Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak WiFi calling S8.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Brak WiFi calling S8.

Temat przeniesiony z działu "Telefony i tablety", oraz zmieniona etykieta - Moderator Wojciech.

 

Witam. 

Nie działa WiFi calling w 3 tygodniowym Samsung S8 wziętym z salonu Orange. Numer przeniesiony do Orange, a więc karta sim również nowa.

 

Wygląda to tak, że mam dwa telefony

jeden opisany powyżej. Na nim nie działa WiFi calling 

 

Drugi to s8+ zakupiony we wrześniu, na którym pracuje druga karta sim Orange i WiFi calling w tym samym pomieszczeniu działa.

Jeżeli przełoże kartę sim tą nową z S8 do s8+ to w s8+ działa WiFi calling.

Jeżeli  przełoże kartę sim z s8+(karta ma kilka lat) do S8 to też działa WiFi calling. 

Jeżeli przełoże kartę nowa do s8+  to też działa WiFi calling . 

Co jest nie tak? 

WiFi calling nie działa tylko w konfiguracji ten nowy telefon s8 zakupiony w salonie + nowa karta. 

Oczywiście standardowo w salonie nic nie wiedzą  i nie umieją pomoc. 

 

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Brak WiFi calling S8.

Ewidentnie winna sim karta, ale skoro sprawna to wymiana była by płatna, jeśli jednak zależy ci na usłudze to tnąc koszty masz opcję wymiana karty sim przy użyciu startera prepaid.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Brak WiFi calling S8.

Na karcie na której jest problem masz ten przełącznik do Wi-Fi Calling jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Fih15Snt4rg ? Od piątej minuty jest pokazane gdzie się znajduje.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Brak WiFi calling S8.

Dzięki za zainteresowanie  W obu telefonach w dialerze opcja połącz przez WiFi jest aktywna.

 I tak jak napisałem powyżej  Nowa karta sim w jednym tel działa a w drugim nie.

A druga karta sim(5letnia)          działa w obu telefonach. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak WiFi calling S8.

A co to znaczy nie działa? Czy mógłbyś to bliżej sprecyzować? Jesli masz opcję połącz przez wifi aktywne, to działa. Chyba, że Cię rozłącza po chwili (a to można oznaczać problem z CLIRem lub CLIPem).

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Brak WiFi calling S8.

Nie działa - mam na myśli to, że nie pojawia się ikona słuchawki z WiFi. Jest tylko sama ikona WiFi. Po włożeniu drugiej karty sim i włączeniu telefonu ikona pojawia się po kilku sekundach od połączenia z routerem.

 

Tak właśnie sam myślałem, że chyba wymienię sim. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak WiFi calling S8.

A próbowałeś włączyć tryb samolotowy i wtedy się połączyć przez wifi? może to kwestia braku ikonki (błędu w sofcie).

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Brak WiFi calling S8.

Tylko jeszcze się waham z wymianą karty sim no ta sama simka działa w drugim tel! (s8+)  Tak jak opisałem powyżej 

 

Podsumowując 

 

Karta orange grudzień 2018 nie działa w nowym S8 a działa w s8+.

Karta starsza wyjeta z s8+ działa i w jednym i w drugim tel. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Brak WiFi calling S8.

Tak próbowałem  bo zależy mi na tej usłudze ponieważ nie mam w domu na dole zasięgu  tylko WiFi. I mogę się dodzwonić normalnie na tą nową simke przez WiFi gdy jest w s8+ a jak ja wloze ja do S8 to nie.

A znowu druga karta działa w obu telefonach i można się dodzwonić przez WiFi normalnie  

Jakas paranoja 

Anonim

Nie dotyczy

Brak WiFi calling S8.

Pozio dopytaj w BOK czy wszystkie usługi na sim są aktywne, powiązane z tą usługą, jak są aktywne to pozostaje wymiana sim karty.