Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód Piaseczno ul. Redutowa


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

światłowód Piaseczno ul. Redutowa

Witam

Jestem nowym forumowiczem. Jestem abonentem Orange w Piasecznie ul. Redutowa, na początku lipca wzdłuż całej ulicy zawieszono linię światłowodową i zaczęto podłączać budynki rozpoczynając od numeru 18 w górę (po stronie parzystej) oraz od 9 w górę (po nieparzystej). Pracownik Orange skontaktował sie ze mną 12.07.2020 i uzgodnił termin instalacji na 15.07 ale do niej nie doszło bez podania przyczyny. Podobna sytuacja miała u sąsiadów w sumie w 12 budynkach (numery od 1do 7 i od 4 do 16) mimo że linia światłowodowa ( kabel+ puszki) przebiega wzdłuż ogrodzeń tych nieruchomości.

Kontaktowałem  z infolinią Orange z BOK w Piasecznie i nikt nie jest mi wstanie podać przyczyny brak instalacji. 

W dniu 14.08.2020 złożyłem petycję podpisaną przez 11 właścicieli nie podłączonych budynków położonych na początku ulicy. 

Po tym długim wstępie mam prośbę o radem do kogo zwrócić z tym problemem. Kto w Orange jest uprawniony do określenia kiedy zostanie wykonane podłączenie tych domów.

Pozdrawiam

 

____________

* W temacie doprecyzowano tytuł i kategorię - Wiktor

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

światłowód Piaseczno ul. Redutowa

@arno100 Ciężko będzie znaleźć kogoś kompetentnego. Co dokładnie mówią w BOK? Jaki masz status dostępnych usług na stronie Orange na swoim adresie?

Czasem się tak zdarza, że opiszą adres jako dostępny, ale inwestycja nie jest jeszcze całkowicie zamknięta i nie można technicznie realizować mimo pozytywnego wywiadu

P.S. Sprawdziłem i na stronach oficjalnych mówiących o zasięgu FTH Twoja ulica nie jest ujęta. Jak pisał @Piotrekk85 jest to inwestycja Orange i przypuszczam (jak wcześniej pisałem), że jakiś etap inwestycji jest niedomknięty, ale sprzedawcy się pospieszyli z oferta do klienta


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

światłowód Piaseczno ul. Redutowa

Na Twojej ulicy realizowana jest inwestycja własna Orange (poza numerem 54). Orange dosyć mocno współpracuje z Twoim miastem więc sugerowałbym poszukać lokalnych przedstawicieli handlowych lub podpytać w Urzędzie Miasta. Może po prostu pozostałe adresy są zaplanowane na kolejny etap.

Można też wypełnić deklarację https://www.orange.pl/view/sfh

Niestety ze strony Orange nie skontaktujesz się z osoba decyzyjną, chyba że znajdziesz ją gdzieś w social media.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

światłowód Piaseczno ul. Redutowa

Pozostaje tylko spokojnie czekać. Ewentualnie porozmawiać z ekipą która tam buduje. Może wiedzą kto dzwonił i dlaczego chwilowo nic tam się nie dzieje. Powód może być prozaiczny: mało ludzi a pojawił się jakiś pilny temat do realizacji i monterzy zostali przerzuceni w inne miejsce. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

światłowód Piaseczno ul. Redutowa

@Piotrekk85 wysyłanie deklaracji mija się z celem. ja i moi sąsiedzi robiliśmy to wielokrotnie w przeciągu kilku lat i brzydko mówiąc olano nas ciepłym moczem więc na cuda bym nie liczył...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

światłowód Piaseczno ul. Redutowa

Planowane uruchomienie było na 14.07. ale jest przesunięte, prawdopodobnie na problemy z dostępnością sprzętu. Termin nieznany, trzeba czekać. Nie ma szans dowiedzieć się kiedy dokładnie.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

światłowód Piaseczno ul. Redutowa

Dziękuję wszystkim za posty i informację. Jak pisałem światłowód jest na wzdłuż całej ulicy (kabel+puszki) natomiast podłączenia budynków od numerów 9 i 18 w górę. Trochę to dziwne ponieważ złącze do linii podziemnej jest jedno na słupie przy nieruchomości nr 18 i rozdzielone w skrzynce w kierunku nemerów od 1-18 oraz 18-53.