Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩️

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy

A Twoi sąsiedzi dostali smsy?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pogaduchy


@Anonimnapisał(-a)

Wie ktoś z Was jak wygląda na chwilę obecną powiadamianie sms przez operatora z centrum zarządzania kryzysowego? Już kilka razy w środkach masowego przekazu info o zagrożeniach było podawane, a w moim telefonie nadal głucho. 

 


@Anonim  jestem abonentem systemu powiadamiania... "zapisałem" się jeszcze za czasów gdy były to SMSy - aplikacjia SISMS - na tej stronie https://www.sisms.pl/zostan-uzytkownikiem - aktualnie mam aplikację o nazwie "blisko" - https://play.google.com/store/apps/details?id=sisms.groups_only&hl=pl  - mam ustawione komunikaty z wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego, do tego informacje/komunikaty z miasta w którym mieszkam, bo ma umowę z dostawcą tego rozwiązania i ma kilka "kanałów" tematycznych.

 

Update. swój kanał ma także policja... jest także child alert... a nawet info od mojego dostawcy prądu o wyłączeniach.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Pogaduchy

Ale sms-y z rządowego centrum zarządzania kryzysowego mają dostawać wszyscy, nie trzeba się zapisywać na jakikolwiek abonament. Na tym to polega, żeby wszyscy (mający zalogowane telefony w danym rejonie) dostali komunikat.

W zeszłym roku dostałem taki komunikat, raz, testowy. Widocznie nie było okazji, by na poważnie użyć tego systemu w moim rejonie. I dobrze 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pogaduchy


@bluesmanniaknapisał(-a)

Ale sms-y z rządowego centrum zarządzania kryzysowego mają dostawać wszyscy, nie trzeba się zapisywać na jakikolwiek abonament. Na tym to polega, żeby wszyscy (mający zalogowane telefony w danym rejonie) dostali komunikat.

W zeszłym roku dostałem taki komunikat, raz, testowy. Widocznie nie było okazji, by na poważnie użyć tego systemu w moim rejonie. I dobrze 🙂


@bluesmanniak, ta usługa, októrej ja pisałem, nic mnie nie kosztuje, a mam wpływ na to jakie komunikaty dostaję. Np. często są ostrzeżenia pogodowe, czasem o jakich wypadkach - zatorach - wszystko na obszarze województwa (z WCZK) i do tego różne informacje z miasta... 

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

@Misiek62, poniekąd masz rację, ale im więcej bałaganu, tym gorzej. Spójrz na to od innej strony, że jesteś u mnie, masz telefon zalogowany i ja też. Wymieniamy się informacją, co i jak zareagować. A gdybyś nie miał info, a mnie padła komórka, to ręczę @Misiek62, że obaj nie żyjemy. No to z grubej rury dam przykład. Przez miasto, czy wieś przebiega szlak kolejowy i jest wykolejenie wagonu (ów) z ładunkiem niebezpiecznym. Jest to transport śledzony i podlega ściśle określonym procedurom. Ponieważ mam "na karku" sporo takich transportów, to możesz sobie wyobrazić moją czujność, napięcie i stres, by dowieźć do celu bezpiecznie. Wystarczy znać kierunek wiatru i wiejemy w przeciwnym kierunku. A wykolejenia były i jesteśmy wciąż na nie narażeni. Dlatego dziwię się, że tak ważny temat jest rozdzielany pod różne gremia. @Piotrekk85, jak dobrze wiesz, ilu operatorów sieci, tylu abonentów. Trudno mi określić, czy ktoś dostał, bo nie tędy droga. Skoro zostało podpisane porozumienie i na różnych poziomach także testują koordynację działań, to dlaczego jest źle, a medialnie wychodzi super? Podatki i cenę płacą obywatele Emotikon: Język

I jeszcze info dla @Mikołaja. Ja widzę nie RCB, tylko to:

Nasz Orange/Moje usługi/Sieć i dostępność usług/Pogaduchy/Odpowiedz na wiadomość


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Pogaduchy


@Anonimnapisał(-a)

I jeszcze info dla @Mikołaja. Ja widzę nie RCB, tylko to:

Nasz Orange/Moje usługi/Sieć i dostępność usług/Pogaduchy/Odpowiedz na wiadomość


Ja też to zobaczyłam.

 

Ela

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy


@Ela12napisał(-a)

@Anonimnapisał(-a)

I jeszcze info dla @Mikołaja. Ja widzę nie RCB, tylko to:

Nasz Orange/Moje usługi/Sieć i dostępność usług/Pogaduchy/Odpowiedz na wiadomość


Ja też to zobaczyłam.

 

Ela


@Ela12, taki misz-masz...groch z kapustą to RCB ( Nasz Orange / Moje usługi / Sieć i dostępność usług / SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne bu... )


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Pogaduchy

@Anonim, @Ela12 Jeśli wchodzicie przez link z powiadomienia to tytuł, który widzicie to ten oryginalny, a nie ten do którego przeniosłem wpisy o RCB, samo jest jak jesteś w okonie odpowiedzi. Ale spokojnie wszytko trafia docelowo do tematu Nasz Orange/Moje usługi/Sieć i dostępność usług/🌩️SMS od ALERT RCB, np. "Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny (...)" 🌩Bardzo szczęśliwy mężczyzna

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy

Tylko @Mikołaj zauważ, że powiadomienia nie są zsynchronizowane ze sobą, mimo iż mam w ustawieniach powiadamianie. Muszę się pogimnastykować i wejść w opcje tematu, czy posta. Wczoraj, przed pisaniem w Pogaduchach zauważyłem też dziwną rzecz. Po wpisaniu frazy pogaduchy ujrzałem sporo tych sugestywnych podpowiedzi i tak z ciekawości kliknąłem w którąś z niższych pozycji. Niby też wskoczył mi link pogaduch, ale krótki. Dopiero jak wszedłem z frazy na ten "pokolorowany", to ujrzałem tych sto kilkadziesiąt stron właściwego tematu. Można to jakoś od zaplecza uprościć?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Pogaduchy

 Emotikon: Język

Dziś u mnie mogą wystąpić gwałtowne, silne wiatry i nie tylko z resztą Emotikon: sfrustrowany Nasmażyłam racuchów na piance i zaczynam pęcznieć bo łakomstwo moje wzięło górę nad rozsądkiem 😞

Przepraszam moderatorów i na ewentualność błędu proszę o przeniesienie albo skasowanie mojego  "wołania o pomoc" bo pewno nie w tym temacie się wpisałam 🙂 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich w ten paskudny u mnie dzień ( chlapa i ślisko jest, a rapacholiny brak )