Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

2G/3G/4G LTE/5G/6G

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

2G/3G/4G LTE/5G/6G

Co dalej z 2G ? Podczas rozmowy zrzuca z 3G do 2G, a to swiadczy, że Orange ceni sobie GSM.Emotikon: Szczęśliwy

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Ekspert AMA
  • 15
  • 56
  • 5

2G/3G/LTE

Nie ma żadnych harmonogramów wyłączania 2G. W oparciu o tę technologię działają rozwiązania M2M, głownie z uwagi na niższe zużycie energii.

W przypadku gdy rozpoczynacie rozmowę w telefonie włącza się mechanizm Circuit Switch FallBack (CSFB), czyli przejście telefonu w czasie rozmowy do sieci 3G/2G, która obsługuje rozmowę.

Jeżeli jesteście zainteresowani jak działa sieć mobilna polecam dwa teksty, które przygotowałem na potrzeby bloga Orange. Pierwszy dotyczy sieci 2G i 3G, drugi technologii 4G LTE.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

574 ODPOW. 574

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

2G/3G/LTE


Ron napisał(-a):

Co dalej z 2G ? Podczas rozmowy zrzuca z 3G do 2G, a to swiadczy, że Orange ceni sobie GSM


Ale w czym problem?

To normalne że jak jest słaby sygnał to "zrzuca" na 2G po to żebyś nie odczuł przerywania w trakcie rozmowy.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

2G/3G/LTE

@Jozefg, akurat stacjami jestem opsypany w okolicy GSM i 3G. Mam zasięg 3G cały czas, ale podczas rozmowy przenosi na 2G, nie z powodu słabego sygnału.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

2G/3G/LTE

W Plusie 58% klientów ma smartfony, w Play 50%. Reszta to klasyki pewnie w większości z only 2G. Zapewne w Orange jest podobnie. Także 2G musi zostać jako podstawowe pasmo o największym zasięgu, które zapewni ciągłość rozmów dla klientów z klasycznymi telefonami.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

2G/3G/LTE

@p2225, jak najbardziej masz rację. Skąd infirmacje że tyle osób w % ma smartfony ? Emotikon: Szczęśliwy Tym bardziej, że większość Smartfonów ma Dual SIM i drga karta działa na GSM.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

2G/3G/LTE


Ron napisał(-a):

@Jozefg, akurat stacjami jestem opsypany w okolicy GSM i 3G. Mam zasięg 3G cały czas, ale podczas rozmowy przenosi na 2G, nie z powodu słabego sygnału.


 No i w tym może być drobny problem - zbyt dużo stacji może powodować wzajemne interferencje (rodzaj zakłóceń)  które potrafią zakłócać transmisję silniej niż słaby sygnał na granicy zasięgu.

 No i masz wytłumaczenie dlaczego "zrzuca" na 2G   😄


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

2G/3G/LTE

@Jozefg, możliwe, ale nie jestem jedyny który zauważył Handover Emotikon: Szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

2G/3G/LTE

2G było, jest i będzie jeszcze przez wiele lat aktywne. Wszystkie bankomaty i płatności elektroniczne działają praktycznie w oparciu o 2G. Pozdrawiam.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

2G/3G/LTE

Te dane były podane w wynikach finansowych Plusa i Playa. Poza tym operatorzy dokładnie wiedzą jakich telefonów/urzadzeń używają klienci. Play np. w swoim Play24 w chwilę po przełożeniu karty do innego telefonu pokazuje konkretny model telefonu wraz ze zdjęciem w którym jest karta SIM.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

2G/3G/LTE


Ron napisał(-a):

 możliwe, ale nie jestem jedyny który zauważył Handover


Naprawdę nie rozumiem z czym masz tu problem.... Taka jest zasada działania telefonii komórkowej i kropka.

Normalnie użytkownik nie widzi ani nie czuje tego przełączania, można zauważyć tylko wtedy gdy się na to zwraca uwagę i dzieje się to stosunkowo często.