobilny i kolejne firmowe nr. Żeby było ciekawiej Orange w moim mieście budował sieć światłowodową w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, który na ma celu wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szybkiego internetu i sam wyeliminował jedną posesję na całej ulicy.  Proszę o poradę co mam zrobić by temat ruszył. Dom zostaje oddany do użytkowania w przeciągu 2 miesięcy i nie wyobrażam sobie prowadzenia firmy, zdalnego nauczania i zdalnej pracy domowników przez internet mobilny, no a jeżeli będę musiał to na pewno nie będzie to internet od Orange.

Pozdrawiam

Marek

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Brak możliwości przyłączenia do Orange Światłowód

@MarekWylezynskiTak działa POPC. Jeśli adres nie został ujęty na liście, to nie będzie podłączony (prawdopodobnie nowy budynek nie ujęty w spisie adresów w momencie wykonywania listy dla POPC)

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Inwestycja-prowadzenia-%C... Żeby teraz coś zrobić to trzeba zgłosić dorejonizowanie adresu po zamknięciu inwestycji.

-

"Ustal beneficjenta/wykonawcę. Spróbuj sprawdzić na stronie https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ czy Twój adres (te ominięte) są ujęte w programie POPC. Jeśli są ujęte napisz do zespol_popc@cppc.gov.pl z prośbą o podanie terminu realizacji czy choćby statusu sprawy. Możesz też zgłosić Białą Plamę na bialaplama@cppc.gov.pl 

Jeśli nie, to pisz do Skierniewic (Orange Polska S.A.. ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice) pismo poleconym o dorejonizowanie Twojego adresu do projektu POPC

Możesz o to samo zapytać (dorejonizowanie) w telepunkcie i na infolinii. Możesz próbować złapać wykonawców inwestycji i podpytać o szczegóły- telefon kontaktowy do kierownika itp

Możesz podać przybliżone dane adresowe, może my coś wydłubiemy...

Im więcej podejmiesz kroków w sprawie, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu."

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Brak możliwości przyłączenia do Orange Światłowód

@MarekWylezynskijak popc mial Cie podlaczyc jak Twojego domu jeszcze wtedy nie bylo jak baze adresowa tworzyli?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Brak możliwości przyłączenia do Orange Światłowód

@MarekWylezynskiTak działa POPC. Jeśli adres nie został ujęty na liście, to nie będzie podłączony (prawdopodobnie nowy budynek nie ujęty w spisie adresów w momencie wykonywania listy dla POPC)

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Inwestycja-prowadzenia-%C... Żeby teraz coś zrobić to trzeba zgłosić dorejonizowanie adresu po zamknięciu inwestycji.

-

"Ustal beneficjenta/wykonawcę. Spróbuj sprawdzić na stronie https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ czy Twój adres (te ominięte) są ujęte w programie POPC. Jeśli są ujęte napisz do zespol_popc@cppc.gov.pl z prośbą o podanie terminu realizacji czy choćby statusu sprawy. Możesz też zgłosić Białą Plamę na bialaplama@cppc.gov.pl 

Jeśli nie, to pisz do Skierniewic (Orange Polska S.A.. ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice) pismo poleconym o dorejonizowanie Twojego adresu do projektu POPC

Możesz o to samo zapytać (dorejonizowanie) w telepunkcie i na infolinii. Możesz próbować złapać wykonawców inwestycji i podpytać o szczegóły- telefon kontaktowy do kierownika itp

Możesz podać przybliżone dane adresowe, może my coś wydłubiemy...

Im więcej podejmiesz kroków w sprawie, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu."


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Brak możliwości przyłączenia do Orange Światłowód

@MarekWylezynski Niestety przeprowadzając się w nowe miejsce i nie ważne czy stawiasz dom czy wprowadzasz się do starej kamienicy czy wieżowca zawsze trzeba sprawdzić jak wygląda sytuacja z internetem. Tak jak koledzy wspomnieli adresy POPC były przygotowywane kilka lat wstecz. Sam więc rozumiesz że trudno było ująć w nich nieistniejącego domu.  


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Brak możliwości przyłączenia do Orange Światłowód

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Tak jak wspominałem, kupując działkę sprawdzałem możliwość podłączenia Internetu i była możliwość neostrady.  W między czasie wybudowana została sieć światłowodowa i zlikwidowany dostęp do neostrady. Niestety wybudowana sieć nie obejmuje jednej posesji.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Brak możliwości przyłączenia do Orange Światłowód

Sprawdzałem na na stronie https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/  i mój adres niestety nie jest ujęty. Adres to Milanówek Wysockiego 25. Bardzo dziękuję za pomoc.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Brak możliwości przyłączenia do Orange Światłowód

@MarekWylezynskiZgadza się, POPC nie obejmuje tego adresu. Pozostaje jednak walka o dorejonizowanie (ważne słowo) zgodnie z tym co napisałem wyżej.Szanse są, więc warto coś zrobić...Nawet na forum były osoby, które w ten sposób osiągnęły sukces (o ile sukcesem można nazwać rozsądny dostęp do netu)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Brak możliwości przyłączenia do Orange Światłowód

@MarekWylezynski  popieram to co mówi kolega @agat13 , zrób tak jak pisze w swoich postach, szanse są i to spore na dorejonizowanie na Twoim adresie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Brak możliwości przyłączenia do Orange Światłowód

Ok. Działam. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.