Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G może w końcu coś się ruszy.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 147
  • 0

5G może w końcu coś się ruszy.

@Pit2024  warto wykonywać co jakiś czas takie testy ponieważ każdego dnia według ekspertuF😎 cuś siem zmienia nalepsze😋. Wystarczy trochę chęci i Twego czasu. Ja obecnie korzystam z 3 różnych sieci na 3 kartach sim. Orange, T-mobile, Lyca.. noo i nie oszukujmy się są to oczywiście różne miejsca i różne prędkości w obydwie strony. W Orange jest fajnie o tyle, że mają więcej możliwości niż konkurencja za niewielkie pieniądze ale nie wszędzie te wyniki są zadowalające.  No i teraz kwestia czego tak naprawdę  człowiek potrzebuje. W domu wiadomo dużo neta i jak najbardziej stabilny żeeep był😁. W pracy najważniejsze by było ze 200GB na m-c i w miarę możliwości to płynnie chodziło. Na działce ważny jest zarówno dl jaki i ul minimum 20/20Mbps i co najważniejsze nie mówimy tu o prędkościach z pasma C bo nigdy nie doświadczyłem tego pomiaru na kilku urządzeniach w różnych miejscach w Białymstoku. Pani Kinga Góra wiele mówiła o tym, że będzie i proszę o cierpliwość ale chyba moje urządzenia nie wspierają pasma C-BAND korzystałem z 3 telefonów z  androidem -5G i 1 szt iphone z 5G 😉 Testy były robione we wszystkich 4 sieciach głównych. Pozdrawiam


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 573
  • 2119
  • 18

5G może w końcu coś się ruszy.

@Szym_ON 

Zrozumiałe że każdy potrzebuje czegoś innego. Zależy mi głównie na stabilności a pod tym względem najlepiej na LTE wypada Orange, Play pomimo szybkości niezłej to potrafił przerywać przy oglądaniu YT. Niestety póki co to 5G3600 ma tylko Play ale mam wrażenie że nadal coś przerywa jak przy LTE, co prawda szybkość spora i jest to prawie nieodczuwalne. Czekam kiedy Orange tutaj zawita z N78 i wracam do Orange, zgoda już jest UKE.

mapa mojego miasta 

Jeżeli chodzi o GB to Orange i Play ma 400GB za 35zł, więc różnicy nie ma a średnio mi wystarcza 150-200GB.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

5G może w końcu coś się ruszy.

@Zeusek

 

Z jakiej oferty Orange korzystałes/chcesz korzystać? Jakie posiadasz urządzenia?

Pytam, bo uciekam z Playa jak najszybciej bo sektor, z którego korzystam jest praktycznie 24/7 zapchany, a tethering usb ze smartfona orange sim bije na głowę ZTE MF-258K, jeśli chodzi o down/up/stabilność w Play.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 573
  • 2119
  • 18

5G może w końcu coś się ruszy.

@dsadsa 

Korzystałem z oferty Orange free na kartę, kupowałem na cały rok za 360zł. Jak teraz wrócę z Play to nadal to będzie free ale miesięcznie za 35zł z włączoną promocją 4800GB przez rok czyli 12x400GB.

Router to MC888, na nadajniku mam wszystkie pasma LTE + N78 i wyciągam w Play max 900/71Mb a w ciągu dnia jest około 600/65Mb. Nadajnik 220m od domu. Nadajnik Play i Orange są blisko siebie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 329
  • 2

5G może w końcu coś się ruszy.

U mnie już ruszyło, równiutko tydzień po tym jak pojawiły się anteny. Wyniki bez szaleństw, na MC889 w magentowej taryfie bez limitu mam ok 550/130 Mb/s, no ale to i tak o niebo lepiej, niż LTE - jakieś pięć razy lepiej. Możliwe też, że trochę go ogranicza kilkanaście metrów kabla albo kiepska przetwornica POE, ale nie mogę używać tej z zestawu, bo nie ma uziemienia we wtyku. 

 

Niestety akurat mój sektor jest mocno obciążony, ten po przeciwnej stronie pewnie ponad 1Gb/s downloadu da - ale jest skierowany na las i morze. Jutro z kartą Orange go z ciekawości wytestuję na MC801a. Albo na tablecie, jeszcze nie wiem. 😉  


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

5G może w końcu coś się ruszy.

@pikerpl 

A jak z pingiem przy godzinach szczytu/najmniejszego downloadu? 

Przetestuj proszę jakimś pingtestem typu PingTools na smartfona lub WinMTR na Windowsa i podziel się wynikami, zwłaszcza, że korzystasz z obciążonego sektora.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 147
  • 0

5G może w końcu coś się ruszy.

@pikerpl nooo to masz luksusowo jakby 🤔

💪👈🤣😂 Potestuj tym drugim zte mc801a i daj znać czy lepiej gorzej bo zamierzam kupić ten model 🤫


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 573
  • 2119
  • 18

5G może w końcu coś się ruszy.

@pikerpl 

Jeżeli jest to stabilne 550Mb lub małe wahania to w zupełności wystarczy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18708
  • 53562
  • 733

5G może w końcu coś się ruszy.

Postanowiłem sprezentować sobie zestaw Odu Idu ZTE na wieś. Po kilku testach wygląda, że to był dobry wybór. Mimo, że 5G w mojej lokalizacji działa tylko na 2100 MHz, ale ten zestaw spowodował ponad dwukrotne zwiększenie prędkości i jest stabilniej niż na poprzednim Huawei B525.

Kilka fotek:

Screenshot_2024-06-11-21-34-27-666_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-06-11-21-49-01-995_pl.speedtest.android.jpg

Screenshot_2024-06-11-21-49-19-960_pl.speedtest.android.jpg

Screenshot_2024-06-11-21-48-25-954_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 267
  • 995
  • 5

5G może w końcu coś się ruszy.

Ostatnio montowałem coś takiego tylko na LTE, z agregacją 2 pasm - całość za 210zl. Zewnętrzny router zainstalowałem dość wysoko na słupie i wyciąga 80Mb. BTS w linii prostej 3.8km . Także 110 Mb na 5G to tak średnio. Robiłeś testy na LTE z agregacją 2600/1800/800 ?