Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Barnowiec brak zasięgu GSM ,internetu stacjonarnego w całej miejscowości


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Barnowiec brak zasięgu GSM ,internetu stacjonarnego w całej miejscowości

Witam

 

Gdzie i komu (kompetentnemu) mogę zgłosić ciągły brak dostępu do sieci GSM ORANGE oraz brak technicznych możliwości podłączenia całej miejscowości do internetu stacjonarnego?

Mianowicie o co chodzi:

Zgłaszałem problem z brakiem neostrady czy  sieci już kilkakrotnie .Za każdym razem jestem totalnie olewany przez pomoc techniczną/wsparcie techniczne czy przez osobę która owy zasięg sieci jest w stanie sprawdzić i zweryfikować.

 

W Barnowiec gmina łabowa od kilku lat nie ma zasięgu ,ani nawet internetu stacjonarnego .

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Barnowiec brak zasięgu GSM ,internetu stacjonarnego w całej miejscowości

Najlepiej zainteresuj samorząd by zgłosił tzw. białą plamę. Obszar Twojej miejscowości z tego co widzę jest pominięty przy różnych konkursach na unijne dofinansowanie a to samorządy mają wpływ na adresy.

Na tym forum nie znajdziesz takiej osoby. Niestety Orange mało co inwestuje w linie miedziane. Zasięg komórkowy pośrodku lasu będzie ciężko mieć.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Barnowiec brak zasięgu GSM ,internetu stacjonarnego w całej miejscowości

Gdzie sprawdzić ,gdzie jest najbliższa centralka ? Neostrada chyba tylko do 6 km działa to i tak na miedzi pozamiatane .


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Barnowiec brak zasięgu GSM ,internetu stacjonarnego w całej miejscowości

Wg danych przekazywanych Orange do UKE w Twojej miejscowości maksymalna prędkość to 'do 6 Mbps'. Orange już takiej prędkości nie sprzedaje, więc wątpię by były możliwość techniczne na nową usługę. Listy aktualnej central nie znam.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Barnowiec brak zasięgu GSM ,internetu stacjonarnego w całej miejscowości

Z tego co widzę, jedyna opcja na internet u Ciebie to radiówka - i to max 20 mega. Przejrzałem strony samorządowe - na moje oko nie ma planów czy konsultacji. Więc tym bardziej warto uderzyć jeśli problem dotyczy całej miejscowości i jest więcej zainteresowanych osób.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Barnowiec brak zasięgu GSM ,internetu stacjonarnego w całej miejscowości

Mamy radiówkę ,ale po światłowodzie niższe pingi , prędkości  do 400 mb/s ,a nie marne 20 mb/s z pingiem 50 ms

Dodam ,że w czaczowie  do połowy miejscowości nie ma warunków technicznych na neostradę i  zasięg sieci gsm.  Neostrada  śmiga do max. 10 mb /s , gdzie w radiówce po 20 mb/s wykręcają . Ograniczenia miedzi .

 

ps.

Wszyscy mają telefon na void po wifi  .

 

ps.

Raczej nic się nie da zrobić bo miejscowość leży w rezerwacie  .Bts-a wartego pewnie kilka milionów nikt stawiać nie będzie dla 300 odbiorców czy światełka puszczał .

Rozwiązaniem mógłby być wzmacniasz gsm - ale orange dla indywidualnych odbiorców czegoś takiego nie oferuje .


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Barnowiec brak zasięgu GSM ,internetu stacjonarnego w całej miejscowości

Wzmacniacz gsm wymaga i tak łącza stacjonarnego po kablu.

Wypełnij formularz https://oferty.orange.pl/internet/ , może kiedyś dojdzie światłowód

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Barnowiec brak zasięgu GSM ,internetu stacjonarnego w całej miejscowości

Miałem na myśli wzmacniacz GSM repeater. Te rozwiązanie o ,którym ty piszesz jest nieopłacalne bo wymaga  comiesięcznej opłaty  .

 

ps.

To już lepiej telefon apple i usługa WiFi Calling 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Barnowiec brak zasięgu GSM ,internetu stacjonarnego w całej miejscowości

Wifi calling jest też na androidzie.