Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

2G/3G/4G LTE/5G/6G

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

2G/3G/LTE/5G

No dokładnie, o tym samym pomyślałem czytając ten artykuł, chyba celowo "zapomnieli" o tym wspomnieć 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

2G/3G/LTE/5G

Teraz Samsung podnosi poprzeczkę prędkości na 5G:

https://www.speedtest.pl/wiadomosci/5g/samsung-galaxy-s20-rekord-5g/


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

2G/3G/LTE/5G

Film dokumentalny: Prawda o 5G 

(płatny 45 minutowy dokument - można dodać subskrypcję za 10 zł na miesiąc i od razu usunąć kartę aby subskrypcja nie odnowiła się)

 

Globalna pandemia koronawirusa jedynie podsyciła kiełkujące od kilku lat teorie spiskowe związane z technologią 5G. Rządy i wielkie korporacje na całym świecie muszą się mierzyć z ich zagorzałymi zwolennikami, ale także z obawami zwykłych obywateli, którzy nie są przekonani co do bezpieczeństwa nowej technologii. Twórcy filmu przyglądają się najpopularniejszym teoriom spiskowym i wątpliwościom związanym z 5G i przy pomocy ekspertów rozwiewają je jedna po drugiej. Film w reżyserii Seana Nichollsa.

Anonim

Nie dotyczy

2G/3G/LTE/5G


@tolek napisał(-a)

Film dokumentalny: Prawda o 5G 

(płatny 45 minutowy dokument - można dodać subskrypcję za 10 zł na miesiąc i od razu usunąć kartę aby subskrypcja nie odnowiła się)


Co jak co, ale odemnie TVN nie dostanie ani grosza. Póki 5G nie wystartowało z wysokimi częstotliwościami (26GHz itp), to nic nie można o tej technologii powiedzieć.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

2G/3G/LTE/5G

Dlaczego tak uważasz? Wystarczy że przeznaczono by odpowiednio dużą ilość pasma w zakresie 3,6 GHz, liczy się pojemność kanału, a nie częstotliwość.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

2G/3G/LTE/5G

Udało mi się wstępnie przetestować obecną sieć 5 G działającą na częstotliwości 2100 MHz. Czytając wcześniejsze opisy na forum NO, zakładałem, że nowa technologia niewiele, bądź wcale nie poprawiła dostępu do internetu. Prędkości są podobne jak w LTE. I tu się zgadza, ale jest jeszcze czas dostępu. Z moich obserwacji wynika, że w 5G jest o około 10 - 20 ma niższy niż w LTE. Podejżewam, że jeśli LTE i 5G miały by na wyższej częstotliwości identyczną szerokość pasma, to pewnie prędkości by były podobne. Zaletą 5G byłby tylko niższy ping.

Anonim

Nie dotyczy

2G/3G/LTE/5G

Ja mam w Orange na LTE od kilku lat ping 15ms. 5G ma mniej?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

2G/3G/LTE/5G

@Anonim tak mi wychodzi z pomiarów. Tylko trzeba brać poprawkę, że obecne częstotliwości nie są docelowe dla sieci 5G oraz są dzielone na LTE i w niektórych lokalizacjach UMTS.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

2G/3G/LTE/5G

Wycofanie 3G w 4 lata? 😮