Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak dostępu do światłowodu


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Brak dostępu do światłowodu

Mieszkam w drugiej linii zabudowy kilkanaście metrów dalej od sąsiada . Sąsiad ma dostęp do światłowodu ja niestety juz nie . Czy mozna gdzieś interweniować aby któś mógł sprawdzić czy rzeczywiście to jest wielki problem techniczny .

W tej chwili korzystam z internetu mobilnego ale mimo anteny zewnętrznej w godzinach wieczornych nie da się korzystać z internetu, prędkość spada poniżej 1 Mb/s

20 ODPOW. 20

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Brak dostępu do światłowodu

@pawelsko 

Napisz coś więcej: dlaczego nie masz światłowodu? Orange Ci odmówił? Podał przyczynę? Kiedy powstał ten światłowód i kto jest właścicielem? Jak jest poprowadzony? Jakieś bliższe namiary?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Brak dostępu do światłowodu

@pawelsko  druga linia zabudowy zawsze ma pod górkę. Wykonanie przyłącza napowietrznego wymaga zgody 1 linii zabudowy a to zamieszanie i problemy nawet z przejściem ostrą granicą, bo słupy przeważnie nie  stoją naprzeciwko granicy działek. 

W instalacji doziemnej jest jeszcze gorzej, no przejście przez cudzą działkę i usłużność jest nie do załatwienia...

To są realia. 

Możesz napisać do Skierniewic na adres korespondencji pismo o dorejonozowanie rysując na mapie Twoje spojrzenie na przeciągnięcie przyłącza i ewentualnie zgodę sąsiadów z 1 linii na jego wykonanie na ich terenie

Więcej nie zrobisz...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Brak dostępu do światłowodu

@agat13 proszę o blizsze namiary do tych wspomnianych Skierniewic. Dzięki


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Brak dostępu do światłowodu

@j131 Odmówił twierdząc że nie spełniam warunków technicznych podłączenia. Nie wiem kto jest właścicielem. Poprowadzony górą słupami. Mogę mieć zgodę sąsiada z działki przedemną. Na mapie zaznaczyłem mój dom i słup z którego sąsiad w 1 linii zabudowy ma przeciągnięty światłowód


mapa.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Brak dostępu do światłowodu

@pawelsko  widzę jedno rozsądne rozwiązanie. Postaw słup na swojej działce w linii tej drogi gruntowej do domu w kilku. Od słupa podwieszą do Twojego i zejdą do domu 

To jedyna bezproblemowo trasa dla kabla

Zezwolenie czyli zgodę też załatw na wszeli wypadek. Opisz i wyślij 

Orange Polska S.A

Ul Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice 

Z dopiskiem inwestycje FTTH 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Brak dostępu do światłowodu

@pawelsko Tak to wygląda że tam jeszcze byłby potrzebny drugi słup bo odległość spora żeby tak do elewacji domu bezpośrednio montować. Jak masz sprzęt i wiedzę to sobie postaw jakiś słup w połowie odległości. Jeśli nie to musisz liczyć na dobrą wolę operatora.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Brak dostępu do światłowodu

@marder  Na granicy swojej działki mam słup przez który jest przeciągnięta siec energetyczna. Słup jest moją własnością. Myślisz że do niego można by było podwiesić?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Brak dostępu do światłowodu

@pawelsko  zaznacz niebieską kropką gdzie stoi 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Brak dostępu do światłowodu

@agat13 niebiekimi kropkami zaznzczyłem słupu na ulicy i ten mój na granicy działki


mapa.jpg